Čekání na kocoura

Čekání na kocoura https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129668/bmid_cekani-na-kocoura-mbc-129668.png 4 620 190

Alice složitě hledá cestu k dospívající dceři, Delfína už nechce být dál single, Théo těžce nese stěhování z venkova do města, malý David se musí smířit s rozvodem rodičů... Jedno mají všichni hrdinové společné: lásku ke kočkám. Čtrnáct křehkých příběhů o vztazích lidí, kterým autorka přezdívá „kočkaři“, vám vykouzlí úsměv na rtech a zároveň vás i dojme.... celý text

Andreika292
10.03.2017 4 z 5

Pro mě jako milovníka koček, takové hezké oddechové čtění.

Jessica007
08.03.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jako ostatně i jiné knihy mojí teď už oblíbené autorky. Píše moc hezky, krásně se mi knížka četla. Líbí se mi, že se povídky odehrávají na různých místech... Líbí se mi vykreslení reálií i postav... Moudré myšlenky i inspirace... Hodně mě inspirovala povídka "Čekání na kocoura", podle které se knížka jmenuje. Kočku nemám a ani jsem ji nikdy neměla, mám pejska, ale četlo se mi i tak moc pěkně. Příjemné čtení. :)

Toffee
02.03.2017 3 z 5

Takové časopisecké povídky se vším, co ke krátkým povídkám v hlavně ženských časopisech patří - krátké a milé, o kočkách, které ví, co je pro jejich člověka nejlepší, s moudry typu "není všechno zlato, co se třpytí". Je to prostě odpočinkové čtení do tramvaje, čekárny u zubaře ...

radus
13.02.2017 3 z 5

Některé povídky docela zdařilé, u když se zrovna nemůžu řadit mezi milovníky koček :-) Prostě takové odpočinkové čtení.

ally74
12.02.2017 3 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla díky čtenářské výzvě a nelituji. Velmi milé a hřejivé příběhy o kočkách a lidech. A životní moudra se v příbězích také najdou. Přiznám se, že po přečtení mám chuť si pořídit kočku :-).

Tevik
20.01.2017 3 z 5

Příjemné klidné čtení.

Půca4
08.09.2016 3 z 5

Takové oddechové čtení povídek. Najdou se v nich hlavně milovníci koček, ale ne jen oni! Těším s na další díl. 3*

unhappy69
04.08.2016 3 z 5

Oddechové čtení, obzvlášť vhodné pro milovníky koček. Knížka se mi líbila a myslím, že je vhodné pro takové ty "depresivní" dny, protože jde o povídky s dobrými konci.

Etule
18.07.2016 3 z 5

Útlounká knížka přečtená za několik hodin. Povídky kraťoučké, samozřejmě plné koček. Nicméně žádná z povídek mi po přečtení nezůstala v hlavě. Čtení opravdu jednoduché, velice oddechové a pro milovníky koček jako dělané.

lenka6504
11.07.2016 5 z 5

Pro milovníky koček to pravé :-)

Dimas
09.07.2016 4 z 5

Fajn čtení, přestože povídka nepatří mezi mou oblíbenou formu

Misa.K1
05.02.2016 5 z 5

Správná oddechovka, hezké a laskavé čtení, mě to moc bavilo.
Doporučuju hlavně milovníkům koček.

qwill
24.01.2016 5 z 5

i v této knížce jsou moudré kočičí úvahy:
"Taky mám takový tričko," pravila s lehce přezíravým úsměvem. "Jezdím v něm u televize na rotopedu."
Pak ještě zavadila očima o moji kabelku a prastarý mobil, ale komentář už si raději nechala pro sebe.
Bylo mi jasné, že kdyby všechny ty věci měly správná loga, působila bych na ni jako hodnotnější člověk. Odkud se ta síla značek bere?
Vždycky když mi v hlavě dlouho straší nějaká otázka, položím ji doma svým kočkám. Na všechno mají odpověď. Zeptala jsem se tedy čtrnáctiletého kocoura Matese, který je z nich nejmoudřejší.
Vysvětlil mi, že značky jsou strašně důležitá věc. Vymezují totiž hranice rajonu.
"Cím víc takových značek na plotech, keřích a kmenech stromů uděláš a čím častěji je obnovuješ, tím větší respekt si u sousedů získáš," poučil mě.
Objasnila jsem mu, že my lidi jsme si vymysleli ještě jiný druh značek. Třeba aut, hodinek, kabelek a telefonů. Strávíme spoustu času prací, abychom si značkové věci mohli dovolit. A pak si díky nim připadáme lepší. Vlastně si s jejich pomocí taky vymezujeme svůj rajón. Že bychom nakonec všechny ty kabelky a telefony používali ke stejnému účelu jako kocouři moč?

amysa
30.12.2015 2 z 5

Ideální čtení pro kočkofily... Jako nebylo to tak zlé, ale přiznávám se, že jsem přeci jen čekala ještě o chlup nebo spíš o dva chlupy víc:-) ... Každopádně moje první setkání s autorkou vůbec nezatracuji a určitě vyzkouším i nějakou její detektivku...

Aneleh
25.11.2015 5 z 5

S kočkami se nelze nudit. Pokud chováme tyto nezávislé a tajemné bytosti, je náš život sám sled zajímavých a neuvěřitelných příběhů. Málokdo je ale umí tak věrohodně a laskavě sepsat jako Michaela Klevisová. Bylo by báječné, kdyby autorka spojila svoje detektivky s kočkami, a tak jako Lilian Jackson Braun v Americe, uvedla v život česká kočičí krimi!

HDosoudilová
13.11.2015 3 z 5

Jelikož mám moc ráda detektivky od této autorky, zajímala mě i tato její kniha. Povídky se opět četly moc pěkně. Některé se mi líbily více, u některých jsem trochu postrádala pointu. A i když mám raději psy než kočky, po přečtení těchto příběhů se mi kočičky zamlouvají čím dál víc.

combatgirl
25.10.2015 5 z 5

Velice hezké příběhy.Doporučuji každému,kdo miluje kočky :-)

Neami2
23.10.2015 5 z 5

Kniha skvělá, povídky vypovídají o skutečném chování koček a o tom, jak působí na lidi, kteří se nechají pohltit kočičí osobností :). Bude se líbit všem milovníkům koček.

raty
06.10.2015 4 z 5

Děkuji autorce za příjemně strávené chvíle s touto knihou milých povídek.

DajaF
27.09.2015 5 z 5

Pro mě, majitelku dvou koček nalezených odhozené v lese, moc krásná knížka. Moc doporučuju všem Kočkarům :-)