Ostrý řez

Ostrý řez https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383801/bmid_ostry-rez-fCF-383801.jpg 4 443 127

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se vracejí z Itálie právě ve chvíli, kdy v New Yorku začne řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se v vrahově podání stává symbol zmaru a smrti. New York zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit. Tento pachatel má v plánu víc, mnohem víc, než je na první pohled patrné. Pokaždé, když se Rhymovi se Sachsovou podaří odkrýt nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který Lincoln dal Amélii. Na tom šperku je cosi obzvlášť přitažlivého... Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cutting Edge , 2018

CharlesWard
17.02.2022 3 z 5

Lepší než poslední 3 rhymeovky, které jsem četl? Rozhodně! Ke konci už poněkud překombinované a "roztahané"? Bohužel ano! Uzavírá se nám tady už konečně ta jedná jediná otevřená linka z x předchozích rhymeovek? Pro odpověď si knihu budet muset přečíst xD!

Jerry H
11.02.2022 5 z 5

Knížka čtivá, napínavá, když už si člověk myslí, že to je vyřešeno, tak to tak není. Autor nás napnul až do samotného konce. Taky se čtenář něco dozví o diamantech a ta překombinovanost? Beru to tak, že to tak muselo být, každý malý článek zapadá do jedné velké skládačky. Osobně jsem si to čtení užil. Pět.

jiri77
18.01.2022 odpad!

Poslední díly šly kvalitou hodně dolů, tak jsem se naivně těšil, že to ,,Ostrý řez'' trochu zachrání. S politování musím říct , že je to naprosto nejhorší Deaverův počin ,a sám sobě se divím ,že jsem tuhle slátaninu dočetl až do konce. Neuvěřitelně překombinované, nereálné, nadsazené scény ,a ta Rhymova genialita mi už šla dost na nervy. Pro mě velké zklamání a do dalších dílů se určitě pouštět nebudu.

wendulka321
12.01.2022 5 z 5

Po zklamání z předchozího dílu byl tenhle super. Zase starý dobrý Rhyme a Sachsová... Jasně po čtrnácti případech už vím co čekat a lecos jsem odhadla dopředu, ale to nevadí furt mě to baví... Ovšem ten konec

A jako bonus splněno další téma čtenářské výzvy

Stanas513
11.12.2021 5 z 5

Dost komplikovaný děj v několika rovinách, což nakonec skončí úplně nad očekávání. A tak, proč ne?

soukroma
11.08.2021 3 z 5

Linka s Amélií jsem už dlouho nečetla a diamantová zápletka mne navnadila, nakonec jsem ale z knihy spíš unavená a mírně zklamaná: strašidelně dlouhá, s několika odbočkami tématickými (naprosto zbytečný Jestřáb od poloviny knihy a na konec ještě přílepka s Hodinářem) i geografickými (ty byly víc k věci - Pekelná díra Mir byla dost přesně popsaná, zato jihoafrické Kimberley a De Beers se všemi svými diamantovými doly se moc v knize neprosadily). A ten Rus do toho, stejně jako vlastně celá "hlavní" zápletka, to byl skoro úlet.
Opravdu nejzajímavější bylo vše kolem diamantů, byť toho mezi 520 stranami zase tolik nebylo... 55%

March
02.08.2021 1 z 5

Moje prvotina této série a nějak mě to neoslovilo, nevím jestli je to tím,že jsem knihu četla dlouho....nebylo moc času, takže vtazeni do děje nebylo tak intenzivní, nebo jestli je potřeba číst postupně. Někdy na mě zdlouhavé a zdálo se mi,že prekombinované. Ale asi se k sérii vrátím.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Super!

vera4669
12.06.2021 4 z 5

Díl určitě znovu nasazuje laťku vysoko, napínavé, od začátku si s námi autor hraje a rozplétá nitky, nic není jak se zdá a ten závěr? Musím jen doufat, že autor napíše pokračování, jinak mě pěkně naštve :))

Katulinka69
21.05.2021 2 z 5

Tak myslím, že jsem už PŘERHYMOVANÁ. Poslední díl lepší než ten předtím, ale i tak slabší že série

Anasa
05.04.2021 4 z 5

I když mívám nějaké výhrady, Rhyme a Sachsová mne baví. Nitky se rozbíhají a splétají a nic není, jak se zprvu zdá. Právě v tom je ale také zádrhel. I Deaver sklouzává do klišé a určitý postup opakuje, na plných pět hvězdiček tedy není.

marketa7
28.02.2021 4 z 5

Napínavé jako vždy. Zpočátku jsem měla pocit, že pachatele vede k činům jen šílenství a nebyla jsem si jistá, zda právě na šílenství mám náladu. Postupně se ale příběh rozvíjel a bylo po obavách ;-)

Veveru0
08.02.2021

Miluju díly s Rhymem a Sachsovou, ovšem tuto knihu jsem odložila a nedočetla...nějak mě to přestalo bavit. A to se mi u Deavra nestává. Asi ani nedokážu popsat, proč. Prostě...divné.

Tabby
08.12.2020 5 z 5

Jak já sérii Lincolna Rhyma a Sachsové zbozňuji je skvělá, bravurní a dokonalá.
Pán Dever nás vodí za nos a háže nám jednu návnadu za druhou a nokonec udělá obrat a je vše jinak, ale úžasně do sebe západne každý díl skládačky.
Baví mě jak sledujeme postupně celou sérií vztah Amélie a Lincolna. Autor nám zbytečně necpe jejich zamilovaný vztah, pouze několika odstavci a větami vidíme jak se v soukromí vyvíjí.
Tenhle díl mě opět nezklamal a já jsem si přišla na své. :)

ThomasRuhe
14.10.2020 3 z 5

Kniha byla vcelku dobrá. Zápletka klasicky deaverovská, zločiny chytré možná trochu překombinované, v příběhu jsem dostal přesně to, co jsem očekával.

luksky
11.09.2020 3 z 5

Slabší...

ydnac
31.08.2020 5 z 5

Skvělé, napínavé, úžasné PROSTĚ JEFFERY DEAVER :-) Rhyma a Sachsovou zbožňuji!!!!!

tulip131
27.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Opět Lincoln a jeho intriky, sehrál to to s Ronem perfektně a nezavřeli je. Hlavní příběh byl také napsán poutavě, na mě však trochu moc popisně.

Ishir
20.07.2020 5 z 5

Kniha je napínavá. Velmi čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Lee7
17.07.2020 4 z 5

Moc pěkný díl.. a jsem zvědavá jestli poslední už bude rozhodující s hodinářství.