Složka 64

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2362 2362

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

Seiers
13.06.2017 5 z 5

(audiokniha) Na kolabující pražské dopravě člověk hledá těžko cosi pozitivního. A přesto se něco najde. Posledních čtrnáct dní se mnou cestoval Igor Bareš, Carl Morck a celá parta z Oddělení Q. A přinesli do kabiny naprostou pohodu, solidní příběh a překvapivé rozuzlení. Na konci jsem i litoval, že kniha skončila. Složka 64 určitě stojí za přečtení / poslech.

Loginus
08.06.2017 5 z 5

Tohle mě bavilo jiným způsobem. Bylo to spíš na hraně.. Prostě jsem se musel během čtení hodně smát, ale vůbec mi to nevadilo. Závěr mě překvapil. Nemyslím tamto, ale to druhé.
-Léčila? Jestli se léčila? Sežrala všechno z lékarničky a brala různé drogy, ale jestli tomu chcete říkat léčba- (takhle nějak to tam zhruba je, prostě úlet)

zmatla
08.06.2017 5 z 5

Viděla jsem tři filmová zpracování autorových knih a rozhodla se přečíst něco dalšího. Prostě pecka s nečekaným zvratem

Pichoval
06.06.2017 5 z 5

další z jeho báječných knih, která je poutavá

mattonka
05.06.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha od Adlera Olsena. Překvapivý závěr, dobrý námět. Za mě tedy jedině 5*

Zdenik
18.05.2017 5 z 5

Olsen opět zabodoval. Další výborná kniha.

hrabe.ruprecht
13.04.2017 4 z 5

Nějak nemůžu strávit popis akčních scén a zvratů v psané podobě. Ve filmu to sedí i když míň bývá někdy víc. Autor se trochu začíná opakovat, v každé knize je někdo z týmu oddělení Q zraněn, unesen ... některým z pachatelů a jakousi snůškou náhod to všechno dobře dopadne.
Knize nelze upřít nápad a originální závěr. Pokud by to byla první, kterou jsem od autora četl nebo viděl filmové zpracování, pak neváhám nad pěti hvězdama, ale takhle ...

Peťulka3
25.03.2017 5 z 5

Super, těším se na další případ :)

Januli
16.03.2017 5 z 5

Knížka velmi čtivá a závěr překvapující :) doporučuji

Jajaneu
14.03.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední rok četla.
A ten konec!! ...tuto knihu jen tak z hlavy nedostanu.

oskli
12.03.2017 5 z 5

Miluju dialogy Asada a Carla! Při čtení prvních kapitol jsem se chvílemi tlemila nahlas a předčítala svému muži. Celé oddělení Q má geniální postavy, které mě baví a dokonale spolu fungují. S postupujícím čtením ubývalo humorných scén a přibývalo na temnotě a napětí. Musím říct, že jako na ženu na mě tahle kniha působila hodně... hodně drsně. V některých chvílích jsem četla tak, aby se mi děj nedostal pod určitou vnější bariéru, protože osud hlavní hrdinky mi nedělal vůbec dobře. Dívka, která je od velmi mladého věku ve vleku událostí, které nemůže nijak ovlivnit... obklopena lidmi, kteří ji vždycky spolehlivě potopí ještě hlouběji a postupně ubijí její víru v lepší budoucnost, naději, že existuje někdo, kdo uvidí skutečnou Nete a vytváří ženu bez sebevědomí i sebeúcty, která nevěří, že by ještě někdy mohla žít normální život. Naštěstí se děj střídá s kriminalistickými zápletkami, a to rovnou na více barikádách, takže se ta nálož na psychiku nechá nějak unést. K tomu úžasné dialogy, skvělé vypravěčské pasáže, dokonale plynoucí věty, kde nic nedrhne... Prostě brilantní severská krimi, které není co vytknout.

Mája01
04.03.2017 5 z 5

Zajímalo by mě, kolik z obsahu díla je čistá fikce a nakolik se autor inspiruje z reálných případů. Rozhodně jsem se u čtení nenudila a příběh mě neustále zvláštním způsobem nutil přemýšlet o hodnotách společnosti, o traumatech postav, o příčinách a následcích a o možných paralelách mezi příběhem a realitou současného světa. Konec byl rozhodně překvapivý a nezbývá, než knihu rozhodně doporučit.

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Když už jsem si myslela, že mně nemůže moc překvapit, přijde autor s dílem, ve kterém vše, včetně svých vypravěčských schopností, posune zase o level. Jsem velkou fanynkou a zůstávám vděčná za tak vyjímečného vypravěče.

Toňula
09.02.2017 4 z 5

Další zajímavý případ Carla Morcka, příběh ženy, kterou společnost nespravedlivě odsoudila do role vyhnance a následky tohoto rozhodnutí, které se staly osudným pro několik dalších lidí.

oli.rock
03.02.2017 5 z 5

Složka 64 je čtvrtou přečtenou knihou od Olsena a opět musím kroutit hlavou, kde ten chlápek bere inspiraci a jak je možné, že dokáže sepsat tak krásně komplikovanou detektivku, co se tak skvěle čte?
Rozhodně sahám po dalším dílu z oddělení Q.

Eremites
03.02.2017 4 z 5

Výborná detektivka se vším všudy s překvapivou pointou v samém závěru knihy. Nicméně kromě příjemného napětí a dobrého čtení v sobě skrývá reálné téma eugeniky a zrůdností, kterého se jsou schopni její fanatičtí zastánci dopustit.

rasputin
29.01.2017 5 z 5

HD kvalita. Prostě Hodně Dobrý.

mamzila
25.01.2017 4 z 5

U této knihy jsem měla trochu problém zvyknout si na hlavního hrdinu. Asi je to tím, že jde o čtvrtou knihu série. Knihu mi půjčila kamarádka, s tím, že je to "síla". Příběh je docela dobrý, vyústění děje skvělé, ale styl autora mi prostě nějak nesedne.

martousek
22.01.2017 5 z 5

Jednoznačně 5*, bohužel jsem nečetla knihy postupně, ale v podstatě to ničemu nevadí. Složkou 64 uzavírám celou sérii, kterou mohu jednoznačně doporučit.
V polovině této knihy jsem si říkala, co mě žene do čtení, když všechny padouchy vlastně znám...ale autor nezklamal, závěr byl jedno velké překvapení.

Láďa92
16.01.2017 4 z 5

Není to špatné, ale předchozí díly mě bavily víc, ale to nic nemění na tom, že už teď se těším na Marca... :)