Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2963 559

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

Nuny
15.06.2020 2 z 5

Tahle kniha je velký oříšek. Absolutně mě to nebavilo, děj nepřinesl vůbec nic nového. Spoustu nesympatických postav (vlastně všechny), nepravděpodobné chování některých jedinců a námět manžela psychopata a ženy, která po dvou letech procitne je velmi otřepaný. Bohužel, za mě velké zklamání.

Jája92
10.06.2020 5 z 5

Opravdu jsem neočekávala, že mě bude třetí díl tak bavit. Opět jsem se naprosto pohroužila do čtení a s napětím sledovala nový případ Carla, Asada a Rose.

slaska77
07.06.2020 5 z 5

Kniha mě mile překvapila, již v samém začátku jsem si uvědomila, že jsem asi viděla zfilmované, ale protože jsem si děj nepamatovala, pokračovala jsem ve čtení. Carl, Asad i Rose jsou velcí sympaťáci a nejsou sterilně perfektní, což mě baví. Sice je to o sériovém vrahovi, ale rozhodně jsou pochopitelné jeho pohnutky, důvody i pozadí. Napínavá mozaika událostí, jen ta dánská města a místopis mi dělaly dost problém. Čtení mě opravdu bavilo, i když to není můj nej žánr, vystaveno krásně, proto dnes plný počet (červen: 552 str.).

Analady
06.06.2020 1 z 5

Jestli je tato kniha jedna z nejlepších od tohoto autora, jak jsem četla v komentářích, tak se do dalších rozhodně pouštět nebudu. Ani trochu se mi nelíbila. Zajímavé téma, ale to zpracování ... Hrozná blbost. Postavy mi nebyly nijak sympatické, v příběhu bylo příliš mnoho velkých náhod a nepravděpodobností. Dočetla jsem je kvůli výzvě.

ewisek22
05.06.2020 5 z 5

Skvěle vykreslený padouch!! Špičkování mezi členy oddělení Q je příjemným odreagováním. Rozdvojená osobnost sekretářky a Asadův tajemný život - tohle bude ještě zajímavé:)Za top místa v knize považuji honičku vlaku autem, následná situace v nemocnici a samozřejmě konec v loděnici. V těchto situacích jsem napětím ani nedýchala:) Po dočtení knihy jsem si hned pustila film - je kvalitně zpracovaný. Hlavní postavy Asad a Carl jsou velmi dobře zpracovány. Ale dle mého ve filmu chybí spoustu důležitého, co je napsáno v knize. Takže kniha má ode mě logicky plný počet hvězdiček a filmu bych dala jen 3.

mekkinka
26.05.2020 5 z 5

jedním slovem : strhující

JiříSvoboda
26.05.2020 5 z 5

Je vidět proč si 3tí díl zasloužil skleněný klíč :) postava Únosce je TOP

Romžiry
25.05.2020 4 z 5

Severské detektivky mají jiný styl, než jsem zvyklá. Další pozoruhodný případ oddělení Q. Kniha je svižná, spousta napětí. Doporučuji

dominika9982
24.05.2020 4 z 5

Film je opravdu lepší než kniha, ale tento díl byl fajn, lepší než Zabijáci. Spousta dějových linek a postav.

esfinge
19.05.2020 5 z 5

Skvělý díl, napínavý a drsný.

Drem
18.05.2020 5 z 5

První i druhá kniha o oddělení Q se mi opravdu líbila, Vzkaz v lahvi je ale ještě lepší. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, velice napínavé a krásně čtivé. Dala jsem šanci i filmu, ale ten je velice špatný. Kniha má ode mě 100%

Česneksmedem
17.05.2020 4 z 5

Tak tentokrát musím ubrat jednu hvězdu za ten závěr. Na jednu stranu byl docela napínavý, ale ti dva borci z oddělení Q se chovali jak telata. V knize bylo i dost vaty a hodně fanatizmu. Na závěr jen dodám, že kladivo a oheň jsou dobří sluhové, ale...

Polinka92
15.05.2020 5 z 5

Nádherný příběh! Tenhle díl se sakra povedl!

kachnat
08.05.2020 5 z 5

Přeskočila jsem omylem druhý díl série, který čtu teď. Vzkaz v láhvi byl opět skvělý příběh, další rozmotávání minulosti a hledání vraha, špičkování mezi Karlem, Asadem a Rose (Yrsou) je příjemné zpestření děje. Občas je kniha trochu překombinovaná, ale i tak si přečtu celou sérii, autor píše čtivě a knihy jsou napínavé.

perpe2a
07.05.2020 5 z 5

3. díl série oddělení Q. Stručně shrnu: napínavé, úžasné, nepředvídatelné a super čtení.

Petřvalda
05.05.2020 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora. Pokaždé super zápletka, velmi čtivě napsáno. Ale proč vždy na závěr knihy udělá autor z obou hlavních postav (Carla a Asada) naprosté amatéry, skoro se mi chce napsat "až blbce" ? V obou knihách to bylo stejné - děj vrcholí, oba policisté ví, že vrah je poblíž, ale pokaždé v zápalu osvobozování obětí mu nevěnují vůbec žádnou pozornost a samozřejmě to dopadne naprosto předvídatelně: nechají se jím někde načapat, zranit, zajmout... Nevím, jestli tím chce autor dosáhnout ještě většího napětí, podle mě tímto knihy hodně ztrácí, což je škoda, protože kromě těch závěrů se mi moc líbily. Ale laťku Dominika Dána nepřeskočily... :-(

PetraBery
04.05.2020 4 z 5

Další zajímavý případ Oddělení Q, tentokrát tajemný vzkaz v láhvi, který je voláním o pomoc. Rozplétání minulosti, hledání případných obětí, sektářství a propracované finále. Ráda si přečtu další díl Carla, Asada a Rose, jejich špičkování je příjemným bonusem během vyšetřování.

lucy.sankova
21.04.2020 5 z 5

Je to již má čtvrtá kniha od tohoto autora. Vždy mě dokáže vtáhnout do děje. V hlavě si pak všechny popsané scény detailně představuji. Napínavé! Skvělé! Určitě to není má poslední kniha od tohoto autora.

qydko
17.04.2020 5 z 5

Zezačátku jsem měla problém se začíst, ale pak už to pěkně odsýpalo. Čtivé, ale na můj vkus místy až překombinované.

birgitte
08.04.2020 5 z 5

Vynikající detektivní román, přečteno jedním dechem, doporučuji i jeho filmové zpracování