Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2899 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

Selinute
13.02.2016 5 z 5

Pro mě vynikající kniha, jedna z nejlepších...

konicekbily
11.02.2016 5 z 5

Na to, že je to první kniha celé série, promíjím větší překombinovanost a oceňuji jedinečnost hlavní vyšetřovací osoby a jeho pomocnici. Zcela nový námět a nové úkoly pro "Dr.Watsona" či "kpt. Hastingse". Tolik zvratů a nečekaných originálních řešení řešení staví knihu na přední místo krimináních knih. Je to správná "upoutávka" k dalším dílům o této nevšední vyšetřovatelské dvojici.

kazatell
09.02.2016 5 z 5

Hned na začátku jsem myslel že znám vraha a... na posledních stránkách jsem zjistil že můj favorit to není i když už jsem se skoro radoval jak je to průhledné :-D

Katuska88
02.02.2016 5 z 5

Skvěle napsané, Lincolna i Sachsovou jsem si hned oblíbila, určitě budu pokračovat a navážu...
Kniha měla spád a byla čtivá. Spokojenost.

sosna
01.02.2016 3 z 5

Fajn čtení, hezký styl psaní, ale pro mě trochu předvídatelný děj.

TeaPeter
30.01.2016 5 z 5

Vynikající kniha mistra zvratů. Je škoda, že filmové zpracování se moc nepovedlo...

Mesič
26.01.2016 5 z 5

Já jsem nadmíru spokojená, je to jiný styl detektivky než na jaký jsem v polední době zvyklá, ale to určitě neubírá na čtivosti. Dedukce z drobných důkazů mě moc bavily a to, že to bylo trošku nadsazeno mi nevadí, beru jako daň. Jinak by měla kniha stránek jako soudní spis a pachatel ani po X letech čtení nikde :-)

Albina
20.01.2016 2 z 5

Deaver mě totálně odpuzuje tím, jak volí co nejhnusnější způsoby smrti obětí. Jeden takový příběh mně úplně stačil.

miloslav0399
08.01.2016 5 z 5

Přímočará a velmi dobře napsaná kniha, která opravdu vyčnívá nad mnoho a mnoho dalších kriminálních thrillerů s podobnou strukturou. Činí tak nejen vskutku originální postavou detektiva, ale i zvláštní motivací pachatele a překvapivým závěrem knihy, v němž se některé role dosti převracejí. Na rozdíl od některých jiných komentářů se mi tedy příběh líbil jednoznačně víc než severský model. Sice mi časem vadilo, jak z kamínku nalezeného na místě činu dokáže Rhyme stanovit číslo bot pachatelovy babičky (kam se hrabe Sherlock Holmes), ale když se tyto jeho schopnosti vezmou s nadsázkou, zůstává čistá a poctivá napínavá detektivka. Oceňuju rovněž popis života člověka s lézí C4 - tady to naopak dost odpovídá realitě. Už se těším na další knihu této série.

cleopatra11
05.01.2016 4 z 5

Velmi pěkná detektivka...trošičku jiná, než je zfilmováno s Angelinou, ale i tak tam nechyběla notná dávka napětí...

woodward
03.01.2016 4 z 5

Přečetl jsem celou sérii o Lincolnu Rhymeovi; jsou to celkem dobré detektivky, bohužel nepříliš kvalitně přeložené. Konstrukce některých motivů, skrývajících se za sériemi vyšetřovaných zločinů, jsou občas až překombinované, ale dá se to snést a "nastavovaná" několikastupňová rozuzlení jsou velmi atraktivní. "Zázemí" vyšetřovatelů v Lincolnově domě je dobře vymyšlené a vykreslené, stejně jako postavy "základní party" vyšetřovatelů. Za celou sérii dávám čtyři hvězdy.

petrulka
31.12.2015 4 z 5

Dobré, čtivé..ne tak čtenářsky náročné, jako třeba severské kriminálky, ale tím svižněji děj "odsýpá". Lincoln slušně šlape na paty Sherlockovi, jeho dedukce a encyklopedická paměť jsou parádně pohádkové. Rozhodně stojí za přečtení.

Janek
21.12.2015 5 z 5

Zdá se mi, že v samotném závěru autor zbytečně tlačil na pilu. Ale i tak velmi slušných pět hvězd.

davas
18.12.2015 5 z 5

Kniha je vlastně povinná četba pro milovníky krimi thrillerů.Hlavní postavy si prostě během příběhu získavají vaše sympatie,záporná postava se nedrží stejného stylu úkladných vražd a dává policii vždy nějakou naději na záchranu oběti.Čte se to výborně,takže u mne za 5 hvězd ...

Zkama
17.12.2015 4 z 5

Líbí se mi jak píše, ne moc náročně, Vystihne slovem dobře. Problém vidím trochu v tom, že někdy moc překombinované a jako bych někdy zahlédl houlywudský trhak. jeho knihy mám rád spíš kvůli příběhu, něž kvůli konci. Konec u sběratele mě teda zrovna moc nevzal takže 4

Ciarra
16.12.2015 5 z 5

Fantastická knížka, přečetla jsem ji za dva dny. Asi v polovině jsem si říkala, že už vím, kdo je vrah a skoro se mi to i potvrdilo, ale jenom skoro, protože to nakonec byl někdo úplně jiný :)
Děj má spád, nikde jsem nenarazila na hluché místo a Rhyme je sympaťák, i když dost nabručený, ale to se v jeho situaci dá pochopit. Spolu s Amélií mi běhal mráz po zádech, když jsme "procházely" místo činu :)
Líbilo se mi, že se kniha nesoustředila jen na řešení případu, ale také na úvahy hlavního hrdiny a jeho váhání nad konečným rozhodnutím. Doporučuju a jdu shánět druhý díl :)

veronie
12.12.2015 5 z 5

Tato kniha patří k těm nejlepším, co jsem četla. Nešlo se od ní odtrhnout. Úžasné, napínavé, skvělý příběh, výborné vykreslení postav i samotného vyšetřování. Jako první jsem viděla film, který mám také moc ráda. Knížka je ale ještě lepší. Kdo ještě nečetl - směle do toho.

tinka1974
05.12.2015 5 z 5

K této krinče jsem se dostala náhodou, Jedním dechem od začátku do konce. Ani jsem si netroufala tipovat vraha. Celkem je to psané nějak neobvykle. Rozhodně to ale není na škodu. Supet čtení. Jsem zvědavá na pokračování

HankaMarek
25.11.2015 4 z 5

Super kniha doporučuji ale nekoukejte na film dřív než budete číst knihu

Aaron Lewis
11.10.2015 4 z 5

Dost dobrá kniha, ten konec (a myslím tím ten úplný konec) jsem nečekala. Ze začátku jsem měla teda s Lincolnem problémy, ale pak se srovnal. Nakonec jsem si ho samozřejmě oblíbila. Taky mi bylo líto Bergera a nikdy jsem moc nepřemýšlela nad tím, jak se sakra zabijou lidi, co jsou chromí? Proč ty lidi nenechají být a eutanázii prostě nezlegalizují? Každý má právo žit svůj život podle sebe a tak ho i ukončit... lidi jsou tak sobecký... No vidíte, téma knihy se mě opravdu dotklo:).