Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60971/bmid_posledni-prani-h0W-60971.jpg 5 6542 833

Zaklínač série

Zaklínač... Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů – mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu, doplněné povídkou Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Povídky: - Cesta, z níž není návratu (Droga, z której się nie wraca) - Hlas rozumu (Głos rozsądku) - Zaklínač (Wiedźmin) - Zrnko pravdy (Ziarno prawdy) - Menší zlo (Mniejsze zło) - Otázka ceny (Kwestia ceny) - Konec světa (Kraniec świata) - Poslední přání (Ostatnie życzenie)... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

momo01
22.04.2015 3 z 5

Prostě pohádky pro dospělé. .. Nic moc hlubšího, ale Geralt má charisma (a když ho čte J. Dvořák tak dvojnásob). Byla to fajn oddechovka.

dragonslayer
22.04.2015 5 z 5

No, ze začátku jsem byla trochu na pochybách, jestli se mi vůbec bude tato série líbit, ale hned po první povídce to šlo ráz na ráz. Naprosto jsem se do zaklínače ponořila. Trochu mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale Zaklínač má takový zajímavý tajemný náboj, že se nedokážu utrhnout, a také se mi líbí, ten drsný sarkastický humor. A Geralt, no prostě do něho se nedá nezamilovat. Doporučuju!

nikola2448
15.04.2015 5 z 5

Super čtení. Nadchlo mě to tak, že jsem si koupila i zbytek. Koho nebaví povídky ať čte od 3 dílu.

Ellbereth
01.04.2015 5 z 5

Celá série má u mě jedničku s hvězdičkou. Místy je to dost vulgární ale což :-D k těm knihám to tak nějak patří a svým způsobem je to dělá právě takové jaké jsou. A Geralta prostě baštim...pro mě kus chlapa co se jen tak nebojí a není metrosexuál (díkybohu). Jen jsem byla příjemně překvapená, že od třetího dílu to již nejsou povídky, ale souvislé čtení...což jsem zjistila až po pár letech, kdy jsem náhodně přečetla první dva díly. Takže ti co zde hudrují na povídky, by měli číst dál. Za sebe mohu jen doporučit, i když je to asi spíš chlapské čtení :-D

zluvav
27.03.2015 1 z 5

Není to můj šálek kávy, snažila jsem se... bohužel je z toho cítit komerčnost na sto honů - krev, vulgarismy a troška toho sexuálna. A přes to všechno mě kniha nezaujala. Palec dolů.

Torgal
04.03.2015 5 z 5

Najstaršie poviedky o zaklínačovi Geraltovi z čias, keď Sapkowki vo svojich príbehoch hlavne parafrázoval a parodoval známe rozprávky. A to je podľa mňa poloha, kde je najsilnejší. V podstate všetky tu uvedené poviedky s výnimkou nezaklínačskej Cesty, z ktorej niet návratu, patria k mojim najobľúbenejším. Bonusom je Hlas rozumu, ktorý knihu krásne stmeľuje. Jediné čo väčšine príbehov chýba je Marigold, ten tlčhuba patrí ku Geraltovi ako Riggs k Murtaughovi. 9+/10

225678945
25.02.2015 5 z 5

Osobně mám moc rád knihy s fantazi nebo sci-fi tématikou. Přesto mě tato kniha překvapila. V dobrém slova smyslu. Líbil se mi spád knihy i forma psaní. I v případě přemýšlení, zamýšlení se na problémy se kniha četla velmi dobře. Už se těším na další díl.

michimuller
11.02.2015 5 z 5

Skvělá audio kniha, řekla bych že těm chodícím knížkám přicházím na chuť víc a víc. Povídky sice nepatří mezi mé preference, ale Sapkowskému se Geralt opravdu povedl, nejen v této knížce. Zopakovala jsem si ji po letech znovu. Líbila se mi tehdy i teď. Krásná pohádka.

matesatan
11.02.2015 5 z 5

tahle kniha mě bavila je to neco jinýho nez co sem zatím z fantasy četl už se teším na další knihy

estelina2300
06.02.2015 2 z 5

Upřímně?? Moc veliký dojem to na mě neudělalo, asi jako pár dalších nejsem povídkový typ. Nechápu, co znamenala ta 1. kapitola. Ještě nevyhledávám v literatuře hlubší zamyšlení, zatím mi stačí ty moje jednoduché knížky..

Aaron Lewis
01.02.2015 4 z 5

Na to, že povídky nemusím, tak tohle je přece jenom úžasný Sapkowski s ještě úžasnějším Zaklínačem. Já toho Geralda prostě žeru:).

Dany001
30.01.2015 4 z 5

Ze začátku jsem byla zmatená, bylo tam mnoho postav a trvalo mi než jsem se v tom vyznala, ale jinak úžasná kniha

Hendrychova.K
15.01.2015 3 z 5

Moc pěkné fantasy vyprávění, ale na můj vkus jsou osoby i situace dost ploché. Z obalu: "...Nyní jeho schopnosti vzbuzují u běžných smrtelníků strach a odpor, a přestože se bez jeho služeb neobjedou, odsoudili ho k životu na okraji společnosti. Zaklínači by to nemělo vadit, měl by být zbaven emocí, jenže u Geralta známá pravidla neplatí." - Opravdu? Já jsem tam ty emoce nějak necítila. To už tam bylo více taktiky boje (půlobraty, čtvrtobraty) než projevy emocí. Tak to shrnu... líbilo se, jsem ráda, že jsem knihu četla, ale zázraky v tom hledat nelze.

Sarri
12.01.2015 3 z 5

Pro mě zklamání. Povídky prostě nejsou mým šálkem kávy. Doufám, že ostatní knihy v sobě mají mnohem víc, než tahle. Vůbec nerozumím tomu, že na tomhle Sapkowski postavil něco lepšího, docela se divím...

dzejbi
10.01.2015 5 z 5

"Zlo je zlo. Menší, větší, střední, všechno jedno, proporce jsou relativní, hranice nejasné. Nejsem zbožný poustevník, nečinil jsem v životě jen dobro. Mám-li však volit mezi dvěma zly, nevolím raději vůbec."

Sáhněte po této fantasy nirváně rovnou všemi dvaceti!

macekd
09.01.2015 5 z 5

Jedním slovem skvělé. Fandům fantasy doporučuji, líbila se mi celá série. Série má, narozdíl od jiných vzestupnou tendenci v kvalitě a napětí. Doporučuji ale číst nejprve Povídky I. a Povídky II. ale až na poslední povídku ( Něco končí...) tu ne. :) A pak začít Zaklínače. Povídky vám představí jednotlivé postavy a zapadají pak do příběhu.

elleanoreblack
05.01.2015 5 z 5

Zaklínač opravdu nezklamal, zatím je to paráda :)

-edie
19.12.2014 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem měl velké nutkání udělat piruetu, půlobrat a sám utnout hlavu nějakému zmetkovi (naštěstí však nevlastním ani stříbrný a ani ocelový meč).

Žofie
06.12.2014

Teď mě tu nejspíš fanoušci Zaklínače ukamenují, ale kniha mě vůbec nezaujala. Na můj vkus je napsána moc realisticky bez jakýchkoli iluzí. Je to tím, že jsem u fantazi zvyklá na "pohádkovost". Určitě se právě toto spoustě lidem líbí, já mezi ně nepatřím.

Vé-Vé
05.12.2014 3 z 5

Zaklínač - takový pojem v knižním světě! A přes to mě první díl tak neuvěřitelně štval svojí chaotičností, že málem zničil mě odhodlání pustit se do celé série.

Nakonec mě Geralt ovšem přesvědčil, že musím zjistit, jak se budou dál vyvíjet jeho dobrodružství - těším se na druhý díl! :)