Prázdné místo

Prázdné místo https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145208/bmid_prazdne-misto-pRg-145208.jpg 4 1711 406

Když Barry Fairbrother ve svých čtyřiceti letech náhle zemře, městečko Pagford je v šoku. Pagford je na první pohled ztělesněním anglické idyly, s dlážděným náměstíčkem a prastarým opatstvím, ale za hezkými fasádami domů probíhá válka. Bohatí válčí s chudými, mladí se svými rodiči, manželky s manžely, učitelé s žáky... Pagford zkrátka není takový, jak vypadá. A prázdné místo, které zbylo v městské radě po Barrym Fairbrotherovi, zaviní největší válku ze všech.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Casual Vacancy , 2012

Bublushka
31.12.2013 5 z 5

Něco opravdu nádherného.
Když jsem se dozvěděla že Rowling napsala novou knihu byla jsem štěstím bez sebe. Moc jsem v to doufala a splnilo se mi to. Nedostala se ke mě ale hned ze začátku a já si počkala a pak jsem jí na své přání našla pod stromečkem :) A byl to ten nejlepší dárek ze všech. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je skvěle napsaná a úžasně se čte. Je pravda, že je depresivní a smutná, ale to vůbec nevadilo. Rowling umí s písmenky dokonale pracovat. Dokáže stvořit příběh, který má halvu i patu a spoustu souvislostí. Dává logiku a není nudný. Vím že to není pro všechny a tak chápu, že někoho to nudilo. Ale pro mě to bylo přesně ono. V hrdinech jsem se brzo vyznala a bavili mě. Dýchala jsem s nimi a otáčela stránky se zatajeným dechem, co bude dál. Prázdné místo se zcela liší od Harryho Pottera. Kdybych nevěděla, že je to od Rowling, vůbec bys mě to nenapadlo. Je to skvěle napsáné, ale tak jinak. I když její styl se tam stále projevuje. Knihou jsem proplula jedna báseň a moc mile jsem si to užila. Jsem nadšená a mám radost že Rowling umí tak skvěle psát. Ještě víc mě přesvědčila o tom, jak je skvělá. Knihy o Harrym Potterovi jsou fantazií- je to svět v jakým by Rowling chtěla žít. A Prázdné místo je realita, krutá, ale zároveň krásná realita. Vše je promyšleno od začátku do konce. Lidi v knize reagují logicky a správně po psychologické stránce. Knohu vřele doporučuji a mohla bych o ní napsat miliony písmenek, protože je skvělá, skvělá skvělá. Rowlingová umí psát a opět mě o tom přesvědčila

sBety
29.12.2013 4 z 5

Je zábavné pobývat v hlavách, hned jednoho-hned druhého, z anglických maloměšťáků. Kniha mě popadla a nepustila, a to je to, co oceňuji na stylu Rowlingové.

laydee
29.12.2013 3 z 5

Myslím, že je to asi tím, že jsem u této autorky zvyklé na kouzla a čáry a hltání jedné stránky za druhou. Tahle kniha mi nešla. Těšila jsem se na ní a myslela si, že i když to je jiný styl bude to fajn. Nebylo do knihy jsem se nemohla pořádně začíst a musím říct, že jsem se nudila. Knihu jsem odložila a byla jsem zklamaná. Někdy ji zkusím znovu přečíst a třeba mě chytí a nepustí...uvidíme

Kristen23
28.12.2013

Rowlingová je úžasná spisovatelka, její Harry s námi vyrůstal a když dospěl ... Přesunuli jsme se v Anglii zkrátka o město dál :) ... Knížku jsem dostala k Vánocům a dnes, tudíž 28. prosince, jí mám přečtenou ( a kdyby nebylo náhodných návštěv babiček a tetiček, dočetla bych ji ještě dřív :) ) ... Úžasný příběh, chvilkami sice trošku zdlouhavé, ale stejně ... Naprosto geniální, bravo :) :D

bookgover
25.12.2013 3 z 5

Nikdy jsem nečetl knihu tak dlouho ... s odstupem času ani nedokážu říci o čem kniha vlastně byla. Už během čtení jsem si připadal, že čtu románovou verzi nějakého seriálu, proto mě potěšila zpráva, že BBC točí podle knihy sérii - tu si myslím užiju víc.

Nunynka
25.12.2013 5 z 5

Kniha byla skvělá. Chytla mě od začátku do konce. Bylo to opravdu ze života. Trochu jsem se bála těch mnoha postav,ale zorientovala jsem se docela brzo. Vřele doporučuji.

Nunynka
25.12.2013 5 z 5

katynais
14.12.2013 3 z 5

Tak jsem si hrozne prala, abych patrila k te skupine, co si tuto knihu zamiluji. Nesrovnavala jsem ji s Harry Potterem, ale bohuzel, nestala jsem se jeji faninkou. Diky smutnemu ale potavemu a zajimavemu konci jsem dala tri hvezdicky. Kniha me bohuzel nepohltila

Karolkoh
03.12.2013 5 z 5

Většinou knihu, když přečtu knihu přestanu na ni myslet... Ale tady je to uplně naopak pořád přemýšlím co se stalo nakonci, jestli takový lidi existujou, a jak jejich životy pokračují asi dál.... Byla jsem ráda, že se příběh netočil jenom kolem jedné osoby, a že to bylo napsané podle reality! (takže žádný happyendy) Tahle kniha nutí k zamyšlení! Je to skvěle napsané a příběh užasný. Rozhodně doporučuji přečíst!

vulnerable85
02.12.2013

"Ne vše je takové, jak se na první pohled zdá". Moc se mi líbil Rowlingové popis lidí žijících na maloměstě, kteří mají pocit, že jejich městečko je pupek světa a komunální politika rovná se té světové, čímž absolutně ztrácejí nadhled a i smysl pro humor. Vedou žabomyší války a nejdůležitější je pro ně upravená fasáda a dobře posekaný trávník. Staví je do velkého kontrastu s jejich pubertálními dětmi i lidmi z nejnižší sociální vrstvy.
Hezky se čte, potěšil mě i nečekaný konec, který pro některé postavy byl a pro jiné zase nebyl happy-endem.

Balenka
01.12.2013 3 z 5

Po negatívnych komentároch, som knihu začala čítať s malým očakávaním, ale musím povedať, že som príjemne prekvapená. Kniha sa dobre čítala, autorka dokáže čitateľa vtiahnuť do deja. Neľutujem, že som ju prečítala..

bovinka
28.11.2013 2 z 5

Uf, jsem zklamaná. Kniha se mi nelíbila, velmi špatně se četla, rozvleklé, depresivní a nudné. Posledních 40 stran nabytějších. Velmi slabé

farinka
25.11.2013 4 z 5

Tak toto pro mě bylo dost smutné,až depresivní počtení.Nicméně Rowlingová umí a má mnoho tváří...

ivkalia
16.11.2013 3 z 5

Nelíbilo. Není nad Harryho Pottera. Ze slušnosti k autorce za 3

Babouš
16.11.2013 1 z 5

Chápu, že se Rowlingová chce oprostit od Harryho Pottera, ale tohle rozhodně nebyla nejlepší volba žánru ani námětu. Zbytečně smutné a pesimistické, tak sociálně laděné, až mě to štvalo. Myslím, že co se týče Rowlingové, zůstanu raději u Harryho.

ajinav82
13.11.2013 3 z 5

Trochu nudný příběh s nečekaným a velmi smutným koncem. Od autorky bych čekala něco více napínavého a čtivějšího

Aja12
12.11.2013 4 z 5

Musím říct, že kniha se mi moc líbila. J. K. Rowlingová je fantastická vypravěčka a nedá vám to, abyste knížku nepřečetli jedním dechem.

ajaworld
04.11.2013 3 z 5

Brilantní a plastické popisy postav a maloměsta. Začátek je pro mne trochu nudný, od druhé třetiny jsem byla vtažena do děje a s napětím očekávala, jak to dopadne. Konec je překvapivý, ale bohužel opět musím napsat, že závěr je trochu sladkobolný kýč. Zásadní myšlenky v knize nejsou, vracet se k ní nebudu, ale přečtení nelituji.
Knihu jsem četla jako e-knihu, měla jsem trochu problém si zpočátku zapamatovat si všechny ty posravy, v e-knize se hůře vrací pro osvěžení již proběhlého.
K přečtení doporučuji.Kdo rád čte o spleti různých vztahů, motivů a lidských zákeřností, užije si.

Evik30
04.11.2013

I když někteří na tuto knihu nadávají mě zaujala. Sice mohla být o několik stránek tenčí, ale jinak až na pár vyjímek nemám výhrady. Román můžou číst jak mladší čtenáři tak i starší. Pro mladší je sice Harry Potter nepřekonatelný, ale mě nijak zvlášť nezaujal. Ani kniha ani film. Nějak jsem z toho kouzlení už vyrostla. Proto jsem, od Rowlingové očekávala něco jiného a to se mi splnilo. Ani ta spousta postav které v knize jsou mě nijak nevykolejila. Je to příběh, který se může stát i ve skutečném životě. Takový Molisnové, Priceové, Weedonové . . . apod. najdete téměř v každém městě. Někdo prostě chce ukázat svou moc (v případě Molisna) někdo si vybíjí své frustrace na jiných (většinou na rodině jako i v případě Pricea) a matka Crystal Weedonové není taky žádna vyjímka. Takže jak to zhodnotit. Z knihy jsem zklamaná nebyla, ale do knihovny bych si ji asi nezařadila. Tyto a podobné knihy si půjčuju v knihovně.

Atuin
02.11.2013

Mám takový dojem že Rowlingová se pro to odhodlala brzy. Možná se to nezdá, ale člověk, který píše potřebuje čas a malinko větší rozestup pokud se rozhodne "kázat " jiným stylem. Nejde o totiž o to že bych ji já měla zaškatulkovanou, ale ona sebe samu má jaksi zapózovonou a to je potom těžké.A bylo to těžké. Po všech směrech to mohl být velice dobrý a kvalitní román, kdybych neměla pocit že se mi snaží nabídnout hned několik verzí románu najednou a přesvědčit mě o tom že tohle je ten prvek anglického humoru, který neznám, který je nově objeven. Chyběla tomu koncentrace. Nehodnotím,třeba ta sevřenost a roztěkanost byla záměrná i když o tom pochybuji.