Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207124/bmid_carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4 1767 365

Případy oddělení Q série

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

dominika2585
25.08.2019 5 z 5

Olsen je prostě sázka na jistotu. Kniha Marco je jiná než předchozí díly, ale na kvalitě jí to rozhodně neubírá. Největším rozdílem je to, že ústřední postavou je chlapec Marco a naši vyšetřovatelé jsou trochu odsunuti do pozadí. Marcovi jsem fandila, a těším se, až nám autor konečně odhalí celé pozadí Asadovy minulosti. Za mě spolu se Složkou 64 zatím nelepší díl.

Adelajda_4
05.07.2019 5 z 5

Tento případ vyšteřovaný oddělením Q byl trochu jiný, než ty ostatní. Hlavní roli zde totiž nehraje Carl a jeho vyšetřovací tým, nýbrž patnáctiletý chlapec Marco. Marco je členem rodinného klanu vedeného jistým Zolou, který nutí děti děti krást a žebrat pod slupkou slušného podnikání. Jednoho dne se však Marco pokusí utéct, při tom ale odhalí děsivé tajemství. Zolovi lidé totiž nejenom, že kradou, oni se neštítí ani zabít. S tímto zjištěním Marco utíká před Zolou a jeho lidmi, kteří se ho snaží za každou cenu najít. Najít se ho však nesnaží jenom jeho bývalý chlebodárce, ale i policie, neboť Carl s týmem postupně rozplétají nitky korupční aféry vedoucí přes bankovní instituce, ministerstvo, až do afrického pralesa. A ač se to zdá nepravděpodobné, Marco k tomu má rozhodně co říct.

Bulldog
03.07.2019 2 z 5

Tady mě autor hodně překvapil jak ulítl oproti předchozím knihám a tohle byla jedna velká nuda..

malazluta
13.06.2019 4 z 5

Zatím nejslabší kniha celé série...

Mateo67
08.06.2019 3 z 5

Poslouchala jsem jako audio knihu, což u mě není stejné jako knihu číst. A navíc to bylo moje první setkání s touto sérií. Jiný styl, rozhodně se nepodbízí, řádky neběží samy od sebe, čtenář se musí trochu snažit, a o to víc, když knihu poslouchá. Ano, stálo to za to, další díly rozhodně přijdou na řadu. Tři a půl*.

Němka138
18.05.2019 5 z 5

Kniha je postavená trochu jinak než předchozí díly. Není tam tolik oddělení Q a naši 3 známí vyšetřovatelé (Carl, Asad, Rose) jsou trochu stranou příběhu. Nic ale nemění na tom, že je příběh napínavý, kniha velmi čtivá. Za mě další výborný díl!

Dryáda
05.05.2019 4 z 5

Po Složce 64, která se mi vůbec nelíbila, jsem si myslela, že už se k Adler-Olsenovi nevrátím. Ale pak jednoho dne přišla nálada na temnou severskou detektivku a já jsem se rozhodla dát mu ještě jednu šanci. Bylo to sice trochu zdlouhavé, ale výborné, napínavé a Karl tolik nelezl na nervy jako v předešlých dílech.

DericCaster
03.05.2019 5 z 5

Já nevím, mě tahle série dost baví. Je fakt, že jsem si při čtení říkal "sakra ten Marco má ale štěstí" To ale nic nemění na tom, že jsem byl napjatý jak to dopadne a jak se z té, či oné situace dostane... No a pak je tu ta část s životy aktérů a tu mne také baví sledovat. Takže se těším na další díl...

jfialova
02.05.2019 3 z 5

Zatím moje poslední v sérii a musím říct, že je opravdu o něco slabší než předchozí knihy. Téma mě moc nechytlo. Teším se ale na další, snad si spravím chuť :-)

diNov
28.04.2019 5 z 5

Starý dobrý Jussi!

antonin0999
04.04.2019 3 z 5

Tento díl nezastihl postavy z oddělení Q v nejlepší formě. Asad se s velbloudy opakuje tolik, že ho, a to jako svého oblíbence, mám sto chutí vyslat na poušť i se všemi těmi dromedáry.
S Carlem je tentokrát vyloženě nuda. Rose mě zase nepotěšila svým vkusem...
Nicméně není to tak zlé. Vypravěčský styl je stále takový, na jaký jsme zvyklí a do jisté míry celou situaci zachránil Marco, William Stark a negoušové. Kodaň ve své temné stránce připomíná tajemná a špinavá zákoutí Prahy.
Kdybych tímto případem začal, asi bych v dalších nepokračoval, ale jako fanouška mě od pokračování neodradil.

lenysek69
26.03.2019 3 z 5

Tak tenhle díl mě bavil zatím nejméně. Způsob vyšetřování Oddělení Q mě neskutečně chytil a baví mě, ovšem v tomto díle, ho víceméně postrádám. Děj se pořád točí kolem toho, jak Marco utíká svým pronásledovatelům a u stránky č. 326 jsem si uvědomila, že se tam vlastně ještě nic pořádného nedělo. Ani konec není překvapivý, jelikož vlastně už od začátku víte, o co se bude jednat. Za mě tedy nejslabší díl, ovšem Adlera neodložím a sérii určitě dočtu.

ydnac
11.03.2019 5 z 5

Supééér kniha

Briv
02.03.2019 4 z 5

Ač dávám 4 hvězdy, tak mi kniha připadala o dost slabší než předchozí díly. Přece jen bych uvítala více vyšetřování a akce ze strany oddělení Q. Na můj vkus se to hodně točilo okolo Marca, který měl až neuvěřitelné schopnosti. Doufám, že další díl bude jiný, více jako ty předešlé.

Yorika
28.01.2019 3 z 5

Občas trochu přiřazené za vlasy.Marco je zřejmě superman zkřížený s Chuckem Norrisem.Přesto však děj nemá koule.No co.Občas musí přijít slabší chvilka.

kapitan9556
22.01.2019 5 z 5

MMMMM...... tenhle "ESCAPE" styl miluju!!! (Running man). A Jussi mu dal zcela jiný průběh, než jsem byl zvyklý! Pátá kniha je zase jízda! Je tedy fakt, že zde dává příběhu o Marcovi menší stránkový prostor, než bylo zvykem(o hlavním případu) v knížkách předešlých, zato to kompenzuje informacemi o trojlístku z oddělení Q. (tedy teď už čtyřlístku) Na druhou stranu, to beru jako plus, protože jsme v půlce série a už bylo načase s tím trochu pohnout.
P.S. Začínám se hodně bát, že to co jest vydáno rychle dočtu a pak budu dlóóóóuho dlóóóuho čekat. A to se mi opravdu nechce :( :)

Marta08
09.01.2019 3 z 5

Předchozí kniha byla výrazně lepší, tohle mě nějak nechytlo. Chybělo mi více zapojení oddělení Q, zde hrálo víceméně druhé housle v pozadí. Jinak oceňuji záměr autora se v každé knize zaobírat problematikou, která v Dánsku rezonuje.

Abia
02.01.2019 4 z 5

Tentokrát to nějak nemělo šťávu. Předchozí kniha byla výrazně lepší, ale i tak jsem se pobavila.

adulik23
02.01.2019 4 z 5

Za mňa trošku slabšia ako predchádzajúce diely, ale miestami som sa pobavila (Rose) :)))) Marco teda dokázal pekne dlho odolávať, klobúk dolu. Teším sa na ďalší diel vydarenej série.

Šárka345
04.12.2018 5 z 5

Paráda, Asad a Carl dvojka k pohledání :0)) a bez Rose ani ránu :0))
Pěkný příběh a čte se to samo jak je to krásně napsané :0)))