Selfies

Selfies https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342751/bmid_selfies-Gto-342751.jpg 4 1312 330

Případy oddělení Q série

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose, která se ale propadá do psychického pekla, jehož kořeny sahají hluboko do temné minulosti. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se plánují další trestné činy: děje se to bez vzájemné souvislosti, nebo mají případy něco společného? Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. A jejich kolegyně Rose má vážné problémy. Čtveřici chybí jeden člen, a jak se zdá, smůla se jí lepí na paty. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Selfies , 2016

stepanka000
16.08.2018 5 z 5

I když byl možná děj trošku roztříštěný, knížka se mi líbila. Možná by se dala brát i jako varování před tím, jaká vyrůstá nová generace. S pocitem, že nezáleží na tom něco znát a umět. Hlavně pěkně vypadat a mít dost sledujících na sociálních sítích. Všichni takoví nejsou, samozřejmě. Ale člověka občas překvapí ta míra omezenosti. V textu jako do krajnosti vyhnaný příklad: "S posměchem se setkala, když řekla, že dříve byl svět černobílý. Viděla to přece ve filmu." :))

Juzzy
08.08.2018 5 z 5

Tohle se už opět povedlo. Nicméně příliš mnoho případů na jednu knihu. Rose držím palce! - 9/10

gordon13
30.07.2018 4 z 5

Tentokrát zdánlivě roztříštěný příběh se v závěru pospojuje, autor zvolil trochu jiný styl vyprávění, přesto mě dokázal zaujmout..pouze s Rose jsem se nedokázala tentokrát úplně ztotožnit, těch démonů tam bylo zkrátka moc...čtyři poctivé hvězdy

Saša57
27.07.2018 5 z 5

Mám rád knihy od Adlera Olsena. Ani tentokrát nezklamal, i když musím objektivně říct, že některé předchozí díly se mi líbili víc. Navíc miluji jeho humor. No posuďte:

"Leo Andresen jim otevřel se svrchní částí rozpečené houstičky v ruce. Důchodcově ranní pohodě nic nescházelo. V pozadí běželo v televizi Dobré ráno, nadále
s nepodstatnými a zbytečnými pořady o vaření jako hlavním příspěvkem, kávovar předl, manželčiny pantofle plácaly o podlahu a po celém stole ležely rozložené reklamní letáky jako ta největší zábava týdne."

delfin69
26.07.2018 2 z 5

Je to jeden z mých neoblíbenějších autorů a o to víc jsem byl z novinky zklamán. Děj podle mne bez momentu překvapení a nějakého zvratu,(strašně předvídatelné co se stane), jako by to snad ani nepsal Adler Olsen.
Snad se v příštím díle zas dočkáme toho nejlepšího z Q oddělení.

miczoken
23.07.2018 5 z 5

Zase jsem musela krást chvilky, abych knihu dočetla. Nejvíce mne "dorazil" příběh Rose, té holce bych přála v další knize pohodu. Jinak se musím přiznat, že ty "blbky", o kterých tato detektivka je, mi strašně lezly na nervy, ale nečekala jsem takový konec. Těším se na další knihu o Carlu Morckovi a jeho kolezích.

konicekbily
22.07.2018 4 z 5

Na krimiromán je to hrozně moc rozvětvené - do počtu postav, množství záhadných úmrtí a vražd, do vztahů mezi hlavními postavami. Autor je perfektní romanopisec, tak se v tom vyžívá. Ale čtenář detektivní literatury tu hledá cosi jednoduššího. Mně to nevadí, pobavil jsem se.

Daskak
21.07.2018 5 z 5

Ctive, napinave, zase ve forme

joslin
18.07.2018 3 z 5

Škoda, že si autor trochu více nepohrál s nesympatickou rodinkou od Doris/ Denis, mělo to zajímavý potenciál... Chtěla jsem vědět víc, byla jsem mrzutá, že to více nerozvinul a spíš se divně přeskakovalo ve vyprávění. Moc věcí najednou...

TomHr
16.07.2018 4 z 5

Naši známí antihrdinové mě opět přilepili ke knize, odtrhl jsem se až na poslední stránce. Ale po přečtení podobný těžko definovatelný pocit jako u Marca: nedokážu říct proč, ale tak nějak to prostě nebylo na pět hvězd.

koki.veru
15.07.2018 5 z 5

Nejdříve jsem si přečetla tady recenze a začala jsem přemýšlet, jestli se do knihy vůbec pustit. Nakonec jsem se překecala, a začala číst. Ze začátku jsem byla trochu zmatená, každá kapitola byl úplně jiný příběh a chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykle. Postupně jsem se ale začetla, a začali jednotlivé informace do sebe zapadat víc a víc. Adler Olsen opět nezklamal, i když musím říct, že některé z předchozích dílů se mi líbily víc, ale i přesto pěkný příběh :) už se těším na další díl :)

bakamova
08.07.2018 3 z 5

Smíšené pocity. Kdo nezná vyšetřovatele z minulých knih bude asi zklamán. Jinak pojmutá a nevím jestli to byl šťastný krok.

Gracian1964
03.07.2018 4 z 5

Opäť pomerne zaujímavá kniha, hm.... I keď trochu odlišná od predchádzajúcich, ale každý prechádza vývojom, že? No, v podstate sa mi páčila a určite sa nebudem brániť, keď niekde natrafím na ďalšie pokračovanie, ale vyhľadávať ani kupovať to nemienim. Bolo by zaujímavé čítať o Asadovi. Hádam sa k tomu Jussi odhodlá...

tak.normal
22.06.2018 3 z 5

Tak váhám, mezi tři a čtyři. Neumím asi přesně říct, co se mi nelíbilo, prostě mi tam něco nesedělo. Asi to bylo na mě moc propojené, i když reálný život je jedna velká náhoda, tady jich na mě bylo až moc.

vysypanel
19.06.2018 4 z 5

Přečetl jsem všechny díly o Oddělení Q, ale pořád mi není jasná Asadova skuteční minulost. Myslíte si, že se to někdy dozvíme? Jinak kniha docela dobrá , Adler se čte dobře...

klarence
18.06.2018 2 z 5

Teda za mne docela zklamání na to , že mi byla doporučena. Na začátku příliš mnoho postav k orientaci vč několika zápletek. Docela jsem se musela nutit, abych knihu dočetla. Neříkám, že byla špatná, ale asi ji jen tak nedoporučím.

Bobina74
13.06.2018 3 z 5

Tak tohle bylo selfies akorát tak pro Adler-Olsena. Z této série jsem byla tak nadšená a teď jsem naštvaná. Tohle musel psát snad někdo úplně jiný, 3/4 knihy přemáhání dočíst a zbytek byl chaos. Proč tolik dějových linek? Chvílemi už jsem nevěděla ani jak se jmenuji já, konec to sice trochu napravil, ale celkově bída a utrpení.
P.s. : Koukejte se pane autor v dalším díle pochlapit...;-)

Drahuš
10.06.2018 4 z 5

To bylo teda zamotané....ale rozmotalo se, ufff, ještě že tak:-) Ale stejně, Olsen to umí i líp, tak jen za čtyři hvězdy.

Miruš
07.06.2018 5 z 5

Tohoto autora vzdy hltám a těším se na další knihu.

Snow-White
03.06.2018 4 z 5

Selfies se mi opravdu těžko hodnotí. Těch náhod a propletených vztahů už tam bylo přehnaně a řada věcí byla opravdu dohnána do extrému. Na druhou stranu po Marcovi a Nesmírném se mi Selfies četla mnohem lépe. Možná i díky delší pauze, a protože jsem se na knihu opravdu těšila. Na konci jsem byla opět napnutá jak struna a navíc Asadovy hlášky o velbloudech se nikdy neomrzí. :)
Doufám ale, že v následujících knihách se autor vrátí více ke Carlovi a jeho příběhu.