Srdce v Atlantidě

Srdce v Atlantidě https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1136/bmid_srdce-v-atlantide-IG7-1136.jpg 4 778 94

Povídky a novely série

Sbírka povídek Srdce v Atlantidě vyvolala zuřivé diskuze mezi příznivci Stephena Kinga považovaného za mistra moderního hororu. Jednotlivé příběhy se odehrávají v časovém rozmezí čtyřiceti let. Od začínajícího konfliktu ve Vietnamu, viděného očima univerzitního studenta, který má problémy se závislostí na karetní hře, až po následky, které tato válka zanechala v duši válečného veterána, snažícího se zapomenout na prožité hrůzy. Srdce v Atlantidě je Kingova nová sbírka příběhů, jež jsou vzájemně – ať tak či onak – propojeny. Tradičně se zde prolínají prvky hororové s realistickými. Nic neubírá na vynikající pověsti a vyhledávanosti autora.... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Hearts in Atlantis , 1999

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

Číslo 6: "Co chcete?" Číslo 2: "Informaci." Číslo 6: "Na čí jste straně?" Číslo 2: "To bych vám napověděl. My chceme informaci." Číslo 6: "Tu nedostanete!" Číslo 2: "Po dobrém nebo po zlém... dostaneme. /Zajatec/

Gerret
27.08.2012 3 z 5

První povídka "Ničemní muži ve žlutých pláštích" byla výborná, možná na můj vkus až moc dlouhá, zabírá myslím skoro půlku knihy, ale četla se velice pěkně. U dalších povídek jde ale kvalita postupně níž. Část "Srdce v Atlantidě" mě ještě bavila, ale chybělo jí napětí. Tím samým problémem trpí i povídky "Slepý Willie" a "Nebeské stíny noci padají", ale jsou alespoň zajímavé dějem ne jako "Proč jsme byli ve Vietnamu", která mě ze všech bavila nejméně. Hodnocení povídek 95%, 80%, 65%, 55%, 45%. Hodnocení 70%.

sidonie kermack
16.07.2012

Nemůžu hodnotit, protože jsem po knize sáhla kvůli názvu. Po 20 stránkách jsem to znechuceně zavřela, spousta zbytečných slov (ač King sám radí spisovatelům, že se toho mají vyvarovat!!!) a s Atlantidou to nemá nic společného. Vrátila jsem do knihovny nepřečtené. Snaha byla, ale ztráta času. Alespoň pro mě.

cathyblack
20.06.2012 4 z 5

Srdce v Atlandidě je velice dobrá kniha, čte se skoro sama. Malého Bobbyho si zamilujete a bude Vám scházet starý Ted. Mimochodem, skvěle ztvárněný Anthony Hopkinsem ve stejnomeném filmu. První, kterou jsem od Kinga četla a jen doufám, že nebude poslední.

Calwen306
14.03.2012 4 z 5

Séria veľmi pekných príbehov, avšak nepatria medzi moje obľúbené od Stepehena Kinga preto dávam "iba" 4 hviezdičky. Nenechajte sa však odradiť, kniha je i tak nádherná (vpodstate tak ako všetky kingovky).

moonell
18.01.2012 5 z 5

Nejspíš ji mám ráda právě kvůli odlišnosti od toho, co King normálně píše. No, a pochopitelně taky proto, že byla první, kterou jsem od něj četla .)

aliza
15.10.2011 3 z 5

První část byla skvělá, ale pak už to bylo horší. Jiné Kingovy knihy se mi zatím líbily rozhodně více.

Coldevil
12.09.2011 5 z 5

Souhlasím,zvláštní kniha ale asi nejoblíbenější,zvláště část na škole...

s-reader
23.02.2011 4 z 5

„Čti si někdy kvůli příběhu, Bobby. Nebuď jako ti knižní snobi, kteří to nedělají. Jindy si čti kvůli slovům – jazyku. Nebuď jako ti lenoši, kteří tohle nedělají. Ale až najdeš knížku, která má dobrý příběh a zároveň dobrý jazyk, tak si té knížky važ.“

Zlatá slova Tede. V Kingově díle je málo vět pod které bych se mohl s čistým svědomím podepsat, ale v první části knihy Srdce v Atlantidě Ničemní muži ve žlutých pláštích jich je hodně a převážně se týkají literatury. Dokonce mě to přinutilo znovu si připomenout Pána much, knihu, která na mě kdysi hodně zapůsobila.
Další části knihy mě už tolik neoslovily, jsou daleko od mé zkušenosti, od mého vnímání reality a jejich spojení mi připadá opravdu hodně nucené a opět nesou rysy Kingova stylu: jak jednou nosnou myšlenkou zaplnit co nejvíce stran. Přesto hodnotím velmi kladně jako jednu z nejlepších zatím přečtených Kingových knih.

evickakyticka
10.02.2011 3 z 5

Tak, Srdce mě moc nenadchly. Netuším proč, ale už v půlce knihy jsem měla pocit, ať už ji mám dočtenou. Nejspíš se k ní vrátím později, s odstupem času ji snad zhodnotím lépe.

vnimat_Krasu
23.12.2010 5 z 5

Jako kdybyste poslouchali banální historky z mládí od člověka, kterého si nesmírně vážíte a který je zároveň i vynikající vypravěč. Knížka plná neuvěřitelného spisovatelského umu, tolik odlišného od běžných vyprávění Stephena Kinga. Můj nejoblíbenější, nejpozoruhodnější King.

Avek
12.12.2010 5 z 5

Nevím proč, ale tato kniha je od Kinga má jedna z nejoblíbenějších. Nejspíš kvůli spojitosti s Temnou věží.

Posi
30.11.-0001 2 z 5

Nejdříve jsem viděl velice dávno film a ten mě uchvátil.Dnes, když se na něj podívám je stále dobrej. Kniha z počátku měla příchuť dobrého rodiného koláče a první část příběhu tomu tak napovídalo, ale nemohu si pomoci ten student mě štval. Z koláče se stal čistokrevnej americkej hambáč. Amerika byla citit i na záchodcích té studenské koleje. Uznávám, že to byl asi záměr a podstata té doby, ale to bylo pro našince tak strašně nezajímavé.

Bájča
30.11.-0001