Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60971/bmid_posledni-prani-h0W-60971.jpg 5 6533 830

Zaklínač série

Zaklínač... Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů – mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu, doplněné povídkou Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Povídky: - Cesta, z níž není návratu (Droga, z której się nie wraca) - Hlas rozumu (Głos rozsądku) - Zaklínač (Wiedźmin) - Zrnko pravdy (Ziarno prawdy) - Menší zlo (Mniejsze zło) - Otázka ceny (Kwestia ceny) - Konec světa (Kraniec świata) - Poslední přání (Ostatnie życzenie)... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

dada108
03.02.2012 2 z 5

Velké zklamání...pohádky převedené do sprosté formy? Nechápu to vysoké hodnocení..

zdencaaa
11.01.2012 3 z 5

Sněhurka byla pěkná mrcha...

Claire
02.01.2012 4 z 5

úžasná kniha, krásný obsah, všechno perfekně vymyšleno, ale musím říct, že některé věty byly krkolomné a musela jsem se zamyslet nad významem (nebylo jich mnoho) ale stejně tato kniha patří mezi mistrovská díla, kde není vše dokonalé a člověk uplně neví co je dobro a co zlo na čí stranu se přiklonit, pár úsměvů kniha taktéž vykouzlila :))

Fuksinka
16.12.2011 5 z 5

Nemám ráda povídky, jakmile se začtu, tak už je konec. Tuhle knihu jsem četla, protože jsem naprosto uchvácena Sapkowskeho pentalogií a prostě jsem se nechtěla s Geraltem rozloučit. Tak jo, přiznávám, bylo to super, možná i pro to, že každá povídka byla z trošku jiného soudku a dozvěděla jsem se co se stalo v Cintře. Pohádka o Sněhurce mě naprosto dostala.

dalfy
26.10.2011 5 z 5

přečtením ságy o Zaklínači jsem do svého čtení zařadila fantasy. Moc se mi líbí jak vykreslení děje v knihách - poutavé u mě to je chyť a ne ne pustit. Skvělé

Nerissa
04.09.2011 5 z 5

Převyprávěné pohádky, tak jak by jste je možná raději neznali, pokud nechcete ztratit iluze o Sněhurce, Krásce a zvířeti nebo o elfech. U některých povídek se skutečně zasmějete, některé jsou prostě ryze tragické a od začátku je jasné, že pro Geralta neskončí dobře.

"Menší, větší, střední, všechno jedno, proporce jsou relativní, hranice nejasné. Nejsem zbožný poustevník, nečinil jsem v životě jen dobro. Mám‑li však volit mezi dvěma zly, nevolím raději vůbec."

"Tvrdíš, že není žádné menší zlo. Stojíš na rynku, na dlažbě zalité krví, sám, opuštěný, protože jsi nedokázal zvolit. Nedokázal,
ale zvolil. Nikdy nebudeš vědět, nikdy nebudeš mít jistotu, nikdy, slyšíš… Tvou odměnou bude hozený kámen, zlé slovo. Je mi tě líto."

Když jsem tyto povídky četla poprvé a byla u Zaklínače, byla jsem si jistá, že to bude jednoduchá řežba. Spousta krve a nenávisti, ale když čtete další povídky, zjistíte, že se v nich skrývájí velmi zajímavé myšlenky. A navíc hrdina, kterého prostě musíte mít rádi, ikdyž nepatří mezi vyložně kladné hrdiny. Který je tak trochu ješitný, pyšný na svou odlišnost, kterou zároveň nenávidí.

JohnCZ
01.06.2011 5 z 5

Skvělá kniha! Svět Sapkowského je promyšlen do nejmenších detailů a Geraltovy povídky jsou velmi chytlavě a hlavně neuvěřitelně čtivě podány. Zaklínač je moderní fantasy se silnou analogií na dnešní dobu - ostrá mluva, špatně rozeznatelné dobro/zlo - tedy odstíny šedi, rasismus atp. Jedná se o tzv. evropské fantasy a tedy o prostředí nám Čechům a Slovákům hodně blízké. Nesmírně vtipné jsou i různé narážky na klasické pohádky. Po celou dobu čtení mi ale trošičku chybělo jakési napětí a nějaké ty opravdu vyhrocené situace, což s přehledem napravila povídka závěrečná - Poslední přání, za kterou přidávám pátou hvězdu. Skvělé dílko, už se vrhám na pokračování.

grellenort
29.05.2011

Perfektní základ pro další díl a následující pentalogii! Kvalita jednotlivých povídek je velice vyrovnaná a sám jsem je přečetl jedním dechem. Je pravda, že takhle vtipně jsem ještě nečetl převyprávěné klasické pohádky. Sapkowski je mistr neprůměrnosti..

Dragita
24.04.2011 5 z 5

Moje první seznámení se Zaklínačem Geraltem. Jeho svět je tak pestře vykreslený a konkrétně v této sbírce povídek nahlížíme chvíli do minulosti a chvíli do přítomnosti. První povídka je o seznámení jeho rodičů.
Poslední přání mě tak okouzlilo, že jsem se vrhla do světa zaklínačů, elfů, trpaslíků a čarodějek a hned mě to nepustí. Kdo má rád fantasy ať určitě nevynechá;)

Kvothe
01.04.2011 5 z 5

Skvělá kniha, která patří k základům fantasy žánru, ale skutečně sahá i hlouběji. První díl a jeho převyprávění známých pohádek, tedy ztráta veškerých dětských iluzí je výborným úvodem do celé série o velmi lidském zaklínači Geraltovi, který je čtenáři i díky své lidkosti a uvěřitelnosti velmi blízký.