Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2053 536

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

Agatha84
02.11.2018 3 z 5

Neuvěřitelný spád, Kim se stává mou oblíbenou postavou,ale... I když jsem celou dobu četby hlasovala pro maximální počet hvězdiček,ten konec to zabil. Příliš idealizované,záporák nevěrohodný. Takže tentokrát jen za tři,ale přesto se nemůžu dočkat dalšího setkání!

petula22
30.10.2018 5 z 5

Co dodat?! opět pecka!!! Knížku jsme přečetla za dva dny, napínavá, čtivá, nedá se od ní odtrhnout :-)

TheMarki
18.10.2018 5 z 5

Kniha opět nezklamala. Je pravdou ze mi některé detaily pro objasňování případů neseděli nebo šla od jsem říkala a proč by tokhle udělali ale možné je vše. Propracované, menší brutalita než v minulém dílu, i slzicka ukápla, doporučuji

monte
15.10.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Super detektivka, která byla napínavá a čtivá. Odhalení překvapivé

WowKokinko
13.10.2018 5 z 5

Lepší než předchozí díl :) ale malinko slabší než první :)

k.m.h
09.10.2018 5 z 5

První Kim, kterou jsem četla a doposud (po přečtení 4 dalších) i ta nejlepší. Příběh děvčátek byl napínavý, věrohodný a hodně se mě dotkl.

*SPOILER*
Ten závěr s třetí holčičkou byl doják! :-)

Katulinka69
26.09.2018 5 z 5

Přečteno za 3dny a jedním dechem. Každá další kniha s Kim je lepší a lepší. Těším se na další.

romca3001
25.09.2018 5 z 5

Skvělý díl.. děj mě naprosto uchvátil a závěr taktéž super ! :)

TaLu
25.09.2018 3 z 5

Tak překvapivý doplněk. Nedalo mi to a vyhledala jsem si informaci a dozvěděla se pro mě naprosto překvapivou skutečnost:
Citace:
Tradice nenosit zbraně se v britské policii datuje od 19. století. Policejní sbor totiž slouží veřejnosti, ne státu. Ozbrojené jsou jen složky, které střeží strategická místa – například letiště nebo velvyslanectví. Ze zhruba 150 tisíc členů sboru jich je ozbrojených necelých sedm tisíc. Nosit zbraně odmítají především sami policisté. Proti je kolem 80 procent všech příslušníků. Konec citace.
Takže už vím proč, pro nás nepochopitelné, tam běžná praxe, rozhodně je to velký rozdíl oproti jiným thrillerům. Doplňuji jako zajímavost, protože za tuto pro mě nelogickou věc autorka rozhodně nemohla.

TaLu
25.09.2018 3 z 5

Kniha se mi četla zatím nejhůře. Námět byl velmi dobrý, oběti z těch nejzranitelnějších, ale tentokráte zpracování nebylo tak dobré, jako u předešlých knih. Nepochopitelné chování v klíčových situacích ( to jako vážně neozbrojení v takovém ohrožení a z jakého důvodu?), vyšetřování místy více než chaotické a spoléhající na náhodu, nebo na co vlastně? Třetí subjekt jsem odhalila, možná to chtělo rozvinout vyšetřování po této ose, ale námět autorka vybrala velmi dobře a psát určitě umí.
Jen jsem knihu tentokráte četla nezvykle dlouho. V poslední čtvrtině krátké kapitoly vystupňovaly napětí, takže to vypadalo, že čtyři hvězdičky opět budou, ale pak přišla chvíle, která mi vyrazila dech a hodnocení srazila. Pozor možný SPOILER : Po takové době odkráčet ruku v ruce ne do sanitky ale vzhůru do kopce směrem k autu a absolvovat místo zdravotní pomoci setkání, u kterého nebudou ani zdravotníci ani odborníci ?? Dle mého názoru naprostý nesmysl a navíc nebezpečné zahrávání se životem. Takže tentokráte jen tři hvězdičky, ale další díl si přečtu, pokud se objeví v naší knihovně, protože tým vyšetřovatelů je dobrou partou. Hlavně Bryant.
Kim se tentokráte dost nesmyslně dohadovala s novinářkou, ty rozhovory jako by ani do příběhu nepatřily. Ale má prima psa.
Aha, tak postava reportérky bude důležitá pro další knihu, to jsem dosud netušila. Takže její uvedení na scénu....pak to smysl dává.

ferda16
20.09.2018 5 z 5

Další úžasný díl. Moc se mi líbí způsob, kterým autorka píše. Tyto detektivky se opravdu nedají odložit. Je to věcné, svižné, napínavé. A závěr.......? :) !!!

Skripi
20.09.2018 5 z 5

V poslednej dobe jediná kniha ktorú som prečítal na jeden "nádych". Už sa teším na ďalšie, nevedel som že toto je séria. Idem na to. :) Odporúčam ...

faraonka
16.09.2018 5 z 5

Super doporučují.

cetriolo
12.09.2018 5 z 5

Komentář obsahuje SPOILERY!!

Třetí kniha a zase je to něco jiného než v předchozích dvou. Celou knihu se řeší v podstatě jeden únos, ale to ničemu nevadí od knihy jsem se stejně nedokázal odtrhnout :)

Navíc se mi velice líbí, že knížky mají ještě takovou drobnou vedlejší zápletku :)

MíšaS.
11.09.2018 5 z 5

Naprosto a jednoznačně SUPER . Neskutečný příběh, kterému nic nechybí. Nemohla jsem se odtrhnout a musela pořád číst a číst. Za mě zatím nejlepší kniha od autorky.

bobulaL
27.08.2018 5 z 5

S klidným svědomím dávám plné hodnocení! Spisovatelka, která nese čest svému řemeslu. Už se těším na další díl. DOPORUČUJI!

Boudika
27.08.2018 5 z 5

Tak tohle byl nejlepší díl,z celé série!! Pro mě jako rodiče byla kniha noční můra! Velmi čtivá -domácnost byla v rozkladu,dokud jsem knihu nedočetla... Závěr byl velmi dojemný a jsem za něj moc ráda. Určitě všem doporučuji!! Kim je prostě jaká je - a mě baví!

Ticiana
26.08.2018 5 z 5

Az v tomto dile mi Kim chvili uplne lezla na nervy. Jesteze ma kolem sebe skvele lidi, co si s tim poradi. Namet se mi libil a treti subjekt jsem teda fakt na to nemohla prijit. Za me skvela kniha.

em75
18.08.2018 5 z 5

Prostě super.Ani třetí kniha mě nezklamala a že mě čekají k přečtení už jen dvě mě trochu mrzí.Doufám,že co nevidět vyjde další.Kim jsem si hodně oblíbila,je mi sympatická jako ženská i jako tvrdohlavá vyšetřovatelka.Jako mámě mi nedělalo dobře,že s dětmi bylo tak zacházeno,ale o to to bylo děsivější.

tulip131
14.08.2018 5 z 5

Vyžádání si Kim k tomuto případu je trochu záhadou, ale jen na chvíli. Není to její "partie", ale nakonec vede vyšetřování únosu dvou holčiček. A spackané vyšetřování únosu před několika měsíci, které možná souvisí. Tým doplněn o vyjednavače a profilistku, obě postavy skvěle zapadly. Závěr opepřen o odhalením třetího "únosce". Detektivka se vším, co k tomu patří.