Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2061 2061

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

Hvězdinka
30.01.2019 4 z 5

Čtivá série s Kim, spokojenost.

Barush64
30.01.2019 4 z 5

Třetí díl a zatím podle mě nejlepší. Knihu jsem nemohla ani odložit, chytla mě od první stránky. Jdu hned na další díl!

Hanca91
28.01.2019 5 z 5

Případy Kim Stoneové u mne mají zatím stoupající úspěch. Po přečtení první knihy jsem neměla v plánu si další pořídit, ale teď jsem ráda, že jsem dala Angele další šanci.
Tichá modlitba mě dokonce v závěru přinutila k slzám.
Sama bych asi vymyslela trochu jinou zápletku ukončení prvního únosu, přesto dávám plný počet.

pepa4081
27.01.2019 5 z 5

Po nějaké době jsem byl v pokušení začít přeskakovat stránky. Ovšem tentokrát ne kvůli nudě, ale protože jsem myslel, že nevydržím to napětí, jak příběh dopadne. Nakonec jsem obětoval většinu spánku a vychutnal jsem si každou větu. Miluju Kim i celý její tým. Zápletka se soutěžením o život je velmi neotřelá a dostat se do takové situace by bylo příšerné. Na konci jsem měl slzy na krajíčku. Pachatele jsem ani u jednoho případu neuhodl. Výborná a hlavně NAPÍNAVÁ detektivka.
Dnes poruším svůj systém bodování. I když knihu nebudu číst stále dokola, pouze se k ní rád někdy vrátím, zaslouží si plný počet. Vřele doporučuji.
Vrcholně uspokojivé.

Beruska18
19.01.2019 5 z 5

Tak tato kniha vám nedovolí přestat číst, od samého začátku napínavé, děj měl spád a ani chvíli jste se nenudili. Super.

Vlcice72
17.01.2019 5 z 5

Napínavé od začátku do konce!

Lykke
06.01.2019 5 z 5

Každým dalším případem se mi Kim Stone zamlouvá čím dál víc. Tentokrát to bylo o hře s nervy dvou párů rodičů, a jistě nejen mne to nutilo při čtení přemýšlet, jak by se jako rodič uneseného dítěte zachoval sám. Když jsem načala druhou půlku knihy, říkala jsem si, že ještě kapitolu a půjdu spát...pak to byla ještě jedna...a ještě jedna....najednou jsem na konci knihy a je skoro ráno. Určitě se chystám přečíst i zbytek zatím vydaných knih série.

Storm5007
03.01.2019 5 z 5

Nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček. Kim opět nezklamala. Kniha byla napínavá a téma unesených dětí vždy působí dost děsivě. Čtete a doufáte, že vše bude v pořádku, ale nikdy nemůžete dopředu vědět jak autorka zpracuje finále knihy. Určitě doporučuji, četla se jedním dechem. Jsem zvědavá na další díl. Zatím mě ani jedna kniha z této série nezklamala. :oD

Jamra
02.01.2019 5 z 5

Další skvělý díl. Napínavá psycho hra o unesené děti a nakonec vyhrávají i ti, co se zúčastnili minulé hry.

Januli
26.12.2018 4 z 5

Vše je napsáno v komentářích dole. Takže to shrnu. Super.

ellescorpio
26.12.2018 4 z 5

Ačkoliv to mělo hodně pomalý rozjezd, zpočátku mě to vůbec nebavilo a psycho kolem únosu dětí fakt není můj šálek kávy, tak po straně 150 se to neskutečně rozjelo. Tu a tam tedy zůstalo nedovysvětlené hluché místo, ale jinak hodnotím veskrze pozitivně, knihy od Angel Marsons se mi moc líbí, rozhodně nejsou na jedno brdo. A vzhůru na Otevřený hrob!

Lenka.Vílka
18.12.2018 3 z 5

("Desperate and ravenous, So weak and powerless, Desperate and ravenous, So weak and powerless, Over you, Over you." Weak and powerless - A Perfect Circle)

Kniha mi dala na začátku zabrat. Začínala jsem několikrát a začetla jsem se až kolem sté stránky. Protože...záse něco, kde unesou děti. V poslední době mě s tímhle fakt neuchvátíte. Vím, že je to jiný formát, ale od filmu "Zmizení", jsou pro mě únosy převážně pytel "whatever". Ale první dvě knihy s Kim byly vynikající. Problém je hlavně v tom, že Ďábelské hry byly top. Jako fakt peckoidní masakr. Tak jsem to zkousla a četla. Předem varuju, že moje hodnocení není objektivní ("bite me") a je mi to jedno. Příběh se nakonec rozjel a bylo to celkově dobře napsané. Zbylé hvězdy si tam přimyslete, ale je to moje hodnocení.

lalaserka
15.12.2018 5 z 5

Další skvělá knížka od této autorky.Napínavá kniha od začátku až do konce.Měla spád a každá kapitola končí tak,že čtete dál a dál a nedokážete přestat číst dokud nedočtete

kikies
12.12.2018 5 z 5

Uvěřitelné, surové, drsné... moc dobře a rychle se to čte a příběh člověka chytne a nepustí až do konce. Zločin je hnusný až zvrácený, mrtvol taky dost, takže milovníci krve si taky přijdou na své. Hlavní hrdinka je opět trochu nedotknutelná a až podezřele chytrá. A postava hlavního mozku celého únosu mi do příběhu moc nezapadla, byla spíše rušivá, tak nějak navíc, ale dobrý pocit ze čtení mi to nevzalo.

Mirrites
02.12.2018 5 z 5

Neuvěřitelný. Chytne a dokud neskončíte, musíte číst.

roman9276
02.12.2018 5 z 5

Kim Stone mě fakt baví. Tady to bylo trošku z jinýho soudku, než jsme zvyklí, ale zase další super díl! Výborně vykreslená atmosféra únosu a zoufalství rodičů, kterým se ztratily dcery. Konec teda zase nečekanej. Já asi nejsem schopnej nikdy uhodnout, kdo za tím vším vždycky stojí :D

MonikaK
01.12.2018 4 z 5

Kniha velmi napívaná a čtivá, do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo vše je do toho zapleten. Brutalita a surovost je zde popsána tak, že mi to kupodivu nepříjde přehnané, naopak je to pro mě vcelku uvěřitelné. Bohužel musím říct, že ona nejistota, kdo vše je zločincem pramení také z toho, že ono spojení bylo velmi nevěrohodné a přišlo mi trošku přitažené za vlasy. Navíc mám ráda, když je detektivkách ponechána jejich racionalita a velmi těžce jsem se smiřovala s postavou "média". To podle mě do tohoto žánru moc nepatří. Naopak velmi se mi líbila postava vyjednavače a vzájemné provokování s Kim, nejsem si však jistá, jak moc si přeji, aby se Kim stala... přístupnější a normálnější. Každopádně by mi nevadil vývoj postavy lepším směrem v tom ohledu, protože někdy už je toho trochu moc. Všichni tolerují její nálady apod. Kdyby spojujícím článkem knihy byl někdo jiný, a měla jsem jeden tip, asi bych volila více hvězdiček, takto dávám 4*

vybusna
27.11.2018 4 z 5

Aj tretí príbeh Kim Stone sa pre mňa začal, tak ako druhý. Nezaujímavo. Tak zúfalo ma tá kniha nebavila, že som sa už už chystala to zabaliť. Po prvej tretine sa to nejako zlomilo a dej ma úplne pohltil. Za mňa bola prvá kniha najlepšia, druhá bola horšia a táto tretia o niečo lepšia ako druhá. Sama neviem, prečo sa mi to deje, pretože samotné príbehy sú neokukané a štýl písania Angely Marsons je čtivý. Nesmierne mi vadí preexponovaná starostlivosť tímu o svoju šéfku a ona ako sovietska hrdinka z normalizačných rozoraných celín sa sebaobetuje za jedinú správnu vec. Choď do riti Kim Stone. Autorka by ju mala umiestniť na sériové sedenia k psychošovi, aby sa na učila zvládať démonov, čo ju pohlcujú. A čo je ešte viac neuveriteľnejšie, je to, že samotný šéf polície akceptuje toto jej správanie.
Tip na hlavného záporného hrdinu mi absolútne nevyšiel a žiadna indícia ma k nemu nenaviedla , to že Kim zrazu v hlave cvaklo a všetko jej zapadlo do seba považujem za zázrak. No ale ja nie som hlavná vyšetrovateľka chvalabohu a som šťastná, že tento príbeh je iba fikcia, hoci viem, že podobné zverstvá sa dejú aj v reálnom živote a dúfam, že nikdy, nikdy, nikdy nebudem musieť riešiť hrôzu, ktorú prežívajú rodičia unesených detí.

PetK
08.11.2018 4 z 5

Tohle mě baví hodně. Můj pocit z toho je, že ta série si na nic nehraje, prostě jen je - a je velice dobře a čtivě. Marsons si vybírá zajímavá témata - manipulace, síla rodičovského pouta... Doufám, že brzy budou přeloženy do češtiny další díly, protože ty dva zbývající myslím zhltnu velice rychle. V rámci žánru určitě nadprůměr.

muchomurka
03.11.2018 3 z 5

Napínavané to bylo, ale četla jsem to ve špatnou chvíli a námět mi nesedl k mému současnému rozpoložení. Také tomu nepřispělo to, že jsem knihu četla tak dlouho.
Co mi na příběhu vadilo, byla Tracy. Achjo, jako novináři jsou důležití, ale ať píšou o politice apod. a nepletou se do "malých" dramat rodin. Proč by o tom měl svět vědět, když si to rodiny ani policie nepřeje? Pak ještě scény z pohledu únosců a vhledy do rodin. Příběh to zbytečně natahovalo a spíš mě to odpuzovalo, než že bych byla více napnutá.
Také mě zarazilo, že Kim ani její parťáci nenosí zbraně a to ani když jdou do akce. Proč? To nedává moc smysl...