Čekání na kocoura

Čekání na kocoura https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129668/bmid_cekani-na-kocoura-mbc-129668.png 4 619 190

Alice složitě hledá cestu k dospívající dceři, Delfína už nechce být dál single, Théo těžce nese stěhování z venkova do města, malý David se musí smířit s rozvodem rodičů... Jedno mají všichni hrdinové společné: lásku ke kočkám. Čtrnáct křehkých příběhů o vztazích lidí, kterým autorka přezdívá „kočkaři“, vám vykouzlí úsměv na rtech a zároveň vás i dojme.... celý text

Hani77
02.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Některé povídky měly velice zajímavý námět (kůň, který měl kamarádku kočku, kočka záchranářka apod.), některé byly super k zamyšlení, ale jiné zase byly takové tuctové (kocouři se vrací domů, na tom není nic zvláštního, koťata se snadno přizpůsobí novým páníčkům apod.). Takže pro mě takové průměrné dílo.

Faila
02.01.2022 4 z 5

Moc milá kniha sestavená z příběhů, které potěší nejen majitele a milovníky koček. Některé povídky čtenáři přiblíží svět a uvažování koček, jiné zase ukazují, jak i takové malé chlupaté klubíčko může člověku změnit život.

Vivetkav
01.01.2022 3 z 5

Zajímavé povídky kočičích a lidských příběhů... Jak ty zvířata mají nádherný dopad na životní osudy.. ️

kolacky
07.12.2021 5 z 5

Jakožto Kočkařka jsem nadšená!

jajcak
28.11.2021 4 z 5

Milé povídky, dobře se četly. Teď se pustím do detektivek. :-)

Babo
23.11.2021 5 z 5

Kromě povídek Grosmana a Šimka jsem snad nikdy povídkovou knihu nečetla. Mám prostě ráda romány a teď si říkám,proč vlastně. Jako spolubydlící kočky jsem si asi nemohla vybrat jinak.
POvídky byly milé ,ano občas mi přišlo,že kočka je jen takový doplněk,který má zapadnout
do lidského příběhu,ale to nevadí.
Autorka píše čtivě ,barvitě ,tak jsem zvědavá jestli i napínavě,protože se chystám na její detektivky.

castiglione
14.11.2021 4 z 5

Pro duši kočkomila milounké čtení.

Annannas
07.11.2021 3 z 5

Milé kočičí příběhy, tak jak je přinesl život.

Mayaotzin
06.11.2021 4 z 5

Četlo se to samo, velmi příjemné krátké povídky o kočkách a jejich lidech. Opravdu milé počtení.

dominika8192
21.10.2021 5 z 5

Na knihu jsem narazila čistě náhodou, do oka mi padl její název. Bylo to moc milé, odpočinkové čtení, které jsem zhltla za jedno odpoledne.

fidji
25.07.2021 5 z 5

Knížku jsem si moc užila. Objevila jsem ji skoro náhodou a přečetla při volném prázdninovém odpoledni. Z nedalekého křesla mi dělal společnost můj kocour.

Pavlína197
12.07.2021 5 z 5

Povídky se mi moc líbily. Krátké příběhy ze života, s dobrým koncem. Milé, laskavé, příjemné, pohodové, uklidňující čtení.

čef
14.03.2021 4 z 5

Hezké povídky o kočičkách, většinou ňuňavé, ale také o trošku vážnější. Obdivuji autorku, jak dokáže tematicky psát o vzdálených zemích. Doufám, že je to vlastní zkušenost, ha,ha. Jako pejskař také doufám, že se dočkám něčeho podobného o pejscích.

Metla
16.02.2021 3 z 5

Po melancholické depce „Jasno lepo podstín zhyna“ jsem potřebovala vstříknout do žil pozitivnější náladu. Zcela namátkou, bez znalosti anotace či komentářů, jsem zvolila „Čekání na kocoura“ a kupodivu se trefila. Krátké povídky o kočkách jsou pohodové, většinu času hladí pěkně po srsti a stručně by se daly všechny shrnout do souvětí: „Žil byl před nedávnými časy člověk, který měl nějaké trápení, načež si díky kočce uvědomil, jak hodit starosti za hlavu a žít lépe.“ Občas pohádky (třeba o tom, jak nalezené kotě zabránilo rozvodu) poněkud zaváněly neuvěřitelností a kýčem, jindy neobjevným moralizováním, což je také důvod pro hodnocení "pouze" v mírném nadprůměru.
Bylo to čtení přívětivé, milé, adorující kočky a kritizující lidstvo, uspěchanou konzumní společnost zvláště. Ač jsem služebnicí nedůtklivé felis catus, k nadšení mě ani jeden z příběhů nepřiblížil... ovšem přinejmenším polovina vedla ke spokojenému vrnění. 65%

Kabátice
16.02.2021 5 z 5

Pohodové čtení k odpočinku a skleničce vínečka, které pohladí.

Fiddis
11.02.2021 3 z 5

Bylo to milé. Jsem kočkař, takže jasná volba. Styl psaní mi sice přišel takový nemastný neslaný, ale náměty povídek byly zajímavé a četlo se to dobře.

Nočnípták
09.02.2021 3 z 5

Pěkná oddychová a uklidňující kniha povídek.
Jsem "pejskař". Nad příběhy "kočkařů" jsem si uvědomila, že mezi námi není rozdíl. Dáváme těm chlupáčům svojí pozornost a lásku a je nám oplácena.
Od paní Klevisove jsem zatím četla jen detektivky. Bezvadné. Ona však umí i bezvadné povídky. Patří do mých oblíbených autorů.

kuruteku
07.02.2021 4 z 5

Když potřebuju pohladit po duši, tak žádné detektivky, maximálně takové knihy, jako je tato. Čitelné, nejen ve smyslu srozumitelnosti, ale i předvídatelnosti, ale pozitivní. Svůj účel splnilo a přišlo v pravý čas.

TeaPeter
17.01.2021 3 z 5

Milé oddechové čtení.

gudaska
04.12.2020 3 z 5

Kocoury doma máme, takže každý den zažíváme něco nového... Příběhy fajn, některý více, nějaký méně. Hodně oddychové čtení.