Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2052 536

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

sramkovamichala
27.07.2017 5 z 5

Další výborná kniha ze série Kim Stoneové. Napínavý příběh s neustálými zápletkami, nepředvídatelný vývoj. Skvěle použitý jazyk, od knihy se nejde odtrhnout.

atevi4
26.07.2017 5 z 5

Pro mne také zatím nejlepší kniha od Marsonsové... téměř se nedá přestat číst... rychlé střídání krátkých kapitol moc dobře vymyšlené... navíc mi přišlo, že na rozdíl od první knihy Němý křik, která sice byla vydařená, ale pořád jako by to "drhlo", jsou další dva díly čtivější i díky lepšímu překladu...

Selinute
26.07.2017 5 z 5

Výborná kniha!
A zase stejně napínavá a čtivá jako obě předchozí. Už jsem na ni v knihovně netrpělivě čekala a těšila se na svou oblíbenou Kim Stoneovou i její vyšetřovací tým. Autorka si opět drží laťku hodně vysoko, a tak se můžete připravit na promyšlené, překvapivé a dynamické počtení, u kterého se rozhodně nudit nebudete!

Cituska
25.07.2017 5 z 5

Úžasná Kim :-) další výborná práce z pera Angely Marsonsové,napínavé,čtivé,svižné,konec překvapující,všechny předpoklady dobrého thrileru splňeny,takže opět výborný zážitek....

jendoslav
25.07.2017 4 z 5

Dobře, tak ještě jednu kapitolu, opravdu poslední, a pak půjdu konečně spát. A najednou je záložka o 150 stran dál, zbývá posledních 50, to už přece nemá smysl nechávat na zítřek... Takhle nějak funguje třetí, zatím jistě nejlepší díl série s Kim Stone. Kromě šikovně budovaného napětí příběh přidává i pohled na proměnu chování lidí vystavených extrémnímu tlaku (souboj o život uneseného dítěte), i když samozřejmě nelze čekat nějakou hlubokou psychologickou sondu - pořád je to "jen" detektivka. Pár výhrad k závěru: nelogické chování postav a ne úplně uvěřitelné motivy pachatelů. Ale i tak nadprůměrná žánrová záležitost.

1825
24.07.2017 5 z 5

Neskutecne me bavila!! V zahranici uz vyslo jejich knizek tusim 6..? Uz aby se vydaly i u nas!!!

Gibis
23.07.2017 5 z 5

Musím souhlasit, že tento díl byl zatím nejlepší, skvělý, napínavý a za mě určitě na pět *. Přečteno jedním dechem.
SPOILER:
Jen jedna věc mi přišla hodně nepravděpodobná a to, že by tým vyšetřovatelů vyrazil zachránit dvě holčičky z rukou násilnických únosců a všichni byli neozbrojení? Jednak neuvěřitelné a taky hodně riskantní. A konec byl trochu moc happy end :)

janahuba
22.07.2017 5 z 5

Miluju tu knížku. Od začátku vás do sebe vtáhne a je jí jedno, jestli máte i jiné věci na práci, než si číst, protože vás nenechá, abyste jí jen tak odložili. Začala jsem číst a nemohla jsem se odtrhnout. Už po první stránce máte pocit, že prostě musíte vědět, jak to celé dopadne, co se stalo, kdo za to může? Stáváte se součástí Kimina týmu a pátráte po dvou holčičkách.
Hlavní postava Kim je vám prostě sympatická a držíte jí palce, aby se jí podařilo přivést holčičky zpátky domů.
Během čtení se ve mě mísilo tolik emocí, jako už jsem u knihy dlouho nezažila. Strach, bolest, lítost...
Autorka se každou knihou zlepšuje a zlepšuje a já se nemohu dočkat jejích dalších knih. Určitě si toto musíte přečíst, pokud máte rádi detektivky, thrillery a napínavé knížky, od kterých se prostě nemůžete odtrhnout. 5 hvězdiček je samozřejmost.

Ajuszka
19.07.2017 5 z 5

Luxusni cteni.Precteno temer vkuse.Neslo prestat.Tahle spisovatelka zkratka umi a doufam ze tohle nebyla jeji posledni kniha.

AnetHol
17.07.2017 5 z 5

Úžasná, skvělá, perfektní ... mohla bych pokračovat pořád dál :) Pro mě určitě nejlepší díl ze série :) Zajímavý námět, famózní příběh a ještě dokonalá Kim :) Těším se na další díly!!

Sonik1974
14.07.2017 5 z 5

Nejlepší (zatím) díl. Motivace Kim nejvěrohodnější. těším se na další díly.

elenk
13.07.2017 5 z 5

Mnoooo...Kniha se četla dobře,občas mi přišlo vyšetřování zcestné, ledabylé (možná budete souhlasit) a konec trochu přitažený za vlasy (ostatně jako u většiny knih a filmů vůbec) ale rozhodně jsem byla zvědavá na rozuzlení. Maximálně oceňuji zajímavost a originalitu zápletky a vůbec celé myšlenky tohoto thrilleru ,to se mi na knize líbilo nejvíce a proto jsem si ji koupila,protože mne lákala originalita. Dvě holčicky jsou uneseny a jejich rodiče (dobří přátelé) nakonec postaveni proti sobě. Také jistá surovost jedné z postav (tam se autorka moc nepárala- a ja ji za to dekuji) mne držela v jakémsi napětí a pravě proto jsem doufala, ze kniha bude ke konci gradovat. Ono to gradovalo.......měla jsem i stažené hrdlo posledních 30 stran, ale ten konečný dojem nebyl až tak dechberoucí....ale (po rozuzleni a vyjasnění pripadu my ještě autorka zamichala kartami-čili velké plus). Je fakt, že musím autorům začít více věřit:)Musím ale připustit, ze jsem se příliš nevžila do děje. Přeskakovala jsem věty a vypouštěla detaily, což je ale pouze můj problém, že jsem netrpělivá.Překlad knihy a slovní obraty velmi kvalitní. Skvělý námět na film. A je zvláštní, že od této autorky jsem ještě nečetla nic ale její vysvětlení v závěrečném poděkování mi přišlo na místě. Vlastně celý konec knihy jsem si říkala, kdy autorka konec najednou utne, ale ona šla opravdu plynule kapitolu po kapitole do závěrečných části, kde postupně vše bylo krok po kroku objasněno....sklaním se nad tím, jak nelehké je vyšperkovat závěr, a ona to dokázala.

amladar
10.07.2017 5 z 5

Nemohu než dát opět 5 *, tento díl se mi zatím líbil nejvíce. Celá vyšetřovací skupina je naprosto úžasná a já se těším na pokračování a snad i Kim konečně najde toho pravého!!

Michaela91
10.07.2017 5 z 5

Byla to jízda. Opět skvěle a čtivě napsané. Děj byl velice napínavý a já jsem se od knížky nedokázala odtrhnout. Doufám, že autorka bude takto pokračovat i nadále.

Nixa
08.07.2017 5 z 5

Za den přečteno :-) Velice napínavý příběh. Autorka píše čtivě. Líbí se mi krátké kapitoly, které vždy končí tak, že prostě musíte číst dál! Kim a její tým je mi sympatická víc a víc. Těším se na další díly!

Jandýs
05.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla asi za 9 hodin :-) , bylo to napínavé :-) a doufám, že na další díl nebudeme čekat dlouho :-) !