Složka 64

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2357 465

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

michelleczsp
30.08.2016 3 z 5

Musím, říct, že na prvních stranách mě kniha moc nezaujala... poté když jsem se začítala do děje a začalo se vysvětlovat několik věcí, mě to chytlo, ale vzápětí jsem si spoustu věcí domyslela a jen se mi to potvrdilo. Co mě překvapilo byl ten konec, takový konec jsem úplně nečekala, věděla jsem, že se stane něco podobného, ale ta "záměna" mě dostala. Jinak musím říct, že postavě hlavního detektiva, nijak zvlášť nefandím, ale možná je to tím, že je to zatím jediná a první kniha kterou jsem od autora četla.

midloch
26.08.2016 5 z 5

Další kniha o oddělení Q. Nový případ, týkající se takových ohavností jako jsou nucené sterilizace, je stejně strhující jako předchozí případ Vzkazu v lahvi. Co jediné bylo slabší a napsal to už někdo pode mnou, tak to, že vše vyřešil Asad s Rose a Carl jen tak přicmrndával. Na druhou stranu mě dostal naprosto nečekaný závěr. Jsem zvědav na další kousky ze série.

Liduka
20.08.2016 5 z 5

Moje první kniha od autora a byla skvělá! Jediné co mi vadilo, bylo řešení až moc případů najednou - pohřešované osoby, mrtvý strýc a nalezená mrtvola při demolici baráku. Jinak ale super.

Susan94
17.08.2016 5 z 5

Podlé mého názoru zatím nejlepší díl, Olsen se opravdu stává můj velmi oblíbený autor. Tento příběh je opravdu úžasný a zároveň velmi, velmi "drsný". Rozhodně se bude lišit názor na knihu pokud jí čte muž, nebo žena a já si troufám říci, že pro ženu je to čtení opravdu drastické a měla jsem z toho chvílemi zmrazení. Doufám, že by dnešní společnost něco takového nedovolila. Pokud máte rádi autora i trochu drsnější čtení, rozhodně by jste tuto knihu měli mít ve své knihovně!

Irsaf
16.08.2016 5 z 5

Líbila se mi. Zajímavý závěr.

Juzzy
13.08.2016 5 z 5

Sága Carla, Asada a Rose graduje. A je to stále čím dál větší drama. Navíc tentokrát hodně citlivé téma.

meinita
02.08.2016 4 z 5

docela zajímavá kniha - první setkání s tímto autorem - přečteno na dovolené za dva dny :)

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

jméno Adler Olsen je samo o sobě zárukou ,že pokud vezmete jeho knihu do ruky,neprohloupíte

kusma
28.06.2016 4 z 5

Tento díl mi přišel trošku slabší než předchozí. V rámci vyšetřování bych asi uvítala větší iniciativu hlavního hrdiny, a ne že veškerý posun zajišťují jeho asistenti... Ale jinak se mi kniha četla moc dobře a určitě se brzy pustím do dalšího dílu.

Zuziiik
27.06.2016 5 z 5

četla jsem ji jen kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že to byla bomba. Rozhodně si přečtu i ty další............Ještě mi chybí kniha od Z......tak že by Zabijáci??? :) Rozhodně všem doporučuji......stojí to za to

miloslav0399
23.06.2016 5 z 5

Jussi Adler-Olsen je pro mě ze současných severských krimiautorů nejlepší. Líbí se mi jak vyšetřovací tým, tak i zápletky a pointy. Sice se ani on nevyhýbá zbytečně efektním, násilným a překombinovaným epizodám (Carl Morck už přežil skoro tolik atentátů jako inspektor Closeau), ale není jich zdaleka tolik jako u Keplera nabo Nesbö. Koncepce Složky 64 je díky několika časovým rovinám poměrně netradiční, kniha je velmi čtivá a odkládá se jen těžko. I když se závěr dal čekat, přiznávám, že mě tato možnost nenapadla. Důraz na sociální problematiku by mohl být menší, ale ještě se to dá, navíc nechybí několik vtipných odlehčení. Skvělá kniha, doporučuji.

Bar16
21.06.2016 5 z 5

Knihy tohoto autora jsou díl od dílu vždy o kapku lepší. Za mě byla Složka 64 jedna z nejlepších a nejpromyšlenějších knih, co jsem četla. Plný počet hvězd - doporučuji :-)

bertrand
14.06.2016 1 z 5

Jsem v půlce a nedočtu. Popravdě, po třech a půl románu (kdy Žena v kleci byla zjevením) mám už Adler-Olsena, jeho postav, stylu, psychického i fyzického násilí, přepálených finále a toporného humoru, plné zuby. Vnímám samozřejmě i pozitiva, ale raději si dám nějakou starší detektivku, kde svět není tak vyvrácený z pantů a postavy nejsou za každou cenu jednou nohou v nějaké deviaci.
Netvrdím, že svět kolem nás je jiný, ale detektivky čtu, abych si od něj odpočinul. Holt staromilec.

Cuprinka
08.06.2016 5 z 5

Opět skvělé čtení, jen mi trvalo nějak dýl se začíst a knížku dočíst, než u předchozích dílů. Ale i tak hodnotím pěti hvězdami :)

ewi
06.06.2016 5 z 5

tento diel mi trochu pripomenul Zabijakov... pripady oddelenia Q ma velmi bavia, cela seria si udrzuje vybornu uroven, paci sa mi to spravne davkovanie humoru, akcie i napatia ...

haluz
26.05.2016 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl ze série.

Market = )
25.05.2016 4 z 5

Tentokrát jsem tak nadšená nebyla (což neznamená, že mě knížka hrozně nebavila!), ale pořád za mě jedna z nejlepších knižních sérií, se kterou jsem se kdy setkala. Co mi přijde mistrně popsaný je Carlův osobní život, líbí se mi, že se autor nesnažil nějak ho idealizovat a že ho klidně nechá doma soptit vzteky a bezmocí, s tím se v knihách zaměřených jiným směrem než na osobnost (což detektivní thriler rozhodně je :-) ) moc nesetkáme.

cori
24.05.2016 4 z 5

O něco lepší než Zabijáci, opět ženská hrdinka, která se mstí lidem, kteří jí ublížili. Jsem zvědavá, jak se vyvine případ s "hřebíkovým" vrahem. Gitte Charlesová byla pěkná svině.

Alizon
20.05.2016 5 z 5

Velmi ctive, i pres jistou predvidatelnost napinave, misty velmi mrazive, ovsem mezi tim se najde cas i na humor. Pokud bych hodnotila jako "klasickou detektivku" - musela bych nejakou tu hvezdicku ubrat. Ono je pomerne brzy jasne kam ti lide zmizeli a kdo za tim stoji (i s prehlednou casovou tabulkou). Ovsem proc a co tomu vsechno predchazelo je v knize tak barvite popsano, ze mi ponekud predvidatelny dej vlastne vubec nevadil. A uplne na konci ba ctenare jedno velke prekvapeni prece jen ceka.
Doporucovala bych precist serii po poradku ja jsem zacala v ramci ctenarske vyzvy - cislo v nazvu - timto dilem a ackoliv se kniha jiste da cist jako samostatny pribeh o nektere navaznosti z minulosti jsem byla preci jen ochuzena.

Lenysek
19.05.2016 4 z 5

Skvělá detektivka. První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Zajímavý děj. Dobře se četla. Nemohla jsem se odtrhnou. Doporučuji a už se vrhám na další díl série.