Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2962 558

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

Kocourek
01.01.2020 5 z 5

Tak zatím nejlepší příběh, napínavé od začátku do konce. Jsem ráda, ze se také vyvíjí příběh kolem dvou Carlových pomocníků.

HelenBarbora
31.12.2019 5 z 5

Neskutečně napínavý děj, 552 stran jsem jedním dechem dala za dva dny. I když hlavní postavy mi moc sympatické nebyly (kromě Mii a unesených dětí), protože se utápěly v každodenní průměrnosti, negativně smýšleli a navíc se zdálo a jejich zápas se soukromým životem připomíná tragédii. Také mě napadly otázky, např.: Proč Carl s Asadem tolik riskovali a na poslední zásah nezavolali posily rovnou? Je vůbec možné, aby unesený a vězněný chlapec našel tolik síly, aby si kladivem probouchal cestu ven? Po čtyřech dnech bez jídla? V každým pádu si přečtu další detektivku od tohoto autora :)

terimila
21.12.2019 5 z 5

Tak tohle se hodně povedlo. Děj mě strhl hned od začátku, dvě zoufalé unesené děti ze sektářské rodiny... no a pak už to jede. Tady se neskutečně povedlo prolínání a postupné rozplétání snad tří linií ze současnosti (u nichž snad ani nejde říct, která je napínavější) a jedné z minulosti... Opět jsem zuřila vzteky a odporem nad osobností vraha. Jasně, člověk chápe, že tak podělaný dětství se na člověku podepíše, ale má se, kura, mstít na těch, kteří to zavinili, a ne na těch nejnevinnějších a nejslabších. Kdyby to byl co k čemu bojovník proti sektám, bude unášet a mučit šéfy spolků, ne usmrkaný malý děcka, co za nic nemůžou a jsou stejný oběti, jako byl kdysi on. Fuj.
Honička vlaku, auta, obou odhodlaných žen a balíku s penězi a únosce/vraha byla naprosto dechberoucí. Ohromně mě držela v napětí také linka s Miou. Co si ta nešťastná holka musela vytrpět s takovým hnusným haj-lem, to je taky něco... Nepochopím, jak je vůbec možný člověka 20./21. století tak vypatlat, aby si ani sám nedovedl nabít mobil a nepřišlo mu to divný. Fuj, fuj, fuj. To, jak vrah skončil, mě nakonec potěšilo, ale klidně bych mu to ještě přisolila. Představovala jsem si jeho konec mezi těma rozdupanejma hnusnejma slimákama na zemi a naprosto mi mezi ně zapadal. Uspokojivej konec.
Zajímavým okořeněním celého perfektně a napínavě vystavěného příběhu byla událost s Rose a Irsou. Jsem velice zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet, protože tohle by určitě stálo za další zapátrání a vysvětlení...
Sečteno, podtrženo, tady nejde dát jinak než plnejch pět hvězd. Osvědčené fajn postavy, výborně vyprávěno, dokonalá detektivní zápletka a dechberoucí rozplétání a sbírání střípků a stop... Dokonalost sama. Váhám, zda to nakonec možná nebyl vůbec nejlepší díl ze série, co jsem zatím četla (zatím jsem se dostala k 5.).

PetrCepek
13.12.2019 4 z 5

Nevíte náhodou, proč jsou ti skandinávští pěstouni pořád takoví zlí?

Etule
08.12.2019 4 z 5

Mám tuhle bandu prostě ráda. :-) Posloucháno jako audio kniha a opravdu jsem si to užila. Líbilo se mi více pohledů na věc. Ke konci už jsem je povzbuzovala, ať je sakra najdou přece! :D Jak tady zmiňovala janadvorackova i já jsem to s Rose prokoukla poměrně rychle. Tak nějak se nemůžu rozhodnout jestli mi to tam sedí nebo ne. :D Nicméně můj oblíbenec je prostě Asad, takže další díl určitě bude časem taky. :-)

Art82
04.12.2019 5 z 5

Tahle detektivka byla fakt strhující . Prostě se od toho nedalo odejít prostě super . Fakt doporučuji .

Janadvorackova
30.11.2019 4 z 5

Dobré to bylo. Předchozí díl se mi nelíbil vůbec, tento nabral prima tempo a držel si ho do konce.
Akorát jsem předvídala "věc kolem Rose" a některá odhalení přišla docela lehce. Ale asi tomu věřím :) a dám i další díl série. Ta partička je sympatická.

Zlatinka.Emilly
28.10.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, až tak po 200 stranách se příběh rozjel a byl docela i zajímavý. Moc se mi líbilo, jak se Carl nedal odbýt a tušil za vzkazem v láhvi něco důležitého. Zachránil tak další životy. Za jeho vnímavost dávám čtyři hvězdičky.

Pája699
21.10.2019 5 z 5

Opět super počtení od začátku a ž do konce. Kniha od khihy lepší a lepší. Miluju tohle dvojici!

Lavender756
18.10.2019 5 z 5

Tak to byla pecka! Napětí od počátku az do konce, postavy, i kdyz některé zvláštní, převážně sympatické. Děj je logický a nabitý. Pohled z mnoha perspektiv a co to za mě korunuje, je pravidelná dávka humoru. Tak povedený humor jsem v žádné jiné detektivce ještě nepotkala!

Pavla111
10.09.2019 5 z 5

Knizka moc pekna, ale urcite nekoukejte na film. Katastrofa :-))

Kizuizi
09.09.2019 5 z 5

Opět perfektní - Carl s Asadem jsou výborná dvojka :)

vera4669
05.09.2019 5 z 5

Tak tohle byla zase jízda, zatím nejlepší a jsem zvědavá na další případy oddělení Q, správná dávka napětí, gradující kapitoly, chvilky chechtání nad hláškami s Asadem, opravdu perfektní kniha

sasena
31.08.2019 4 z 5

Tento autor mě fakt dostal. Jeho detektivky jsou napínavé a nechybí v nich ani humor. Tato je třetí, kterou jsem četla a už sháním další. Doporučuji.

dagmar2713
26.08.2019 5 z 5

Napínavé od samého začátku, skoro se mi ji nechtělo pouštět z ruky.

nicolettkaa
09.08.2019 5 z 5

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!! Podle mě o něco lepší než Zabijáci, ale Žena v kleci se mi přece jen líbila asi o trochu víc. Vzkaz v láhvi má neotřelý námět, ale některé pasáže byli až moc zdlouhavé a možná i zbytečné. Nebylo by na škodu vynechat část o požárech, které s případem neměli nic společného. Rozdvojená osobnost Rose / Yrsa bude snad více rozebrána v dalších dílech (opravdu jim trvalo tak dlouho to poznat?). Jinak nemám knize moc co vytknout, čte se dobře, nepostrádá napětí a hlavní padouch je opět ukázkový psychopat. Jen mi chyběl dovětek, jak dopadla Isabela a jak se podařílo najít malého Benjamina.

mol378
26.07.2019 5 z 5

Dobré, akční, napínavé, dost drsné.

tlllk
26.07.2019 4 z 5

Zaujímavý námet, celkom dobré spracovanie, plné akcie, občas to logicky drhlo, a išlo sa na náhodu, ale ako celok to bol "lepší"zástupca severskej krimi.

Crozz
22.07.2019 3 z 5

Celkem problém se soustředit na děj, jinak téma zajímavý, ale není to úplně dobře napsáno.

Bara Zelenkova
14.07.2019 5 z 5

Nevím jestli jsem na to šla správně, že jsme vybrala knihu patřící někam doprostřed celé série. Domnívám se ale, že je každý díl vždy uzavřený detektivní příběh, který spojuje vyšetřovací tým. Carl, Asad a Rose to jsou hrdinové oddělení Q. Všichni mají nějakou životní potíž a to je na nich velmi sympatické. Příběh se pomalu rozjede, ale od samého počátku je cítit napětí, které se stupňuje a ke konci je to již pořádná jízda. Styl nepostrádá lehký humor. Určitě doporučuji. B