Složka 64

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2359 465

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

kneslova
03.03.2014 4 z 5

Slušná detektivka, výborný nápad na konec . Mě osobně se moc líbí, že je tam pár okamžiků, kdy prostě vyprsknete smíchy, i když téma je vážné.

Smart.ik
27.02.2014 4 z 5

Velmi zdařilá kniha, ostatně jako všechny tohoto žánru od pana Adlera Olsena. Nicméně tato kniha mírně "vyčuhuje" o proti ostatním a zdá se mi, že se tento spisovatel zlepšuje každým svým dalším příběhem. Už se moc těším na pátý případ oddělení Q a snad i další poodhalení životního příběhu Rose a Asada.

Makovník
26.02.2014 4 z 5

Miluju styl psaní tohoto skvělého spisovatele; výborný vtip a nadsázka a hlavně... dokonalý příběh! Nemohu samozřejmě opomenout velmi sympatické hlavní hrdiny v čele s Carlem a tajemným Asadem. Trošičku mě zklamalo, že se nedořešil případ kolem Hardyho, ale snad bude mít pokračování v dalším díle. Aspoň se má člověk na co těšit. A za druhé mi hlavně v první polovině knihy chybělo více akce. Ale suma sumárum to byla další kniha, u které jsem se výborně bavil, zvláště mě dostal závěr knihy – ten byl na klobouček... Takový konec jsem opravdu nečekal.
Za sebe dávám 4* (90%), protože cítím, že si u tohoto autora musím ponechat nějakou malou rezervičku...

kellishova
23.02.2014 5 z 5

super!

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Velmi úctyhodné pokračování Carla , Asada a Rose . Příběh je propracovaný čtivý s každou stránkou , jste si jistí že musíte číst dál . Jusi se od svého otce naučil " téměř vše " . Umí to využít mrazivým způsobem , vykreslí napětí bez potoky krve a akčních scén . Jak se píše v ostatních příspěvcích , každý příběh je lepší a lepší.... . Jen tak dál..... . Asad a Rose jsou jedničky ;) ... Carle máš co dohánět ;) .
Rose a její vysvětlování , proč by měli muži pokládat prkénko na toaletě ..... je bravurní .

efka.saf
07.02.2014 5 z 5

Musím říct, že tato kniha asi předčila všechna moje očekávání. Už podle anotace jsem byla velice zvědavá, jak se autor s tímto kontroverzním tématem vypořádá a nutno podotknout, že se mu to podařilo opravdu skvěle.Tento díl mě zaujal prozatím nejvíc z celé autorovy tvorby a byť bych nevěřila, že to někdy řeknu, tak opravdu poprvé jsem měla pocit, že vidím styčné body se Stiegem Larssonem a že ho tento dánský autor opravdu začíná dohánět.

Tentokráte se Carl Morck a jeho sveřepý asistent Asad s držkatou Rose pouští do případu zmizelé prostitutky. Posléze zjišťují, že ve stejný den, jako zmizela tato žena, zmizelo i několik dalších osob a všechny nitky vedou ke dvěma lidem. K ženě jménem Nete Hermansenová, kterou systém a určití vlivní lidé dostali nespravedlivě až na samotné dno lidské existence, a pak Curt Wad, vlivný bastard, kterému se podařilo založit kontroverzní politickou stranu a ve volném čase ještě stihl rozdělovat lidi na ty "potřebné a vhodné k rozmnožování" a na ten zbytek. Celá trojice se neúnavně ženě za svým cílem - nejen vyřešit záhadu zmizelých osob, ale také odhalení a zatrhnutí zvrácených činů Curta Wada - ale mám pocit, že Asad a Rose jsou v tomto díle v hledání výrazně zarputilejší než samotný Carl. To ale není zase až tak netypické, když víme, že Carl velice nelibě nese Roseiny snahy o zabřednutí do nějaké případu, při jehož vyšetřování by musel vynechat odpolední šlofíček a sundat nohy se stolu :).

Suma sumárum, tato kniha je opravdu výborná. Způsob, kterým je napsaná, je již pro autora typický. Opět se setkáváme jak s linií mapující vyšetřování Carlovo, tak také celý životní příběh již zmíněné Nete a jako bonus ještě kroky, myšlenky a činy Curta Wada. Všechno do sebe postupně začíná zapadat a přesto, že máte pocit, že už vás autor ničím nemůže šokovat, vězte, že může :). Musím ale uznat, že osud Nete mě v určitém momentu napadl a o to víc mě zklamalo, že mám pravdu. Ale ne proto, že jsem "prokoukla autora", ale proto, že mi této ženy bylo opravdu líto. Jak už jsem kdesi psala, cukerínovým koncům neholduji, ale této ženě jsem opravdu fandila, a tak mě její osud moc nepotěšil. Hold, asi to je realita :). I přes tento fakt, jednoznačně 5* z 5 :)

crazyjuan
05.02.2014 5 z 5

Prostě a jednoduše, pro mě je Jussi Adler Olsen v současnosti nejlepším severským autorem detektivek. Všechny knížky jsou čtivé, chytlavé a napínavé až do konce. Složka 64 není vyjímkou, jak jednou začnete číst, nemůžete přestat. Carl, Rose a Asad jsou skvěle namíchanou partou, která knížkám dodává šťávu a náboj.

zpevSusannah
30.01.2014 5 z 5

Best, best, best :-) Olsena jen tak nějaký autor podle mě nepřeková (potenciální konkurenti zatím snad jen Lars Kepler a Milenium od Larssona).

rodak
29.01.2014 5 z 5

Nejlepší díl serie Lepší autor než Nesbo ...Více neni třeba psát přečtěte uvidíte

Petr K.
15.01.2014 4 z 5

Ve srovnani s jinou knihou by zaslouzila 5 hvez, ale ja ji hodnotim s predchozim dilem, ten byl pro me pecka. Proto dam sam za sebe 4.
Pribeh je opet propracovany a nejvice pritahuje samotny dej z minulosti, jak je u teto serie zvykem. Bohuzel mi prisel trosku smutnej a to jak skoncila hlavni hrdinka Nete mi prislo hodne lito. Jinak je to napinave a hodne spinave svinstvo. Jak je zvykem, ke konci knihy dostame Asad s Carlem ,,opet,, pekne na budku a maji co delat, aby to vubec prezili. Ze vzdy musej dostat zezadu do hlavy a krku. Priste bych si dal nejaky kryt na zatylek :-) urcite ji tam opet dostanou :-) Mohu doporucit a opet - Ctete to poprade, jinak nepochopite

Aja12
13.01.2014 5 z 5

Paráda, hlavní hrdina je mi čím dál tím sympatičtější - vtipem, ironií. Už se nemůžu dočkat dalšího románu, snad bude brzy.

MiaVanAcid
30.12.2013 5 z 5

Opět 5 hvězd, opět přečteno během odpoledne....čekám, čekám, jak se vyklube příběh Asada.....

AAndulka
28.12.2013 5 z 5

Paráda! On to prostě umí! :-)

maky86
20.12.2013 5 z 5

opět výborná kniha!

Karcoolka2210
16.12.2013 5 z 5

Adler nesklamal a opäť ponúkol, síce hrôzostrašné, ale pútavé krimi. Už trojica, Carl Morck, Asad a Rose riešia ďalší zaujímavý prípad a ako vždy nie všetko ide ľahko a bez problémov. Hlavní hrdinovia majú vo zvyku dostať sa do života ohrozujúcich situácií pri riešení starých prípadov a štvrté kolo na oddelení Q nie je výnimkou. Koniec ma prekvapil, rozuzlenie prípadu som teda nečakala takéto, ale bolo to jednoznačne skvelé čítanie. Kiežby sa takéto veci odohrávali naozaj len na stránkach kníh a nie v skutočnosti ...

Mucko
14.12.2013 4 z 5

Kniha je obsiahlejšia, zachádza viac do hĺbky s politickým podtextom mocenstva a nadvlády,, nasadenej'' skupiny.. Vynikajúci Adler prelína svižne tri dejové línie a vytvára napätie až do konca..

kam-pak
22.11.2013 4 z 5

Smutný případ o zněužívání moci a pomstě. Velice poutavý námět, předvídatelný děj, což mi ale vůbec nevadilo. Kvůli poslední stránce a vzkazu "Dokážeš to!" jsem chtěla přidat poslední hvězdičku, ale nechávám si ji pro další Olsenovy knížky, protože je určitě číst budu. Doporučuji.

dalimoni
15.11.2013 5 z 5

4. případ Carla a jeho spolupracovníků. Zpočátku jsem měl pocit, že je to trošku slabší než předešlé díly, ale to mě brzo přešlo. Druhá polovina knihy má velmi rychlý spád a Adler Olsen dokázal udržet vysokou laťku (co se týče napětí, čtivosti i vtipnosti). Tentokrát dostala trošku větší prostor i jeho druhá asistenka Rose (ve všech knihách je vylíčená jako pološílená a zároveň geniální osoba :-)).
Jeho knihy mě baví číst. Mají dobře propracovaný příběh, výborně vylíčené hlavní hrdiny a lehké a vtipné dialogy tomu dávají tu pověstnou třešničku na dortu.

makke
24.10.2013 5 z 5

Přiznám se, že na malou chvíli jsem si říkala, že to není ono, přece jen laťka byla předchozími knihami nasazena vskutku vysoko, ale bylo to jen na okamžik, pak mě autor zase dostal. Kniha je skvělá, chytne, vtáhne do děje a nepustí.

vrzd
23.10.2013 5 z 5

Skvělá detektivka.
Přečteny všechny knihy, které vyšly v ČR.
Jsem dlouholetý čtenář tohoto žánru napříč spisovateli všech zemí světa, musím uznat, že zápletka, ale i humor mě zcela pohltil.
Už se těším na další příběhy oddělení Q.
Přeju hodně odhalených případů Carle a spol. !!!