Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2899 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

katka_dv
22.11.2016 4 z 5

Tak nějak nevím ... Detektivka je to určitě dobrá, s hlavním hrdinou, jehož život - postižení - nutí k zamyšlení, ale asi jsem čekala spíš něco ve stylu severských detektivek, než morbidní vraždy a Sherlocka Holmese, který ze zrna písku pozná, ve kterém parku se bude nalezena příští oběť ...

Vampiras
18.11.2016 4 z 5

čtivé, místy detailně popsané,ale jsou i chvíle kdy mě kniha neudržela a táhlo se mi. Avšak celkový dojem mám velice dobrý :)

ondaboss
09.11.2016 5 z 5

Knížka se mi četla sqěle. Jedním dechem.
Postavy parádně vykreslené. Napětí, které by se dalo krájet. Závěr byl naprosto strhující.
Představa, že stejné policejní metody se používají i u nás je sice sci-fi, ale.. Ale jsem životním optimistou :-)

Schamila
08.11.2016 4 z 5

Film super - kniha ještě lepší - napínavější - doporučuji obojí

Matty
03.11.2016 3 z 5

Skvěle rozehraný krimithriller, který se díky dobře prokresleným postavám, fungujícímu jiskření mezi Amélií a Lincolnem a vtahujícím popisům sběru a analýzy stop čte jedním dechem. Jenomže pak přichází několik posledních kapitol, na které nejlépe sedí anglické výrazy "cheesy" a "over the top" (a vlastně i české "přitažené za vlasy"). Jeden nepravděpodobný, za každou cenu šokující zvrat střídá další. Situace jsou řešeny šťastnými náhodami a Lincolnovými nadlidsky geniálními deduktivními schopnostmi, před nimiž by zbledl závistí i Sherlock Holmes. Nemluvě o identitě vraha, který nemá rozdvojenou, ale minimálně roztrojenou osobnost, přičemž ta třetí je nám odhalena až v závěru a vůbec nejde dohromady s dvojicí předchozích. Příběhu ani postavám, na kterých kniha do té doby stála, se zkrátka nedá věřit, což je škoda a po pravdě teď - z obavy, že stejně přepálená budou i pokračování - nemám moc chuť číst další knihy ze série.

Janadvorackova
23.10.2016 5 z 5

Sakra, to byla jízda :). Pro mě opět v audio podobě, ale o to lepší. Pan Vondráček to četl, jak to říct, věrně žánru. Chodila jsem po bytě se sluchátky v uších a nešlo to odložit, protože to bylo tak sugestivní, až se mi zdálo, že o něco přijdu, když to udělám :).

Nuny
09.10.2016 5 z 5

Kniha je perfektní. Pro mě nemá chybu.
Vše je tak detailně popsané, že jste pořád překvapeni a nuceni stále číst, což je hrozně důležité a zároveň svazující.
Postavy jsou sympatické a zajímá Vás jejich osud.
A nehledě na případ, který je v tomto případě natolik promyšlený a nepředvídatelný, že jen valíte zraky.
Perfektní.

Viviana-Mori
09.10.2016 5 z 5

Bezvadný, nechápu, že mi Deaver unikal tak dlouho. :) Moc se mi to líbilo, napínavé od začátku do konce a Rhyme i Sachsová jsou velmi sympatičtí. Už čtu další a těším se na vše ostatní.

ziggrrl
07.10.2016 5 z 5

Moje první Deaverovka, ke které jsem se dostala tak trochu náhodou. Protože mám ráda Angelinu Jolie, pustila jsem si kdysi dávno stejnojmenný film, který mě popravdě moc nezaujal. Po čase jsem procházela knihkupectvím a hledala novou knihu do čtenářského deníku a upoutal mě právě Sběratel kostí, tak jsem si ho koupila. A dobře jsem udělala, Deaver je od té doby mým nejoblíbenějším autorem a opět se potvrdilo, že kniha je lepší než film. Rhyme pro mě sice už navždy bude černoch se sympatickou tváří Denzela Washingtona, ale to mi vůbec nevadí :-)

wiix
22.09.2016 4 z 5

Mala som veľké predsudky, že táto kniha bude ako každá iná detektívka s vraždou a psychopatom, avšak nečakal som, že to bude také napínavé. Kniha príjemne obiehala a neustále ma prekvapovala a bavila.

DatabazeKnih100
07.09.2016 5 z 5

Naprosto geniální!
Některé věci jsou zde nereálné, chvílemi máte pocit, že má Lincoln Rhyme snad nadpřirozené schopnosti. Ale to vůbec nevadí, protože vás ten příběh tak pohltí, že tomu prostě věříte. Celí napnutí čekáte, co se bude dít dál. Mozkové závity vám jedou na plné obrátky. Přemýšlíte, kdo by tak mohl být pachatelem, jak na něho přijdou. Ale marně. Ten příběh je tak dokonale promyšlený a vykonstruovaný, že prostě nemáte šanci. Nakonec přijde překvapivý závěr, který vás naprosto dostane, protože do sebe všechno krásně zapadá.
Navíc hlavní postavy.. co říct, prostě si mě získaly.

jurirek
01.09.2016 5 z 5

Kniha určitě lepší než film. Přečteno během pár hodin. Nedalo se odtrhnout. 5* málo :)

harmonny
28.08.2016 4 z 5

Kvalitní čtení, daleko lepší požitek, nežli zfilmovaný přepis.

Susan94
17.08.2016 5 z 5

Vulgární. Drastické. Neuvěřitelné. Geniální. Rozhodně doporučuji, pokud si chcete přečíst něco klasického. Gradace napětí je neuvěřitelná a příběh se mi tak moc líbil, že bych byla ochotná po přečtení knížky číst znovu. Jediné co mi vadilo že Rhymův pokoj mi připadal jako Komnata nejvyšší potřeby v Harrym Potterovi a detektivové bylo až moc "geniální" co se týká zjištění informací o vrahovi pomocí důkazů.

Vicky26
16.08.2016 5 z 5

Moje první zkušenost s Deaver, pravé kvuli teto knížce jsem se rozhodla, ze s nim budu pokračovat dokud to půjde!

Kubíííína
14.08.2016 5 z 5

Jeden z nejlepších thillerů jaké jsem kdy četl.

luciefeix
12.08.2016 4 z 5

velice dobrý čtivý příběh ,do konce netušíte kdo by mohl být vrah

Morgainne
09.08.2016 5 z 5

Fascinuje mě, jak Rhyme dokáže téměř z ničeho vydolovat další a další mikroskopické důkazy, najít mezi nimi souvislosti a pak z nich odvodit další jednání vraha. Nedokážu laicky posoudit, jestli je to technicky možné nebo ne, ale vše je napsáno tak poutavě, že nemám problém tomu uvěřit. Od knížky se nedá odtrhnout, nutně musíte vědět, co se stane v další kapitole. Kromě toho je L. Rhyme fascinující osobnost, která vás od knížky nepustí. :-)

Koňadra
01.08.2016 5 z 5

Mne sa to strašne páčilo, napriek viacerým nelogickým veciam.

Detektív má byť geniálny (až za hranicou našej logiky a vnímateľnosti), mrzutý a sarkastický, jeho spolupracovníčka musí byť akčná a krásna, obaja najlepšie s nejakým "ale". Obaja samozrejme musia mať za sebou nejaké tie životné kotrmelce, ktoré ich rozstrapkávajú na dušičkách. K tomu do kokteilu dosť mŕtvoliek, zaujímavo povraždených, nejaký ten šialený psychouš, trošku akcie a zopár poriadnych zvratov, najmä na záver. Z toho modelu ťažia mnohí autori úspešných detektívok.

Tu je všetko v správnom pomere a naviac trošku slnka a drsného humoru, podobného tomu, aký mám rád u Brucea Willisa v Poslednom skautovi alebo v Smrtonosnej pasci.
A tak je to pre mňa dobré, dovolenkové.

dominika2585
24.07.2016 5 z 5

Jeffery Deaver je podle mě pan spisovatel a knihy s Lincolnem Rhymem jsou naprosto skvělé. Sběratel kostí má všechno co by v kvalitní detektivce mělo být, plus hlavní postavy, které si v průběhu knihy zamilujete.