Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2962 558

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

Tabby
02.04.2020 4 z 5

Další pokračování a staronový případ pro oddělení Q.
Tentokrát dostane oddělení jen velmi málo k případu, a to nalezenou jednu láhev se vzkazem. Navíc se ještě řeší případy žhářstvý, které řeší Carlovo bývalé oddělení.
Ze začátku trochu natahovaný děj, ale pak se to rozjelo, a nemohla jsem přestat číst.
Carl, Asad a Rose jsou prostě zábavné, pracovité a dokonalé trio. :)

Dada077
28.03.2020 5 z 5

Autor sa u mňa zaradil medzi obľúbených severanov a zároveň medzi tých, čo dokážu vyšponovať aj čas, počas ktorého si najposlednejšia postava v románe čistí zuby.
Zároveň sa dobre pohral s témou náboženských siekt a samotných koreňov a vznikov zla, kedy zúfalstvo postavy vystrieda temné "doutnání" pomsty a vlastnej verzie spravodlivosti, všetko prekryté znecitlivením najvnútornejšieho ja.
Milovníkom severského krimi románu doporučujem, vyrovná sa Nesboovi, či Lars Keplerovi.
"Volám sa Chaplin."

Nymfadora.T.
15.03.2020 4 z 5

Knihu jsem si koupila na doporučení kamarádky s tím, že se mi bude určitě líbit, protože ví, že hltám severské detektivky...nespletla se...napínavé, čtivé...určitě seženu další...a jako bonus se hodí do Výzvy

husayn
07.03.2020 5 z 5

Musim přiznat, že me to fakt chytlo a už se těším má další díl až si přečtu.

jprst
27.02.2020 5 z 5

Tak tohle se autorovi opět povedlo, snad ještě lépe než předchozí dva příběhy této série. Autor má silně nakročeno mezi mé oblíbené, uvidíme po další knize z této série.

Mája777
26.02.2020 5 z 5

Skvěle napsaný a velmi zajímavý případ. Stále více mě ohromuje, čeho jsou lidé vůči druhým i vůči sobě schopni.

cca
24.02.2020 4 z 5

Musím říct, že začátek mě nijak zvlášť neoslovil. Možná zčásti proto, že jsem začala tímto dílem, a tak jsem se neorientovala v životě hlavních postav, ale především mi přišlo že se všechno rozjíždí moc pomalu. Druhá polovina knihy ale nabrala úplně nový spád a dostala mě. Adler-Olsena jsem určitě nečetla naposledy.

Pav
21.02.2020 5 z 5

Hodně napínavý případ oddělení Q. Čtu je na přeskáčku a přestože jsem jednu linii knihy věděla dopředu, nemohla jsem přestat číst.

gad
17.02.2020 5 z 5

Tak, třetí díl za mnou. I tentokrát jsem spokojen. Olsen se mi čte opravdu skvěle. Těším se na další pokračování.

miša63
16.02.2020 4 z 5

Napínavé čtení, občas mi běhal mráz po zádech, když jsem si tu situaci představila

MilanCFC
04.02.2020 5 z 5

Opravdu poctivá detektivní práce v jinak opravdu smutném příběhu. Super.

Lana33
04.02.2020 5 z 5

O dost lepší než předchozí díl. Sice jsem se občas ztrácela ve všech těch jménech, ale jinak super čtení. Jako vždy mě kniha od Adler-Olsena vtáhla do děje a nepustila až do poslední stránky. Čím dál víc mě zajímá Asadův příběh.

Aligator805
31.01.2020 5 z 5

Skvělé. Napínavé. Velice zajímavé téma. Tato série nemá chybu. Hlavní hrdinové sympaťáci. Už se těším na další díl.

JanaManna
31.01.2020 5 z 5

Absolutně skvělá kniha! Čte se sama, napínavá, nelze se od ní odtrhnout. Je to jedna z těch knih, kdy už chcete mít dočteno, abyste věděli, jak to dopadne a pak je vám líto, že jste ji dočetli . :)

rumova_kulicka
28.01.2020 5 z 5

Tak to byla jízda! Velmi napínavý díl. Po tom předchozím si u mě autor spravil reputaci :-) Snad se další ponesou ve stejném duchu.

barbarera
19.01.2020 5 z 5

Kniha dánského autora do letošní čtenářské výzvy nezklamala, velmi čtivá a napínavá, od začátku až do konce.

gaaabi
18.01.2020 4 z 5

Čte se sama...

Gilnien
18.01.2020 4 z 5

Velmi mě bavila zápletka případu a byla jsem zvědavá na osud jednotlivě zainteresovaných postav.

Faila
14.01.2020 4 z 5

Opět velká spokojenost. Celý příběh mi přišel nesmírně zajímavý, ze všech tří dílů zatím asi nejvíce. Na trochu napínavější akce plné hrdinských a udatných činů hlavního vyšetřovatele a jeho snědého parťáka už jsem si zvykla a jsou psané tak sympaticky a realisticky, že mě osobně ničím neiritují (jak je tomu bohužel u jiných detektivek). Čtení děl Adler-Olsena si velmi užívám, mají precizně propracovaný děj i psychologii postav, které jsou lidské, hluboké a opravdové.

Martiiiik
07.01.2020 5 z 5

Zase zajímavé téma :-) autorův styl, občas dohánějící k šílenství, nevykazuje změn :-) jen si tak klidně vypráví, člověk hoří nedočkavostí a nezbývá mu nic jiného než číst a číst :-D občas je to celé mírně absurdní, ale je to neskutečně čtivé a člověk musí vzít do ruky hned další knihu :-)