Selfies

Selfies https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342751/bmid_selfies-Gto-342751.jpg 4 1312 330

Případy oddělení Q série

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose, která se ale propadá do psychického pekla, jehož kořeny sahají hluboko do temné minulosti. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se plánují další trestné činy: děje se to bez vzájemné souvislosti, nebo mají případy něco společného? Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. A jejich kolegyně Rose má vážné problémy. Čtveřici chybí jeden člen, a jak se zdá, smůla se jí lepí na paty. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Selfies , 2016

V28
21.01.2018 4 z 5

Po některých komentářích a hodnocení co jsem zde viděl, jsem se bál, že to jde s oddělením Q hodně z kopce a dlouho se mi tedy do Selfies nechtělo, ale ani zdaleka to nebylo tak špatné. Nemoc jako spouštěč šílenosti, zneužívání sociálních dávek se trestá smrtí, neschopnost nebo neochota mladých lídí zapojit se do pracovního procesu, jak to bylo s Rose a spousta dalších věcí. Je pravda, že souběh různých případů a postav vyvolal trochu zmatek, ale čtivosti, napětí a zábavnosti naštěstí tolik neubral. V příštím díle bych čekal víc vtipů a pořekadel o velbloudech a opravdu starší, nevyřešený a zajímavý případ, který se pro oddělení Q hodí nejvíc.

gallovl
19.01.2018 4 z 5

První knížka od Olsena, kde jsem se lehce nudila a přemýšlela, že snad nedočtu, ale vytrvala jsem a druhá polovina vynahradila ztráty té první.

111moni
15.01.2018 4 z 5

Nějak si nemůžu pomoct,ale trochu mi příjde, že se kvalita horší, zápletka, kterou si čtenář snadno odvodí, zločinec, který je znám, zbytečně moc dějových linek, které se řeší a vlastně řeší trochu tak nějak mimochodem a samy. A osobní život ,který se jako nakousne a taky nedořeší.Jako by chtěl autor říct tolik věcí,ale neměl prostor a čas.Tak za mě asi....bývalo to lepší pane Olsene.

Agatha84
11.01.2018 3 z 5

Olsenovy detektivky vykazují dlouhodobě sestupnou tendenci,takže tato je logicky zatim tou nejslabší ze série. Nemohu chválit pokud budu srovnávat s první čtyřkou případů. Zde spíše nahodilé a nijaké případy,které se náhodou prolínají. Velké množství postav,ovšem bez vlastního smyslu,pouze pro nafouknutí stránek. Těšila jsem se na chemii a vtip hlavních hrdinů,ty se však nekonaly. Celé to bylo takové o ničem.

alzbeta4340
10.01.2018 5 z 5

Tahle detektivka dovedně splétá několik svých dějových linek tak, aby na konci všechno do sebe perfektně zapadlo. Je to další velice povedený příběh s oddělením Q. Moc se mi taky líbil příběh Rose a příště doufám, že se dozvím něco o Asadovi.

čef
08.01.2018 5 z 5

Operovat vředy na těle lidstva není určitě jednoduché zvláště pokud se přitom překračuje zákon. Oddělení Q však zákon nepřekračuje a tak všechny ty hnusné vředy operuje a objasňuje případy i za ostatní oddělení policie jak na běžícím pásu. Zábavy je přitom pro nás čtenáře možná paradoxně hodně, vždyť se taky jedná o to nejlepší, co současný kriminální thriller může vůbec dát.

hs777
08.01.2018 4 z 5

Poučena ze zdejších komentářů, přečetla jsem první polovinu knihy v jednom zátahu, abych se neztrácela v postavách ani jednotlivých linkách. Přestože mě tentokrát případ oddělení Q dvakrát nezaujal (neuvěřitelný pachatel, slabý motiv, nesympatické oběti), lidičky kolem Carla Morcka a hlavně příběh o Rose mi to zcela vynahradil. Myslím, že čtyři hvězdy si zaslouží a kdyby příště bylo celé o Asadovi, vůbec bych se nezlobila.

Arlienen
08.01.2018 5 z 5

Na knihu jsem čekala vážně dlouho a nakonec jsem se dočkala. Jsem ráda, že jsem se mohla alespoň na chvíli vrátit do světa Carla a Asada a dozvědět se trochu více. Kniha se mi líbila, byl to jiný příběh, který mě opět zasáhl. Proto knihu hodnotím pěti hvězdičkami.

Hannik
06.01.2018 4 z 5

Do knížky se mi bohužel hůř začítalo, což bylo pro mě zklamání. Mám knížky tohoto autora velice ráda. Nakonec i přes počáteční obtíže a přes to, že jsem musela knížku reklamovat (chyběly v ní stránky), se četla dobře. Zpětně ji hodnotím kladně, i když předchozí knížka se mi líbila víc.

petra.kind
04.01.2018 4 z 5

I já bych řekla, že je kniha z celé série nejslabší. Dlouho jsem se při čtení bála, že budu na konci neskutečně zklamaná. Ale naštěstí to až tak nedopadlo :) Ale možná je to tím, že tohle je má nejoblíbenější detektivní série a nejsem tak úplně objektivní :D Po detektivkách, které jsem v poslední době četla, oceňuju, že se nás Adler-Olsen nesnaží za každou cenu šokovat neskutečně brutálními způsoby, jakými lze někoho zabít. Toho už jsem měla celkem dost. Tak jak to bylo s Rosie, už víme, bude příště Asadův příběh? Že by konečně? :)

crazyjuan
02.01.2018 5 z 5

Naprosto dokonalé, přečtete jedním dechem.

harvan69
31.12.2017 4 z 5

Knihu doporučuji, i když i mně vadilo víc různých příběhů, zločinů z různého období, u kterých jsem místy trochu ztrácel přehled, ale které se na konci knihy naštěstí spojily v ucelený smysluplný
celek. Na to, jak Anne-Line systematicky postupovala ve vraždění, byla na konci knihy dost naivní. Taky z Carla a Asada v některých pasážích dělá Jussi hloupé policajty. Nechyběly zase Asadovy vtipná přísloví o velbloudech, to se vždy zasměju.

kytarka
26.12.2017 3 z 5

Knihu jsem sice dočetla, ale až do konce knihy se mi nešlo začíst a nemůžu přijít na to co mi přesně na knize vadilo, že se mi do ní nechtělo. Asi mi byla nesympatickà Anne-line a asi to že tam bylo více případů k vyřešení, i když v závěru byly proletené. Nicméně i přes to kniha není úplně špatná.

iveta3689
26.12.2017 4 z 5

Je trošku jiná než předchozí, ale není špatná. Zase chytlavá a napínavá, autor prostě umí.

Susan94
25.12.2017 5 z 5

Prolog velké očekávání, první stránky zklamání, chaos a otázka proč jako? Pak se to ale rozjelo, Asad a Carl lepší než kdy dřív, skvělá linka ohledně Rose, prostě od půlky knihy skvělá jízda. Chyběla mi tam jen dějová linka z minulosti, která v předchozích dílech byla a vždy dokonale doladila celý děj.

čika
22.12.2017 4 z 5

Jussi ide...paci sa mi zapletka, sledovanie deja z roznych uhlov, psychologizacia, akcia...mozno trochu az moc, nejako som nie vzdy stihala vsetko spajat, resp. vsetkemu uverit. Ale tesim sa, co pride dalej, o tom potom :-)

alabra
20.12.2017 3 z 5

Téma mě příliš nezaujalo, většina knihy se mi zdála zdlouhavá, neměla šmrnc. Na druhé straně musím pochválit autora za promyšlení a propojenost postav, být o třetinu kratší a svižnější získala by kniha na kvalitě. Pro mě jen tři hvězdy.

ArwenAragorn
20.12.2017 3 z 5

Příběh má několik dějových linií, ale v závěru je všechno zdárně vysvětleno.
Na novou knihu od Adlera-Olsena, mého oblíbeného spisovatele, jsem se těšila moc, ale musím napsat, že je podle mě asi nejslabší ze série.

dulinka
18.12.2017 4 z 5

Do půlky jsem se trochu trápila, ale pak se to rozjelo.

Aleen
16.12.2017 5 z 5

Už jsem si zvykla...na to že úroveň detektivek Adler - Olsena je vysoká. V tomto žánru je poměrně vyjímkou, aby každá kniha měla jiný spád, jiné vedlejší zaměření na postavy a také vtipnost hlášek, u nichž neupadá svěžest (Asadovy velbloudi :-)). Selfies mělo tolik linií, že nedalo odpočinku hlavě. Chtělo mou stálou pozornost a odměnilo se mi několika vyřešenými záležitostmi, včetně případů. Pochutnala jsem si a: Jussi, prosím, pohni s další knihou!!!