Složka 64

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2356 464

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

raty
08.12.2014 5 z 5

Předchozí kniha ze série se mi líbila víc. Přesto dávám 5 hvězdiček a doufám, že sérii nepostihne "sestupná tendence".

sekec
04.12.2014

Má první kniha od Adlera. Týrání žen jakýmkoliv způsobem mi dělá vyloženě zle a když se objeví zpráva v TV podobného typu ,tak okamžitě přepínám. Proto jsem kupoval tuto knihu s velkým respektem a vyloženě až po přemlouvání přátel,kteří ji již měli sfouklou:) Jsem velice rád,že jsem se nechal zlomit a knihu si přečetl. Kniha je vysoce kvalitní. Ale mě stačilo. Raději jen klasickej mord:) Doporučuji všem kdo není takovej cíťa jako já!:) od Adlera si určitě ještě něco přečtu.

martin5337
23.11.2014 3 z 5

Po výborných předcházejících třech knihách je to pro mě zklamáním. Místama zbytečně zdlouhavé pasáže, které nudily a rozbíjely příběh, asi snaha udržet těch 500 stránek :(

sépie
21.11.2014 5 z 5

líbilo moc .)))))))

Allynie
21.11.2014 5 z 5

Začátek byl celkem zmatený, ale pak se to rozjelo, jako obvykle :-) v podstatě celou sérii jsem zhltla :-) těším se na Marco.

simona7488
11.11.2014

Výborná čtivá kniha, jako každá od Olsena :) Výborný spisovatel doporučuji

januleverule
24.10.2014 5 z 5

Další skvělá knížka. Už se těším na další případy oddělení Q a samozřejmě na Carla, Asada a Rose.

Disease
21.10.2014 4 z 5

"Inspektor House" a jeho parta hic střídavě řeší starý případ a sedí na toaletě. Asi tahleta "vylučovací metoda".

sigela
19.10.2014 5 z 5

Zatím nejlepší z celé série, i když čtenář ví kdo vraždí a proč což je u tohoto žánru celkem neobvyklé tak přesto tato kniha na konci přinesla jisté překvapení.Mám ráda tuhle veselou a svéráznou trojici ,štve mě ,že pořád ještě nevím co Asad skrývá , baví mě Rose svím věčným štěkáním a svérázným vystupovánám a Karlíkův humor je přesně podle mého gusta .Stal se z tebe profesionální roztahovač trenýrek velikosti S ,:)) Těším se na 5 díl

Paja85
17.10.2014 5 z 5

Nejlepší kniha od tohoto autora! Nemohla jsem se odtrhnout!

Selinute
16.10.2014 5 z 5

Pro mě je Adler Olsen jednoznačně nejlepší severský spisovatel. Knížku jsem četla už více jak před rokem. Byla skvělá jako všechny předcházející. Moc se těším na další případy oddělení Q.

trnucha
07.10.2014 5 z 5

Perfektní detektivka, příběh vystavěný od základů až po finále, kdy oběť je zároveň vrahem a naopak. Hrůza, když někdo rozhoduje o tom, jaká má člověk práva. Zlo začíná tam, kde se s člověkem jedná jako s předmětem. Co když se někdo (v podstatě kdokoliv) dostane na nesprávnou stranu bariéry? Pak už není cesta zpět. Velmi dobrá kniha i k zamyšlení.

Šánka
07.10.2014 5 z 5

Neskutečně dobrá série! A pro mě tento díl zatím snad nejlepší.I když kniha má přes 500 stran, dvě časové linky, všechno krásně navazuje a čte se velmi dobře. Autorovi se podařilo vážné a smutné téma oživit tak parádním humorem, že jsem se místy smála nahlas, Dialog o záchodovém prkénku si budu asi pamatovat navždy.

Michel-RD5692
06.10.2014 5 z 5

Autorova nejpovedenější kniha ze série oddělení Q

tandula
05.10.2014

Je vidět, že autor nepíše jen obyčejné detektivky, ale podobně jako v románu Washingtonský dekret se zaobírá i společenskými tématy. Osobně žádnou výtku nemám, jen dodám, že už se těším na další díl a Carla, Asada, ale i Rose.

jindrusa
29.09.2014 5 z 5

Napínavé, určitě si přečtu i další díly.

Yorika
29.09.2014 4 z 5

Čtivá detektivka s bizarní trojicí vyšetřovatelů, která opravdu baví.Líbí se mi autorův smysl pro humor se špetkou ironie i jeho schopnost psát napínavé, neotřelé příběhy.Zatím nejlepší kniha série.

VladkaBU
29.09.2014 5 z 5

... tak to bylo moc pěkné. Asi nejlepší, co jsem od autora četla. Na konci mě mrazilo, ale líbilo se mi rozuzlení.

bivkova
28.09.2014 5 z 5

Prostě super, Olsenovi kriminálky mě vždycky moc baví, od začátku až do konce...

LenaBil
23.09.2014 5 z 5

Opravdu brilantní, i za mě nejlepší díl série. Alespoň doposud.