Chlorid sodný

Chlorid sodný https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487634/bmid_chlorid-sodny-UVF-487634.jpeg 4 682 154

Případy oddělení Q série

< 9. díl

Carl Mørck a oddělení Q se vrací s již devátým případem. Šéf oddělení vražd Marcus Jacobsen se setkává se svým nejlepším vyšetřovatelem Carlem Mørckem nad případem, který na něj hluboce zapůsobil. Zaměstnancům oddělení Q začne růst pod rukama nepříjemná spleť případů. Zvláštní úkol donutí Carla, Asada, Rose a Gordona, aby se semkli pevně dohromady. Poté co se oddělení Q ponoří do vyšetřování úmrtí výrazných osobností, která byla zatím považována za sebevraždy nebo neštěstí, odhalí v nich daleko horší vzorec jednání a vše nasvědčuje tomu, že zanedlouho zemře další člověk. Aby zabránili kruté smrti, pustí se v obtížné době proticovidových opatření s typickou dávkou humoru a soudržnosti do zavilého boje o čas. Jenže mezitím se z Carlovy minulosti jako had, který konečně zavětřil svou kořist, vynoří docela jiný případ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Natrium chlorid , 2021

Timkim
13.01.2023 5 z 5

Tahle kniha se mi vážně líbila. Několikrát jsem se přistihl, že vlastně fandím pachateli. Až teda ke konci nejsem začal fandit Carlovi a jeho týmu. Téma velice zajímavé, ale s tím Covidem ti malinko přehnal. Nicméně hvězdu za to nesrazim. Výborný poslech s otevřeným koncem. Už se moc těším na pokračování.

david5746
08.01.2023 3 z 5

Oddělení Q se po předchozím úletu zase vrátilo docela do formy a zase něco řeší a ve finále dobře řeší. Takže zase máme starou záhadu, do toho nějaké ty osobní problémy a snahu namočit Carla do průšvihu. Je to hrozný, ale od prvních dílů už uběhlo tolik let, že už vůbec nevím, co se tam vlastně s tou hřebíkovačkou stalo. :-) Ale ono to celkem ani moc nevadí, děj šlape, případ zamotaný a záhadný a opravdu se vyšetřuje. Trochu mě teda rozladilo, že čtenář už někde ve dvou třetinách knihy kompletně ví a ta poslední třetina už je jen sprint o záchranu, takže se sice čtenář nenudí, ale to hlavní už má za sebou.
Čistě subjektivně mě prostě jiné díly ze série bavily víc.

Monika1717
07.01.2023 4 z 5

Moje první kniha o oddělení Q. Zpočátku jsem myslela,ze ji odložím, moc jsem se nevyznala v postavách, ale vydržela jsem a ve druhé půlce knihy se to rapidně zlepšilo. Určitě si přečtu další díl a některé předcházející.

malpet
03.01.2023 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Příběh i téma dobré, ale něco na té knize bylo jinak, třeba Asad hrozně vyměknul, ale to je asi nezbytný vývoj postav. Závěr se mi moc nelíbil, ale zřejmě je to záměr a startovní můstek k nové knize. Tři hvězdy.

janina66
03.01.2023 4 z 5

Audiokniha, jako všechny předešlé.
Trošku delší rozjezd, nezbytný covid. Konec jako vždy napínavý, ale ten konec s Carlem se mi vůbec nelíbil.
Jen doufám, že nebudeme, tak dlouho čekat.

bigben
02.01.2023 4 z 5

Jako vždy dobrý příběh s zápletkou...a oblíbenci z oddělení Q...dobrá kombinace na začátek nového roku....připraveno na jubilejní desáté pokračování...

katka.oo
25.12.2022 4 z 5

Oddělení Q a jeho staré známé sympatické postavy opět na scéně, nebylo to špatné, dobré počtení, napínavé, ale jiné díly se mi líbily o malinko víc, nějak jsem se ze začátku nemohla začíst, ale pak už se to rozjelo a dobré, akorát mě teda naštval ten konec, uvidíme co bude příště....

Dani25
14.12.2022 3 z 5

Tak veľmi som sa tešila na další diel Prípadov oddelenia Q a bola som dosť sklamaná.

Carmaykl
07.12.2022

funkčni vytah v nedostavěnem domě.Kufr s koksem a penězi po tolika letech. Dost hloupe.

mataj
04.12.2022 5 z 5

Na další příběh z Oddělení Q jsem se velmi těšila a kniha nezklamala. Carl a spol mají opět plné ruce práce, jelikož objevují další a další oběti pravděpodobně jednoho pachatele. Navíc se Carl dostává do hledáčku policie jako podezřelý z dávného případu.

Martiiiik
30.11.2022 5 z 5

Tak to byla zase jednou inspirace :-D (vtip). Kniha se četla úplně sama, to nešlo odložit.. Oproti minulému dílu skok nahoru.. A konec dává očekávání, že příští díl bude také pořádný masakr.. :-) Příběh byl super, sice žádný extra originál, ale zase bezva výkon, tohle vydržet 30 let, aniž by si toho někdo všiml.. Celý tým se víc a víc sbližuje a to je bezva, je tu cítit ta sounáležitost.. Tak šup sem s dalším dílem, už teď je člověk napjatý jako kšandy.. :-D

Arella
22.11.2022 5 z 5

Perfektní. Moc jsem si užila další detektivní příběh oddělení Q a jsem velice zvědavá na další díl, protože ten otevřený konec ohledně Carla byl téměř infarktový. Těším se. Snad brzy!

faba
20.11.2022 3 z 5

Vrátil jsem se k četbě na oddělení Q. A nelitoval jsem. Děj se odehrává v době covidu. Nevím jestli někdo u nás už o této době knihu napsal? Možná píšeme jen knihy o dobách minulých (musíme se z nich vypsat), jestli nějaká kniha existuje, poučte mě prosím. V Dánsku už se asi vypsali z minulých dob, nebo je neměli. Nebo to jen nechápu. Asi je pravda všude...
Nic to ovšem nemění na tom, že příběh byl skvěle vystavěný a i celkem napínavý. Přemýšlel jsem i o ****, ale nakonec jsem dal jen ***. Dle mého *** a 1/2.
Pěkný konec, abychom si koupili i desítku - ne pivo, i když proč ne - ale desátý díl :-)

Hannik
19.11.2022 5 z 5

Oddělení Q mám moc ráda. Tento díl se mi líbil víc, než předešlý, takže rozhodně nezklamal. Už se těším na další knížku.

allart
15.11.2022 5 z 5

Spočiatku som ani nechcel dať plný počet, lebo sa to vlieklo a navyše som sa čudoval, že od polovice už čitateľ vie, kto je vrah. No ale potom to začalo naberať na obrátkach a gradovať. Oddelenie Q aj so svojimi typickými postavami nezostalo nič dlžné výbornej detektívke so skvelým záverom, ktorý čitateľa uistí, že bude aj pokračovanie, na ktoré sa samozrejme teším.

Toledo
14.11.2022 3 z 5

Tentokrat jsem se docela dlouho prokousavala začátkem knihy, protože mi přišel příběh takový zvláštní a bála jsem se, ze se v těch postavách budu ztrácet.
Posledních cca 100 stran bylo už na jeden zátah a slo to samo.
No a jak už tady bylo několikrát zmíněno, jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet Carluv případ.

midloch
13.11.2022 4 z 5

Devátá kniha o oddělení Q je o trochu lepší než předchozí Oběť 2117. Rozhodně nechybí vyšetřování a to v podobě klasické mravenčí práce. Hlavní příběh je asi trochu přitažený za vlasy (myšleno ohledně existence a fungování tajného spolku mstitelek) a je až k neuvěření kolik podezřelých úmrtí bylo označeno za sebevraždy - na druhou stranu když si člověk vzpomene na případ manželů Stodolových v ČR, tak proč by dánská policie nemohla chybovat stejným způsobem, že?

Celkově se kniha dobře čte a rychle odsýpá, takže za mě 4*.

zpevSusannah
05.11.2022 4 z 5

Po hodně dlouhé době přišel návrat k oddělení Q. Moc jsem byla zvědavá, co kniha přinese tentokrát a musím říct, že zklamaná jsem rozhodně nebyla.
Kniha mě chytla od samého začátku a přestože jsem na ni neměla tolik času a vracela jsem se k ní s delšíma pauzama, vždycky jsem hned zajela do správného krimi rytmu.
Téma knihy mi přišlo sice malinko ohrané (proto o tu jednu hvězdičku méně), ale i tak jsem si dobře početla a odtrhla se nachvilku od každodenního kolotoče.
PS: Jsem teda napnutá jak kšandy, jak to s tím naším Carlem bude dál ... ! :)

Kerberos
01.11.2022 5 z 5

Díl plný vražd ,které vypadají jako sebevraždy. Spojuje je jen hromádka kuchyňské soli. Vyšetřování je ztížené dobou kovidovou a obžalobou Carla z pochybení v případu s nastřelovačkou hřebíků. Tentokrát otevřený konec o to víc se budeme těšit na pokračování.

dasa8349
30.10.2022 5 z 5

Opět dobrá kniha. Tohoto spisovatele mám moc ráda. Nechybí humor. Těším se na nový díl odd. Q.