Složka 64

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2359 465

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

LenaBil
23.09.2014 5 z 5

Opravdu brilantní, i za mě nejlepší díl série. Alespoň doposud.

Moonrose
23.09.2014 5 z 5

Vynikající! Série je díl od dílu lepší a lepší. Od knihy jsem se skoro nemohla odtrhnout.

Ereniss
19.09.2014 5 z 5

Pro mě rozhodně nejlepší díl!

beruslava
15.09.2014 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl série. Měla jsem pocit, že se autor už docela sžil s postavami a krásně je vede dějem. Humorné, zápletka moc zajímavá, pro mě nečekané rozuzlení. K zamyšlení. Super. Dávám 5 hvězd, což si schovávám pouze pro výjimečné knihy, které ve mně zanechaly stopu.

vysypanel
08.09.2014 5 z 5

Adler je prostě skvělý. Dobře se čtou knihy u níž člověk ví do čeho jde :-)
Oblíbení hrdinové jsou tady zas a už čekám na 5 díl - Marco.
Velmi dramatické tentokrát i pro členy oddělení Q. Doporučuji

keselylenka
05.09.2014 4 z 5

Autor nezklamal dějem ani tentokrát. Tomuto dílu bych vytkla jedinou věc, a to, že jsem tady postrádala autorův výborný otevřený konec, kdy chcete vědět, co bude pak. Taky byl konec až moc růžový a vyřešený, nenechal mě v napětí.

Lucik666
01.09.2014 5 z 5

Zbožňuju knihy tohoto autora. I tato se mi velice líbila. Vtáhla mne do děje a nepustila, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Super

LPG
31.08.2014

Ačkoli OdděleníQ mi hodně přirostlo k srdci a stalo se asi mým nejoblíbenějším ze "severu", do Složky jsem se nějak nemohla začíst. Nedokážu říct,zda to bylo Assadovým častým smrkáním nebo neobvyklým tématem, po 150.stránce přišel zvrat a nemohla jsem se opět odtrhnout.Dávám sice jen čtyři hvězdy,ale autor mě opět nezklamal a i přes netypičnost tématu mě přesvědčil,že umí a ví jak vtáhnout čtenáře do děje! :)

tynda
24.08.2014 5 z 5

za mě, nejlepší z celé série, jsem zvědavá na další díly.

Doli
11.08.2014 5 z 5

Po Ženě v kleci druhá nejlepší knížka z oddělení Q. Příběh v pozadí únosů byl drsný a neuvěřitelný. Autor se opravdu vyznamenal. Jediné, co mi ke konci knihy chybělo byl případ pistole s hřeby, ale určitě se zase objeví v nové knize.

Lindulinek
01.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Příběh byl velice dobře popsán a vymyšlen. Ikdyž je rozsah knihy veliký, nebyla tu místa, kde by se něco zbytečně popisovalo nebo natahovalo. Doporučuji!!!

Эva
31.07.2014 5 z 5

Serie o oddělení Q má vzestupnou tendenci. Složka 64 byla pecka! Čtivé, vtipné a šokující konec... Co chtít víc? Spolu se Vzkazem v láhvi nejlepší díl serie! Olsena začínám mít radši než Nesba. Není tak krvavý a nevalí toho do vás tolik :) Doporučuji!

dalia1769
27.07.2014 5 z 5

Oddělení Q opět nezklamalo, napínavý děj, vtipné hlášky, čte se jedním dechem.

TereziaH
19.07.2014 5 z 5

Přiznám se Olsena miluji pro mě je to jeden z nejlepších spisovatelů detektivek. Příběh napínaví, žádné dlouhé popisování. Kniha úžasná, skvělá. Těším se na Marco, má vyjít na podzim a rozhodné kniha bude moje.:)

zuzurana
06.07.2014 5 z 5

Opat super kniha od tohto autora. Neviem ani povedat, ktora je z jeho serie najlepsia. Vsetky su pre mna najlepsie. Uz sa tesim na piaty diel, dufam ze sa ho dockam. Tento autor je priam bozsky a je pre mna vzorom, chcem sa stat takou uspesnou spisovatelkou, ako je on.

Dumicek
30.06.2014 5 z 5

Pro mě zase 5 hvězdiček! Kniha je opravdu zase parádní. Nemám co dodat, jen jedině:určitě si ji přečtěte :)

knihomol 61
25.06.2014 2 z 5

Jak jsem se na knihu těšila,tak mě zklamala. Asi nejnepovedenější kniha od tohoto autora. Téma bylo velice zajímavé to musím přiznat,ale na některých místech příliš popisné a doslova zbytečně/ popis nemocného Asada, jak smrká,jak má skelné oči,atd, atd, no to snad ani nebyla pravda/ a ke konci ta zápletka také příliš komplikovaná a zase natahovaná,jako by měl za úkol počet stránek a ne vlastní děj. Prostě ne vždy se knížka vyvede a u Olsena to byla asi zrovna tato. Je to můj názor a samozřejmě jej nikomu nevnucuji. Knihu úplně nezavrhuji,právě k vůli tomu zvolenému tématu,ale,ale, ale...... S Nesboem jej srovnávat nechci, protože jsou to dva úplně odlišní spisovatelé,ale zatím musím říci,že Nesbo u mě vede.

DejnaDee
19.06.2014 5 z 5

Opět to nemělo chybu, naprosto skvěle napsané, napínavé a dechberoucí čtení. Myslím si, že každý další díl má stoupající úroveň a je lepší a lepší. Už se nemohu dočkat dalších knížek.

netopýr
18.06.2014 4 z 5

paráda, už se těším na další díl ;)

Peris
31.05.2014 5 z 5

Opět naprosto bezkonkurenční. Dle mého názoru píše Jussi Adler-Olsen lépe než známější Jo Nesbo. Perfektně fungující naprosto nesourodý tým - Carl Morck, Asad a Rose. V předchozích dílech mě troške nebavilo číst o eskrádách Morcka s jeho manželkou. Už se těším na Washingtonskýprotokol :-)