Stephen King jde do kina

Stephen King jde do kina https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55013/bmid_stephen-king-jde-do-kina-fXL-55013.jpg 4 356 41

Povídky a novely série

Pět skvělých Kingových příběhů spojuje kromě mistrné zápletky a mrazivého napětí také to, že se staly předlohami k filmovému zpracování. Autor se s námi v knize podělil o několik svých vlastních postřehů ke každému z filmů. Tento titul by rozhodně neměl chybět v knihovně žádného z Kingových fanoušků. A pro ty čtenáře, kteří doposud neměli možnost se s tvorbou Stephena Kinga seznámit, je to jedinečná příležitost, jak se začít příjemně bát... Kniha obsahuje pět literárních děl Stephena Kinga, která se stala (vedle dalších) předlohou k filmovému zpracování. Každou povídku, novelu či román (původní název předlohy, pokud se liší, je uveden v závorce za názvem filmu) doplňuje vždy několik autorových postřehů, dojmů či připomínek k danému filmu. Téměř ve všech filmech zazářily známé hollywoodské hvězdy - v Pokoji 1408 (1408) John Cusack a Samuel L. Jackson, v Děsu v prádelně (Šroťák) Ted Levine a Robert Englund, v Srdcích v Atlantidě Anthony Hopkins, ve Vykoupení z věznice Shawshank (Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank) Tim Robbins a Morgan Freeman a v Kukuřičných dětech (Děti kukuřice) Peter Horton a Linda Hamiltonová. * Součástí knihy je DVD "Pokoj 1408"... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Stephen King Goes to the Movies , 2009

MortRainey
28.06.2018 5 z 5

Výběr z pěti povídek a novel s osobními předmluvami Stephena Kinga vč. jeho hodnocení filmových zpracování. Kromě výborného a napínavého čtení, jsem Kingův fanoušek;-), je to opět zajímavý pohled na věčnou diskusi, zda je lepší kniha nebo film;-) V některých případech dokonce i sám King dává přednost filmové podobě svého psaného díla a to u filmu s velkým "F" - Vykoupení z věznice Shawshank!
Na závěr knihy to dokazuje svou osobní TOP 10 jeho nejoblíbenějších filmových adaptací;-) I když povídkových výběrů z pera Stephena Kinga vyšlo už mnoho, právě tento stojí za přečtení a to nemusíte být jen fanoušci jeho "kratšího díla", ale právě jeho filmových zpracování;-)

qydko
29.04.2018 5 z 5

King je prostě a jednoduše hvězda.

Martial
13.09.2017 5 z 5

Mooc hezké a strašidelné

Lidudu
09.09.2017 4 z 5

Udělat z blbýho mandlu v prádelně něco, co vás po mnoho a mnoho nocí bude pronásledovat ve snu umí skutečně jen Stephen King.
Povídka Ničemové ve žlutých pláštích mě na dlouhé dva dny uvrhla do melancholické nálady, kdy mi všechno připadalo beznadějné a depresivní. Přesto (nebo právě proto) mám knížky tohohle podivína tak ráda.

danny_21
29.08.2017 4 z 5

Sbírka povídek a novel je rozhodně z toho mistrova nadprůměrna, které se dříve nebo později promítly se střídavými úspěchy na filmová plátna. Povídky jsem hodnotil samostatně, jako celek je to u mě za - 85 %

tomaserd
24.03.2017 5 z 5

Doporučuji !!!!

Pennywise
25.03.2016 5 z 5

Truchu zbytečná kniha (sběratelsky řečeno) Jinak kniha obsahuje hodně kvalitní povídky pěkně pohromadě. Pro začínající KING maniaky určitě perfektní počteníčko. Po této knize Vás určitě už nepustí, jen škoda, že tam není nic - no .... NAVÍC!

de_baques
12.01.2016 4 z 5

kupodivu nejslabší částí byla hned první povídka 1408, zbytek vynikající

Rade
02.08.2015 4 z 5

Co mě na tom fascinuje, že každá povídka je jiná... Jiný charakter, jiný styl psaní, jiné poselství, jiné tajemno... Pětkrát King a pokaždé úplně jiný.
Strašidelný a hodně fantazijní Pokoj 1408 (viděla jsem film), drsný a brutální Šroťák, Ničemové ve žlutých pláštích - povídka na pomezí reality a sci fi plná skrytého napětí a očekávání a zvláštního přátelství, dost hororovité Kukuřičné děti a pro mě jednička - Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank (viděla jsem film), tentokrát reálný příběh, a ač z vězení, plný lidskosti a životního moudra.

lenkamw
22.06.2015 4 z 5

Šroťák som dajako nepochopila... :-) Naopak Srdce v Atlantíde, Shawshank a 1408 milujem.

StepanKral
22.05.2015 5 z 5

Skvělý King jako vždy. Trochu mě zklamala povídka Děti kukuřice. Vykoupení z věznice Shawshank jsem dřív viděl než jsem četl a musím podotknout, že jediný kdo zatím umí Kinga převést na Filmové plátno je Frank Darabont.

Terva
18.04.2015 4 z 5

Je to pět příběhů, které Stephen King napsal a pět filmů, které někdo podle povídek natočil. Stephen King napsal před každou svou povídku malý komentář, jak a proč se mu film podle příběhu líbil nebo nelíbil.

*****Hvězdičky před názvem jsou za povídku a za názvem jsou za film*****. Následuje (režisér).
Povídky :

****1408**** (Mikael Håfström)
King zde píše, že je rád za Johna Cusacka, který si z filmu udělal své "One man show".
CITÁT - Tangové světlo. Světlo, které nutí mrtvé vstát z hrobů a tančit tango..........

***ŠROŤÁK (Děs v prádelně)** (Tobe Hooper)
Zde je očividně povídka lepší než film. King osobně prohlásil, že vůbec nechápal roli Roberta Englunda, který podle něho filmem jen prokulhal.
CITÁT - Tak já za ní hned zajedu. Už to vidím. Slečno Oueletteová, jsem policista John Hunton. Vyšetřuju mandl, který vážně podezíráme z posedlosti démonem, a rád bych věděl, jestli jste panna.......

*****SRDCE V ATLANTIDĚ (Ničemové ve žlutých pláštích)**** (Scott Hicks)
Tento příběh lehce předskakuje před knižní sérií Temná věž. Osobně mám raději příběh než než film, ale i tak je film mistrně natočen.
Osobně mi tam moc Anthony Hopkins neseděl. Ted by měl být dle mého mladší.
CITÁT - Všechno slouží Paprsku...........

*****Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank***** (Frank Darabont)
Jedna z nejlepších Kingovo povídek. A třetí nejlepší film dle mého pořadníku. 1 - Mlha. 2 - Zelená míle.

CITÁT - Jo, jsem normální chlápek, a tak když za mnou v devětačtyřicátým přišel Andy Dufresne a poprosil mě, jestli bych mu do basy nemohl propašovat Ritu Hayworthovou, řekl jsem, že je to bez problémů. A bylo...........

****(Děti kukuřice) Kukuřičné děti*** (Fritz Kiersch)
Na úvod této povídky se Stephen King zmíní o Lindě Hamilton a tvrdí, že je rád, když se vypracovala až na terminátorskou slávu. Dále tvrdí, že Kukuřičné děti vygenerovaly víc příšerných pokračování než jakýkoliv jiný příběh. Prý by se Stephen King ani nedivil, kdyby byl natočen film Kukuřičné děti ve vesmíru.

CITÁT - Přicházel. Ten, jenž kráčí za řádky. Vcházel na mítinu. Burt viděl, jak se něco obrovského tyčí proti obloze....něco zeleného s rudýma očima velikosti fotbalových míčů..........

LucieRossi
16.04.2015 4 z 5

Skvělá kniha. Pokoj 1408, Šroťák a Ničemové ve žlutých pláštích naprostá paráda, Shawshank a Kukuřičné děti za mě trošku slabší, ale i tak super.

Bee
20.03.2015 5 z 5

King je jedinej člověk na týhle planetě, kterej mě donutí se doopravdy bát. Ten večer, kdy jsem rozečetla Pokoj 1408, u sousedů vrzly dveře a já skoro visela z lustru, vyděšená k smrti.
Celá sbírka povídek je naprosto úžasná, vypíchla bych hlavně Kukuřičné děti, atmosféra je tu skvostná, dál Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank, která se četla skoro sama, samo sebou Pokoj 1408, u kterýho jsem se fakt bála, a potom Ničemové ve žlutých pláštích, které jsem předtím neznala a líbily se mi opravdu HODNĚ.
King umí navodit perfektní atmosféru, která čtenáře úplně vtáhne do děje. Je to opravdu mistr svého oboru. Určitě se k povídkám ještě vrátím :)

Toomm
24.10.2014 4 z 5

Šroťák bezkonkurenčně nejlepší. Pokoj 1408 naopak velké zklamání. 75%

kilometr
04.11.2013 3 z 5

Tak trochu zbytečná kniha,ale Kukuřičné děti,Pokoj 1408 a hlavně pak Vykoupení z věznice Shawshank se četly parádně.70%.

tlapička
10.09.2013

Moc se mi líbí každá kniha od SK

doktorking
06.02.2013 3 z 5

dávám tři hvězdičky protože zkušenému Kingaři neřekne v podstatě nic nového,uvítal bych zde víc prostoru pro Kinga protože jeho postřehy mě prostě baví jinak filmy jsem viděl zatím všechny mám na ně s Kingem podobný názor

Jajulle
27.08.2012 4 z 5

Dobrá kniha, ale mám raději romány, které jsou v celé knize. U Vykoupení věznice Shawshank je myslím škoda, že je to tak krátké, zasloužil by si detailnější a rozasáhlejší obsah. To samé u Pokoje 1408 a Kukuřičných dětí, u kterých nechápu, jak z takhle krátké povídky mohli natočit několik filmů...

Toque
10.08.2012 5 z 5

Tato sbírka Kingových povídek obsahuje 3 absolutní povídkové skvosty, Pokoj 1408, Kukuřičné děti a Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank. Ty jsou naprosto geniální a jejich filmové verze jsou důstojnými následovníky odkazu mistra..Skvělá kniha, kterou je dobré mít doma, jaksi mi připadá pravděpodobnější, že k povídkám se člověk vrátí spíše než k rozsáhlým románům kalibru To..