Čekání na kocoura

Čekání na kocoura https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129668/bmid_cekani-na-kocoura-mbc-129668.png 4 620 190

Alice složitě hledá cestu k dospívající dceři, Delfína už nechce být dál single, Théo těžce nese stěhování z venkova do města, malý David se musí smířit s rozvodem rodičů... Jedno mají všichni hrdinové společné: lásku ke kočkám. Čtrnáct křehkých příběhů o vztazích lidí, kterým autorka přezdívá „kočkaři“, vám vykouzlí úsměv na rtech a zároveň vás i dojme.... celý text

lucie.8
02.09.2015 5 z 5

Oddychová knížka s krásnou obálkou a milými povídkami o kočkách a jejich lidech (ne naopak ).

čertina
21.06.2015 5 z 5

Milá knížka,pro kočkaře pohlazení po duši.

Jekysek
03.06.2015 4 z 5

Pohodová knížka, ve které se "Kočkaři" určitě najdou. V knihovnictví mě zaujala krásnou obálkou, do té doby jsem o ní neslyšela. Povídky jsou fajn, i když na můj vkus krátké, ale na druhou stranu, mají svůj půvab, jsou příjemně psané; ukazují, jak moc jsou kočky inteligentní...

Safienka
05.03.2015 3 z 5

Oddychové dílo, které potěší a neurazí. Soubor 15 povídek s jedním zásadním tématem, a to jsou kočky. Styl vyprávění se různí, jednou vypráví kočka, podruhé páníček, potřetí přihlížející soused. Možná, že jsem čekala, že se víc zasměji, přesto jsem knížku dočetla s chutí a někdy jsem i litovala, že povídka není delší.
V jistých momentech můžeme najít ten správný psychologický moment, kdy zvířecí přítomnost působí na nervy člověka. Ne nadarmo se říká, že jakýkoliv zvířecí mazlíček u lidí posiluje empatii, starostlivost a dokáže vytvořit přátelství, o které někdy ani nezavadíme mezi lidmi.
Určitě se autorce podařilo vypodobnit tyto chlupáče tak, jak je známe a jak si s námi dovedou zahrávat. Každopádně určitě toto dílo potěší každého kočkaře a nemělo by chybět v jeho knihovničce.

Verrrunka
09.02.2015 2 z 5

Absolutně nechápu to nadšení, které je kolem téhle knihy... Vyprávění ploché, povídky nudné... Koncept žádný. Autorka prostě vsadila na to, že knihy o zvířátkách má přece každý rád. Kulový, chce to trochu nápad...

lunina
24.08.2014 2 z 5

Taková fajn knížka,ale já jsem spíš na knihy jako je Divergent ,Vampire Academy,Nástroje smrti atp.
Mám půjčenou knihu Kocour z Montmartu ,ale do té se už asi pouštět nebudu .. :¨)

EvaEma
20.06.2014 4 z 5

U této knihy jsem si krásně odpočinula! A posílila ve mně chuť pořídit si kočku :-)

Cella
03.05.2014 3 z 5

Krásná obálka, příjemný vzhled. Ano, ta kniha se krásně čte, doporučuji jednu povídku denně, a to před spaním. Pokud máte k dispozici kočku, vezměte si ji k sobě. Neurazí, potěší, nicméně nenadchne.

babyboar
28.04.2014 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem autorku měla zařazenou jako detektivkářku, nečekala jsem (i když název knihy je velmi výmluvný), že z jejího pera vyšla taková milá knížka plná dojemných příběhů. Samozřejmě, že je můj názor zkreslen láskou k huňatým předoucím klubíčkům, ale nestydím se za to a těším se až si přečtu druhou várku povídek v Kocourovi z Montmartru. :)

edysy
08.03.2014 5 z 5

Zatím nejhezčí knížka, kterou jsem o kočkách četla. Povídky, které jakoby psal sám život, zaručeně potěší každého milovníka těchto úžasných zvířat. Líbilo se mi, že autorka píše hlavně o kočkách z ulice, které vám změní život, když potkáte tu pravou. Sama mám jednu takovou doma, kočku s příběhem, který si můžu jen domýšlet.

aluskacz
09.01.2014 5 z 5

Krásná knížečka :-) Jako "kočkařka" nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček :-)

kacka29
16.12.2013 4 z 5

Báječná odpočinková četba. U mě se naprosto splnilo to, co bylo napsáno vzadu na knize: čtrnáct křehkých příběhů mi vykouzlilo úsměv na rtech, donutily mě k zamyšlení a zároveň i dojaly. Myslím, že si brzy pořídím nějakou kočku :)

danuska
09.12.2013 5 z 5

Veľmi pekné poviedky, určite sa budú páčiť všetkým milovníkom mačiek.

Tiama
05.12.2013 5 z 5

Moc pěkné krátké příběhy o lidech, kteří mají rádi kočky (i když někteří si to nejdřív možná ani neuvědomují) a o tom, jak takové soužití nebo spolupotkávání s tímto zvířátkem člověka pohladí po duši a obohatí. Taky jsem kočkařka a taky se staráme o kočku, která si původně od někoho "užila" zlé a ani po téměř čtyřech společně prožitých letech ji nemůžeme vzít do náruče. Ale děláme pokroky, už je ochotná se mazlit na klíně nebo tam i usnout.. Kočky jsou fajn :-)

playada
26.10.2013 5 z 5

Tak to bylo hodně milé počtení. Moc děkuju Michaelo ;-).

janulka1310
25.08.2013 5 z 5

Jsem "kočkařka", takže povídkám nevytknu ani blechu :)

magnolia
16.08.2013 2 z 5

Na rozdíl od povedených a čtivých detektivek, mě "kočičí" povídky této autorky nezaujaly.

anett123
10.08.2013 5 z 5

Povinná četba pro každého kočkaře :)

asterixka
23.06.2013 5 z 5

Strašně milá knížečka, díky níž se mi navrátila dětská náklonnost ke kočkám :-)

SuperFrankie
11.06.2013 5 z 5

Knížka, kterou by jsi měl přečíst každý milovník koček. :-)