Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1550 368

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

Leaena
30.01.2019 3 z 5

Uznávám, detektivem nikdy nebudu, nedokážu odhalit vraha, ani předtím ani teď. Kniha byla čtivá, ale pro mě slabá, oproti předešlým na mě působí, že byla psána horkým perem....šup šup ať mají čtenáři co číst. To mě od Kim samozřejmě neodradilo a vrhám se na další knihu.

Evule *
29.01.2019 5 z 5

Za mě opět skvělé, vraha jsem neodhalila do poslední chvíle. Těším se na další díl..

katerina3853
28.01.2019 1 z 5

Zkusím ještě jednu knihu Případů Kim Stone, ale tato mě nezaujala. Ne a ne se začíst, zvláštně se to celé táhlo...

katka9574
26.01.2019 3 z 5

Ano, ale.... předešlé 4 knihy byly naprostá pecka, tuto jakoby Angela psala pod tlakem vydavatelství - holka, rychle piš, ať mají fandové co číst - aspoň mně to tak přišlo ;) Celé to bylo takové nijaké a neuvěřitelné, tuze moc omílání minulosti - prostě pro mě zbytečný díl. Přesto už se moc těším na Pohřbenou pravdu, která už čeká na nočním stolku. Angelu miluju, takže vše odpuštěno, ale dnes "jenom" za 3.

jahlina
25.01.2019 4 z 5

Další skvělý případ Kim Stoneové.

Nelly
24.01.2019 3 z 5

Pro mne nejslabší díl ze série - příliš vykonstruovaná zápletka, spletená halabala. Scény z vězení a neustálé vracení se ke starým ranám Kim mne iritovaly. Snad to příště bude lepší.

Lykke
21.01.2019 4 z 5

Do každého dílu série s Kim Stone jsem byla ponořená a s každým dalším dílem se mi Kim líbila víc a víc. Poslední čtvrtinu tohoto dílu jsem hltala a nemohla jít spát dřív, než se dozvím, jak Kim zamete s psychopatkou Alexandrou. Je vidět, že se autorka velmi dobře připravuje na psaní. Myšlenkové pochody psychopatky popsala velmi dobře. Místy mě pobavila nebo naopak donutila nad něčím se zamyslet.

Kim k Alexandře: "Odborníci se očividně spletli v tom, že sociopatie není druh duševního onemocnění, protože ses asi úplně zbláznila."
----------

Mysl je nesmírně zranitelná část těla. Lidé nemají ani tušení, jak často v každodenním životě podléhají manipulaci. Normální člověk se možná otřese odporem nad vládnoucím režimem v Severní Koreji, kde jsou lidé nuceni pravidelně poslouchat vlastenecká poselství. Alex naopak považovala tuto situaci za férovou. Vládnoucí strana dávala jasně najevo, že vám bude nařizovat, jak máte myslet. Bez nějakých zahalených, důmyslných, skrytých sdělení, jež mají obejít vědomé myšlení a usadit se v té části ledovce skryté pod hladinou. V západním světě nebyla touha ovládat, přesvědčovat a manipulovat o nic menší; jen byla utajovanější. Marketingoví experti utráceli miliony, aby analyzovali paralingvistické aspekty, tón hlasu, jeho modulaci, hlasitost, intonaci. Studovali význam řeči těla, vědomé a nevědomé pohyby. Naštěstí pro Alex byla mysl neuvěřitelně snadno ovlivnitelná a ovladatelná....
--------

Možná série s Kim Stone není absolutně super top thriller, co kdy vyšlo, ale mně zcela určitě zpříjemnila večery a časem se k přečtení celé série zase vrátím. Teď však jdu na zatím poslední vydaný díl a nepochybuji, že se opět budu příjemně bavit.

martinka07
20.01.2019 5 z 5

Jako vždy skvělá kniha. Příběh měl spád a krátké kapitoly mě nutily číst pořád dál.

Jamra
19.01.2019 4 z 5

První polovina děje zdlouhavá. Místy překombinované a neuvěřitelné, ale druhá půlka rychle odsýpala a vrah také nečekaný.

Boudika
18.01.2019 3 z 5

První polovinou knihy jsem se prokousávala,příběhy s Alex mě prostě nebaví,je to nereálné. Musela jsem knihu na několik týdnů odložit,ale zvědavost dějové linky vražd,mne donutila knihu dočíst. Potěšil mě posun v odhalení soukromí Kim,ale prosím už žádné díly s Alex......

vybusna
16.01.2019 3 z 5

Keď som mala za sebou necelú štvrtinu knihy, omylom som zistila kto je vrah. Bez jeho súvislostí, bez motívu, bez ničoho, prečo tak konal. Zdalo sa, že je všetko zle, ale nakoniec som zistila, že mi to vlastne neprekáža. A najviac mi vyhovuje, že mám za sebou všetkých mojich 5 kúpených kníh.. Angela Marsons nebude moja obľúbená autorka. To že mi absolútne nesadol charakter postavy hlavnej inšpektorky, je môj problém, to sa nedá nič robiť. Vedela by som to stráviť. Čo mi vadí omnoho viac je, že AM píše tak, aby v jej príbehoch išli dve nesúvisiace dejové linky. Osobný život Kim Stone a vlastný detektívny príbeh, ktorý naviac tvoría ďaľšie linky a tie sa v závere logicky pospájajú. Nejako som prekonala druhú knihu, kde vstúpila do príbehu psychopatická Alex, pretože sa to týkalo vlastného kriminálneho činu. Ale v tejto piatej mi to išlo vyslovene na nervy.. A to tak veľmi, že už nie som schopná preniesť sa cez také vecii, že ked príde do väzenia za Alex jej advokát , táto má oblečené luxusné kúsky zo svojho civilného šatníka. A to vo väznici, kde sedia odsúdené mnohonásobné vražedkyne, Alex nevynímajúc. Pri všetkej úcte, v anglickom väzenskom systéme sa síce vôbec nevyznám, ale mám zato, že toto je bohapustá somarina. Ale možno sa mýlim, dosť na tom, že je to pre mňa neuveriteľné. A o manipulovaní vonkajšieho sveta už ani nehovorím. To už potom nebola väznica z voľným režimom, ale hotel.Nakoniec som kapitoly, týkajúce sa linky osobného živote KS, preskakovala aby ma nevyrušovali pri filmovaní vlastného prípadu v mojej hlave .
Asi som nemala čítať všetky príbehy jeden za druhým. Ako som bola nadšená z toho prvého, tak z tohto piateho som viac než rozpačitá a tri hviezdičky dávam len preto, že nepopieram kvality pisateľky.
Dúfam, že som neznechutila, nikoho a ja dávam Kim Stone zbohom. Niežeby to niekomu vadilo.

RADOST
15.01.2019 5 z 5

Opět napínavá četba o lidském zlu, chladnokrevnosti a bezcitnosti, o manipulaci a uplatňování moci. O zvráceném myšlení některých jedinců.

Janaves
12.01.2019 5 z 5

Opět super!

Clara_C
11.01.2019 5 z 5

Skvělé jako vždy. Měla jsem trochu obavy, aby to nebylo na konci moc překombinované, ale nebylo. Těším se na další díly.

PetK
05.01.2019 4 z 5

Tohle pro mě bylo zase o kousek výš než předchozí díl. A po pěti dílech asi už vím proč - bylo tam víc ze soukromí hlavní hrdinky, a s tím souvisí i návrat sociopatky Alex. Nějak mi ta dějová linka Kim připadá zajímavější než jednotlivé případy. Protože i když jsou propracované, prostě je to už vždycky "jen" detektivka a řešení nějakého případu, který se nakonec na poslední chvíli vyřeší... holt jako knižní detektivka. Nicméně si pořád myslím, že tahle série je v rámci žánru nadstandard.

irefir
03.01.2019 4 z 5

Moc pěkné, napínavé. Jsem ráda, že ani tentokrát mě autorka nezklamala.

alnahu
02.01.2019 4 z 5

Tentokrát musí vyřešit Kim Stoneová opravdu zapeklitý příběh - proč byla zavražděna bezúhonná sociální pracovnice, rozuzlení případu je velice zajímavé. Kniha se četla dobře ,ale předchozí díly se mi líbily víc.

kasavubu
28.12.2018 4 z 5

Další setkání s Kim dopadlo velice zdařile, třebaže mi přišlo, že první část knihy se dost vlekla a děj mě nedokázal tak strhnout jako předchozí díly série. Za konec dávám o hvězdičku víc než jsem původně zamýšlela. Další pokračování série si určitě nenechám ujít. Snad už bude mít Kim od Alex konečně pokoj, i když kdo ví...

twiggynka
27.12.2018 5 z 5

Další případ s Kim a proradnou šílenou Alex který prostě baví! Super čtení a opět mi při popisování Mickeyho smrti tekly slzy proudem!

gad
26.12.2018 5 z 5

Paní Marsonsovou čtu rád a ani tentokrát mne nezklamala. Další případ Kim Stoneové a jejího týmu má opět spád a nečekané rozuzlení. Za mne spokojenost.