Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207124/bmid_carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4 1767 365

Případy oddělení Q série

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

SilvieSisinka
30.11.2018 4 z 5

Nebylo to špatné.Marco toho opravdu zažil mnoho.Asad a Carl prostě dvojka....nejvíc mě baví ten jejich hůmor-velbloud atd :-)

astra3
27.11.2018 5 z 5

Jako obvykle dobré počtení. Jen mě trochu mrazí, když vidím, jak se k nám valí přes Itálii afričtí přátelé bez dokladů. Po přečtení této knihy jistě všichni chápou.

burilltomas
16.11.2018 3 z 5

Poněkud méně čtivé, než jiné autorovi knihy, ale pěkné

Lolila
03.11.2018 4 z 5

Tentokrát slabšie ako predchádzajúce diely. Chýbalo mi viac vyšetrovania zo strany oddelenia Q. Aj keď je to zaujímavý príbeh - imigranti, využívanie detí na krádeže, zneužívanie humanitárnej pomoci Afrike, detskí vojaci,.......tá severská mrazivosť a atmosféra z predchádzajúcich dielov chýbala:-)

cukrovka
30.10.2018 4 z 5

Opět zajímavé čtení. Příběh mohl mít o pár stránek míň. Trochu nudně působilo neustálé skrývání a útěky Marca před strýcem a jeho klanem a jinými pronásledovateli.

kytikyti
11.10.2018 4 z 5

Dej se mi libil. Autora mam rada. Dokonce jsem v knize nasla knihovnici a knihovnnu, takze jsem zaradila do ctenarske vyzvy.

Nestorkea
03.10.2018 4 z 5

Finance, banky, peněžní podvody, to není zrovna moje oblíbené téma. Ale osud sympatického Marca mě vtáhl do děje a knihu jsem přečetla téměř jedním dechem.

Vikk
11.09.2018 3 z 5

Jak mám Adler-Olsena ráda, tohle mě dost zklamalo. Neustále opakované utíkání Marca před všemi zloduchy Kodaně bylo k neuvěření, nudné a zdlouhavé. Kdo a proč je vrahem je od začátku jasné... Snad jen pěkné zadostiučinění v prologu... Ale vlastně taky laciné a na ruku jdoucí. Od tak kvalitního autora bych tak hloupoučkou knihu nečekala. I když napsané je to samozřejmě jako vždy pěkně, humorné hlášky jsou super a přečíst se to dá.

Nello
30.08.2018 2 z 5

Vlastně ani nemám přečteno.. Musím se nutit,aby jsem dočetla, už 4 měsíce.. Asi nedočtu. Jednoduše mě nebaví a jsem zklamaná...

Árie15
23.08.2018 5 z 5

Jednoduše skvělé!!! Marco byl poslední díl, který mi chyběl.. Po komentářích, které jsem zde četla se mi do něj moc nechtělo.. A teď je mi líto, že už jsem ho dočetla.. Teď si budu muset dát chvíli pauzu, protože právě tato kniha se mi z celé série líbila nejvíc a nebude snadné opustit už známou partičku :-)

Jolina
15.08.2018 3 z 5

Dobré, stejně postavené jako předchozí díly - ale osobně nemám moc ráda ekonomické prostředí a děj, který se odráží od financování projektů apod. Proto jenom tři hvězdičky. Na druhou stranu se mi velmi líbil příběh Marca, který si - i přes startovací handicap ve svém životě - chtěl jít za svým a snažil se být tím, kdo může být v životě šťastný.

sachista
18.07.2018 1 z 5

Bezkonkurenčně nejslabší a nejzbytečnější díl série. Nedokážu odhalit smysl tohoto dílu - vůbec nejde o krimi, mám až absurdní dojem, že se jsem byl jako čtenář svědkem nějaké bizarní počítačové hry, o tom, jak malý, snědý zloděj nejasného původu a etnika uniká gangsterům z celé Evropy a Afriky a bojuje za spravedlnost. Druhé housle mu k tomu hrají rozervaný Carl a naprosto nevýrazní Assad s Rose. Nuda, nuda, nuda, záblesk akce, napětí, nuda, nuda, nuda. Jestli série pokračuje tímhle směrem a tímhle tempem, tak jde o největší propad v severské krimi, co znám.

000nugatovej
17.07.2018 3 z 5

Jeden ze slabších příběhů oddělení Q. Zdlouhavý, natahovaný. Ani (prý vtipné) odbočky do vzahů mezi členy Carlova týmu mne moc nebaví. Pořád se to ale jako odpočinková četba dá zkousnout.

zd0981
15.07.2018 3 z 5

Asi to bude projev nějakého sebetrýznění, že se k tomu Carlovi stále vracím...

harena
11.07.2018 4 z 5

550 stran dalšího případu z oddělení Q, se četlo tak, jako bych sledovala film. Pravda, zpočátku hodně zdlouhavý film a hlavně alespoň polovina knihy popisuje, jak Marko utíká před strýcem Zolou a rodinným klanem a pak i před policií a proto asi vyšetřování bylo méně, než v dřívějších dílech. A nakonec nevím, kolik by toho Carl vyšetřil, kdyby neměl k ruce tmavého Asada a černě pomalovanou Rose. Na dovolenou je i tato detektivka čtivá s vtipnými vsuvkami, neškodilo by ale trochu ji ořezat a zkrátit.

Bilky
12.06.2018 1 z 5

Vlastne netuším ako som sa (po mojej dvojitej! neslávnej skúsenosti) s týmto autorom ocitol v jednom aute. Asi darovaná audiokniha, alebo mi ju ktosi podstrčil z čírej zlomyseľnosti... Neľudské!

Prekvapenie sa však nekonalo, naopak: OLSEN ma ani tentoraz nepresvedčil. LARSSONovi nestíha hlavne v charakterovej zložke postáv, ako aj v dejovej línií, ktorá je opäť dosť ťažko uveriteľná. Autorove postavy sú ploché a stále viac zaváňajú klišé. Oddelenie Q je síce jedinou ako tak funkčnou zložkou príbehu, no úplne marginálnou. Zato primárna - gangsterská rovina je úplne mizerná. Jediným pozitívom knihy je excelentný prednes. Ale ani ten nezaistil, aby som nahrávku dopočúval. Mám totiž zakúpených priveľa hodnotnejších diel aj z tohto žánru, aby som strácal čas takýmto polotovarom.

Teraz zovšeobecním: Stále nerozumiem tomu nadšeniu okolo škandinávskych autorov. Som presvedčený, že mnoho českých aj slovenských spisovateľov napätia je lepších. Ukončím paradoxom: Počúval som dve autorove knihy a na 100% viem, že táto tretia bolá prvá aj posledná.

ODPORÚČAM: len pre fundamentalistických Olsenovcov alebo Oblomovcov, ďalej pre rómsku komunitu, ktorá bude hl.hrdinovi držať palce a nakoniec pre všetkých....svätých? 21%

Kekik
10.06.2018 3 z 5

Chvála i kritika.
Chvála- VELBLOUDI, Asad, KARMA v poslední kapitole, Hardy.
Kritika- rozveklý začátek, nereálné scény (hlavně scéna s betonem), Marco jako Chuck Norris, oddělení Q je zde spíše vedlejší část.

fincik
31.05.2018 4 z 5

Řekl bych, že o něco slabší než předchozí díly, přesto ale super. Hnací silou příběhu byla jasně postava Marca, kdežto samotné vyšetřování případu už takový zázrak nebyl. Pobavila nová postavička Gordona.

frkotik
24.05.2018 4 z 5

Stále mám tendnce porovnávat Carla Morcka s Kurtem Wallanderem z jiné knižní série. Marco mě znovu utvrdil v tom, že Mám Wallandera přeci jen radši. Jinak zápletka zajímavá, rozuzlení trošku rychlé, na můj vkus. 4 hvězdy.

Merlinit
23.05.2018 5 z 5