Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2899 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

Acly
23.03.2015 5 z 5

Moje první "deaverovka" a musím říct, že mě neuvěřitelně bavila- jak zápletka, způsob psaní i dynamika vztahu Saschová-Rhyme. Díky tomu jsem byla ochotna přehlédnout i některé technické detaily, které mi, laboratorní kryse, úplně neseděli. Přečetla jsem ji jedním dechem a rozhodně dávám 5/5 :)

Irika
23.03.2015 5 z 5

Velmi příjemná detektivka, u které se člověk nenudí a přečte se v pohodě za pár dní, možná i za den kdyby byl čas. Odhalení pachatele překvapilo a odhalení identity jedné z potenciálních objetí naštvalo, ale za zajímavý a propletený nápad dávám palec nahoru.
Touto knihou určitě nic nezkazíte, ale nijak nešokuje, pro mě spíše napínavá oddychovka, ale to asi tím, že mám raději krvavější horory...

rubit
05.03.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Deaverovek.

kratochwilova
02.03.2015

Mě to nebavilo, musela jsem přeskakovat.

palec
19.02.2015 5 z 5

Nejprve jsem si říkal,že takových knížek už jsem přečetl mraky.Jenže něco mě k té knize tak připoutalo,že jsem nechtěl, aby byl konec.Velice čtivá a sympatické postavy,takže v této sérii budu pokračovat.

Roman Joska
29.01.2015 5 z 5

Úžasné zápletky a obraty v ději. Deaver je skutečný mistr. Napínavý a naprosto nepčekávaný konec...Napínavá a úžašně čtivá.
Doporučuji všem fanouškům TRILLERU,DETEKTIVEK,... :)

Ajaxx1
23.01.2015 5 z 5

Film nic moc, vlastně děs. Nesmíte nejdříve číst knihu a pak se podívat na film. Kniha napínavá, úplně mě uhranula a já jí na jeden zátah přečetla celou.

Radííí
14.01.2015 5 z 5

Prostě skvělá knížka... :) dá se přečíst jedním dechem. Kolikrát si říkám, jak takový děj, zápletky může Jeffery vymyslet a promyslet... Sběratel kostí je můj nejoblíbenější!! ;)

anishta
13.01.2015 5 z 5

Film byl velmi dobrý a mám ho ráda, ale kniha je naprosto dokonalá. Napínavé čtení, zhltnuto velice rychle. Amélie i Lincoln jsou skvělí.

Market = )
07.01.2015 5 z 5

Nejsem nějaký skalní fanoušek překvapivých závěrů a obratů na konci příběhů, takže to pro mě bylo spíš mínus, na druhou stranu jsem autorovi skutečně vděčná za to, že nevěnoval poslední třetinu knihy závěrečné dramatické honičce plné přestřelek a rvaček a že všechny zvraty a nečekanosti popsal hezky svižně :-). Jinak pro mě knížka byla skutečně poutavá a úžasně čtivá.

Tchumatchek
06.01.2015 5 z 5

Ovlivněna recenzemi a filmovým zpracováním jsem se pustila do případů Lincolna Rhyma. Zatím se dobře bavím u čtvrtého dílu.

Sluchatko
27.12.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Úplně jsem to viděla před sebou a prožívala to. Šílený. Film je proti tomu prd.

muchomurka
29.11.2014 4 z 5

Obsahuje spoilery.
Na knihu jsem narazila náhodou a musím říct, že nelituji. Byla jsem napnutá od začátku až do konce.
Od té doby, co se jim případ převzala FBI, to nebylo úplně ono, ale stejně jsem hltala stránku za stránkou.
Oceňuji, že všechny oběti nezemřely, ale že se jim je podařilo zachránit.
Není moc co psát, když je kniha fakt dobrá. Jsem zvědavá na další.

sioux
25.11.2014 5 z 5

Dobrá práce, pane Deaver!

Bavilo mě to. Koupil jsem si to díky všem těm pochvalným recenzím, i když na tuto motivaci často dojedu, v tomto případě to bylo ok. Zajímavý děj, super "crazy" hlavní padouch, podobně ujetí vyšetřovatelé, na kterých mi záleželo.
Žádná kniha není úplně perfektní, tak tady bych vytknul příliš mnoho detailů Rhymovi choroby, které mi nebavily a přeskakoval jsem všechny možné a nemožné popisy nalezených důkazů.
Ale to byla maličkost, celkově výborné a přečtené rychle.

Lenyaa
14.11.2014 5 z 5

Skvělá kniha... Zkrátka není co vytknout....

sarka45
12.11.2014 5 z 5

Kdysi jsem viděla film. Líbil se mi. Kniha je ale mnohem lepší. Čte se dobře, nemá hluchá místa.

Martink@
30.10.2014 4 z 5

Všude samá chvála... rozhodně nebyla špatná, ale už to, že jsem ji četla skoro 14 dnů svědčí o tom, že mě nepohltila...Nevím proč. Nevidím vyloženě zápory a mínusy. Příběh super... možná mě jen nebavilo zdlouhavé vysvětlování na začátku, kde Rhyme Sachsovou naváděl a směroval a učil... Nebo nebyla nálada ? Těžko říct...

Misan1993
16.10.2014 5 z 5

Tohle byla detektivka všech detektivek, naprostá bomba a něco nečekanýho :) Mohu jen vřele doporučit těm kdo mají rádi honbu za zločinem, Sběratel kostí za přečtení opravdu stojí!

K.a.c.k.a.J
29.09.2014 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, děj plný napětí, nutí přečíst jedním dechem!!!

minirock
28.09.2014 5 z 5

Moje první setkání s Lincolnem Rhymem dopadlo k naprosté spokojenosti. Příběh má spád, pořád se něco děje, žádná hluchá místa a přitom aspoň já, jsem do poslední chvíle netušil kdo je pachatelem. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a proto věřím že se s nimi opět brzy v nějakém Deaverově románu setkám.