Prázdné místo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Barry Fairbrother ve svých čtyřiceti letech náhle zemře, městečko Pagford je v šoku. Pagford je na první pohled ztělesněním anglické idyly, s dlážděným náměstíčkem a prastarým opatstvím, ale za hezkými fasádami domů probíhá válka. Bohatí válčí s chudými, mladí se svými rodiči, manželky s manžely, učitelé s žáky... Pagford zkrátka není takový, jak vypadá. A prázdné místo, které zbylo v městské radě po Barrym Fairbrotherovi, zaviní největší válku ze všech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145208/prazdne-misto-pRg-145208.jpg 3.71462
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Plus
Orig. název

The Casual Vacancy, 2012

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

V r. 2015 skutečně natočena 3-dílná série. A světě div se! Pro jednou dokonce pod stejným názvem jako kniha. (Ivetaa)


Kniha Prázdné místo (The Casual Vacancy) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2012 v kategorii Best Fiction (11525 hlasů). (LibraryGirl)


Chystaná třídílná seriálová adaptace knihy Prázdné místo už má představitele hlavních rolí. Howarda Mollisona si zahraje Michael Gambon (hrál Brumbála ve filmech o Harrym Potterovi). Keeley Hawes se představí jako Samantha Mollison, Julia McKenzie jako Shirley Mollison, Rory Kinnear jako Barry Fairbrother, Simon McBurney jako Colin “Chubby” Wall, Richard Glover jako Simon Price, Marie Chritchley jako Ruth Price.  (Neenah)


K připravované mini-sérii napíše scénař Sarah Phelps a režírovat ji bude Jonny Campbell. (Neenah)


Nápad na knihu dostala J.K. Rowling v letadle při cestě do Ameriky k propagaci posledního dílu v sérii Harry Potter. (Patw)


Pracovní název který J.K. pro knihu používala dlouhé dva roky zněl Responsible (Odpovědný). (Patw)


Britská BBC se rozhodla knihu přenést do seriálové podoby. Warner Bros. pak oznámili, že budou oficiálním celosvětovým distributorem seriálu, kromě Velké Británie. J.K. Rowling se osobně podílela na tvorbě a produkci seriálu. (Patw)