Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2059 537

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

Květ
04.12.2017 odpad!

Když se tak dívám na hodnocení a pročítám komentáře, tak si říkám, jestli jsem četla vůbec stejnou knížku? Jsem snad jediná, komu to připadalo blbé?? Nevím, jak ty první knihy ze série, ale tohle pro mě bylo zklamání. Málo uvěřitelné, nepropracované, opakování stejných frází... No nevím... zřejmě jen já nevidím tu úžasnost :-/

ArwenAragorn
03.12.2017 5 z 5

Skvělý, strhující thriller, napínavý od začátku do hodně překvapivého konce, přečtený za den. Kim i celý vyšetřovací tým jsou mně sympatičtí, ale v kůži rodičů unesených děvčátek bych nechtěla být ani vteřinu. Angela Marsons nasadila vysokou laťku a drží se jí. Označení bestseller si tato kniha určitě zaslouží a je asi zatím z celé série nejvydařenější.

85prcek
03.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Jen těžko se odrthnout.

Pavcitko
27.11.2017 4 z 5

Na knihu jsem se těšila a nezklamala. Velice pěkně se čte, krátké svižné kapitoly. Zápletka je zajímavá, děj není zbytečně dlouhý, jen mi trošku vadila druhá dějová linie, týkající se jiného případu, která pro mě ve finále neměla žádnou pointu. Proto hodnotím čtyřmi z pěti.

Jana65
22.11.2017 5 z 5

Perfektně napsaná kniha, jako i ty ostatní. Tato spisovatelka patří k mým oblíbeným spisovatelům jako i hlavní hrdinka detektivka Kim Stoneová.

Pav
21.11.2017 5 z 5

Pro mě, jako pro matku, to je hodně těžké téma a obvykle se takovým knihám vyhýbám. Ale je to nervák až do konce. Doporučuji.

aleza1
19.11.2017 5 z 5

Další, velmi čtivý díl. Napínavé do posledních stran. Neuhodla jsem, kdo za vším stojí, i když jsem měla jiné adepty. Postava detektiva Kim Stoneové je stále oblíbenější.

Ajinka126
14.11.2017 4 z 5

Dobrá detektivka. Není to úplně originální nápad. Takže to bylo pro mě takové "ach jo :(". To už tady v několika knihách bylo. I když třeba jen okrajově. Ale Kim je prostě dobrá postava a baví. To je pro mě silný bod. Rozhodně si koupím další díl :). Jsem v tom lapená.

Tynule
14.11.2017 5 z 5

Jako WAU snad ani lépe bych knihu jinak nepopsala.
Angela píše velice pěkně, ale tato poslední kniha mě dostala do kolen. Výborné napětí a konečné překvapení. Velice se mi líbí i myšlenka celé knihy "Jak se člověk zachová", "Instinkt", "Ochranna dítěte"
Už nyní se těším na další knihu, která tu bude co nevidět
T.

Kacule88
13.11.2017 5 z 5

Pro mě začíná být tahle série srdcovka! :-)

Pavlnka
09.11.2017 5 z 5

Opět super napínavá, strhující a na konci překvapivá. Těším se na další díly.

ddkk
06.11.2017 4 z 5

Neotřelý nápad, zajímavý etický problém - líbilo se mi to.

wooloong
05.11.2017 3 z 5

Asi to bude samý SPOILER.
Ne, nebylo to špatné, těch čtyři sta stránek se čte opravdu snadno a přispívá k tomu nejen napínavý děj, ale i široké krátké řádky a krátké kapitoly. Vyšetřovací tým působí jako parta diletantů. Často se mi chtělo během četby zařvat, proč jste neudělali tohle nebo proč jste se nezeptali ještě na tohle? Třeba Emily. Celý tým vydá spoustu času a energie, aby nalezli rodinu z předchozího únosu, a když tam Kim přijede, tak se prakticky nic nedozví, protože matka si nepřeje, aby Emily, která byla obětí předchozího únosu, vůbec s policisty mluvila. Když Emily uteče a setká se tváří v tvář se svým únoscem (to v předchozím spise nebyl žádný identikit, který by ho ztotožnil?), Kim se zdráhá ukázat jí identikit ze současného únosu, protože by šlo o vyšetřování, a u toho musí být přítomni její rodiče. Přitom jiné dvě holčičky jsou unesené už několik dní a zbývá jim možná pár hodin života.
A pak ten závěr ve sklepě, kdy Symes Kim zneškodní několika kopy (kterými jiné oběti způsobil četné zlomeniny - v teniskách!) a Kim dělá vážné problémy posunout se po zemi byť o pár centimetrů. Jen co se tam objeví kolegové, najednou je jako rybička, vyskočí na nohy, odvádí Charlie ze sklepa a ještě má dost páry, aby odnesla v náručí další oběť.
Vůbec mě překvapuje, jak autoři detektivek své hlavní postavy, které stvořili, rádi a často týrají. Není to jen případ Kim, také Harry Hole nebo David Raker a mnoho dalších už dostali pěkných pár nakládaček. Buď si s nimi vyřizují nějaké osobní účty nebo se nám snaží ukázat, jací jsou to hrdinové nebo spíš nadlidi.
Pokud porovnám s předchozími dvěma knihami autorky. Nejlepší byl jednoznačně Němý křik (propracovaná zápletka se dvěma liniemi, současnou a druhou z minulosti, dobře ukrytý vrah, vlastně pořád na očích a přitom šikovně schovaný), Tichá modlitba by byla druhá a Ďábelské hry jsou pro mě pořád na chvostu. Mám dojem, že se autorka za každou cenu snaží neopakovat, ale nejlépe jí jdou klasické detektivní příběhy bez únosů a sociopatů.

ptoček
03.11.2017 5 z 5

Od prvniho dílu mě případy Kim baví. Knížky chytnou id prvnich stran a nepustí, takové to "ještě jednu kapitolu" a najednou jsou 3 ráno. MODLITBA za mě zatím nejlepší! Konec překvapivý a subjekt 3 pro mě velké překvapení. Zaslouženě 5* a tesim se na další případ

TeriB
01.11.2017 3 z 5

Mě se kniha prostě líbila. I přes všechny výtky, které bych mohla mít. I přes to, že mám ráda složitější, propletenější dějovou linku a jsem fanouškem severských detektivek. Nemůžu si pomoct, za mě super. Nějak mě vůbec nevadilo, že už téměř od začátku se dá vytušit, jak to asi bude. Námět pro mě jednoduše byl zajímavý, i když chápu negativní reakce jiných čtenářů. Přečetla jsem za dva dny.

Kskaja
30.10.2017 5 z 5

Super knizka.

Milča66
28.10.2017 4 z 5

Marsons se zařadila k mým oblíbeným autorům. Ďábelské hry taky super !

26Mirka
27.10.2017 5 z 5

Opět další úžasná knížka od paní autorky, napínavá od začátku do konce. Mohu jen a jen doporučit.

Nelly
26.10.2017 5 z 5

Zajímavé pozadí detektivní zápletky, napínavé a velmi, velmi čtivé - proto odpouštím i pár nelogických a nedovysvětlených věcí.

Mikako
26.10.2017 5 z 5

Nemám víc slov než jedno: Perfektní!
Jedna z nejlepších knih v tomto žánru, co jsem kdy četla. Napínavá od začátku do konce, sympatická hlavní postava a vůbec celý tým. Ke konci jsem i slzu pustila.
Zbožňuju knihy této autorky.