Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430/bmid_posledni-prani-q6X-430.jpeg 5 6550 6550

Zaklínač série

Zaklínač 1 Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. * Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. * Povídky: Cesta z níž není návratu * Hlas rozumu 1 * Zaklínač * Hlas rozumu 2 * Zrno pravdy * Hlas rozumu 3 * Menší zlo * Hlas rozumu 4 * Otázka ceny * Hlas rozumu 5 * Konec světa * Hlas rozumu 6 * Poslední přání * Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

Šaris917
06.05.2020 5 z 5

Já Zaklínače miluju! Mohla bych tu knížku číst furt dokola a stejně bych měla stejné emoce! Příběhy jsou zajímavé, postavy jsou výborně vykresleny a ty hlášky já prostě žeru! :)

OnlyFour
06.05.2020 4 z 5

Siahla som po audioverzií a to bolo parádne. Nielen príbehy, poviedky samotné, ale to nahovorenie bolo úžasné (hlavne čert).

astra3
06.05.2020 5 z 5

Viděla jsem seriál a rozhodla se přečíst knižní podobu. Vůbec nelituji. Už mám připravený druhý díl.

fruitbueno
05.05.2020 4 z 5

Konečně jsem se dostala k četbě přeslavné fantasy ságy a rozhodně nejsem zklamaná. Čekala jsem něco úplně jiného, ale mlčenlivý uštěpačný Geralt si mě skoro hned získal. S cizím novým světem jsem se sžila jednoduše a těším se na další díly série. Závěrem si neodpustím opravdu jízlivou poznámku k redakci textu. Knihu muselo k vydání připravovat snad stádo skotu, protože tolik překlepů, pravopisných chyb, patvarů a jiných hrůz aby člověk pohledal (Leonardo, 2007). Hanba!

LimedkaMikki
03.05.2020 4 z 5

Někdy je provedení lepší, jak samotný příběh.
Proč to píšu takhle? Mít rád fantasy a nepřečíst si Zaklínače, je jako péct čokoládový dort bez čokolády. Podobně stejné provinění. Já jsem se na zaklínače chystala opravdu hodně dlouho a velmi dlouho jsem ho i měla rozečtený (hlavně proto, že tuto knihu nevlastním). V poslední době jsem měla příležitost si to "přečíst", nebo spíš přesněji poslechnout jako audioknihu a bylo to výborné. Když jsem o tom zpětně přemýšlela, jako audiokniha se mi to líbilo o něco víc, než jako příběh, který jsem si četla sama.
Velmi sympatické mi jsou jednotlivé příběhy, díky kterým může člověk odložit knihu po jejím dočtení a nedostane se do typické pasti "ještě jednu stránku".

klara1550
28.04.2020 5 z 5

Paráda, jsem nadšená! Jako malá jsem na fantasy ujížděla, teď jsem už x let žádnou nečetla, a úplně jsem se vrátila. Chápu, proč mě to tak bavilo. Probudila se ve mně taková čistá radost ze čtení jen tak.

kniznistranky
27.04.2020 4 z 5

Některé povídky se mi líbili hodně, některé byly slabší. Ze začátku mi chvíli trvalo, než sem si zvykla na autorův styl a hlavně na ten jazyk a způsob mluvy hrdinů. Ale pak se z toho stala láska a já ten styl začala milovat a hltala stránku za stránkou. Úžasné! Už mám na cestě další díly, tak se moc těším.

Kerberos
27.04.2020 5 z 5

Fantasy moc nečtu,ale syn pěl takovou chválu,že jsem po knize sáhla ze zvědavosti.Musím říct,že jsem byla velmi překvapena jak moc se mi to líbilo.Určitě si přečtu i pokračování.

Makkys
19.04.2020 4 z 5

Po shlédnutí seriálu a dohrání hry jsem se rozhodla přečíst i knihu.
A jsem mile překvapena že mě to hodně bavilo,trošku mě dělalo problém jak je kniha napsaná, hůř se mě to četlo, ale postupně jsem si na styl psaní zvykla.
Povídky se mě líbily, hlavně když sem si je přiřadila k seriálu.
Už se těším až budu pokračovat, jen je trochu problém sehnat 2.díl

Bajkas
19.04.2020 3 z 5

Z knihy mám fakt rozporuplné pocity. Fantasy mám ráda, ale tohle mi přišlo tak nějak málo. Nevím jak to líp popsat ale přišlo mi to celkově málo propracované. Nicméně se kniha četla svižné a děj hezky ubíhal a samozřejmě nezůstanu u prvního dílu.

Marekh
16.04.2020 4 z 5

O této knize jsem nějaký čas uvažoval, že bych mohl vyzkoušet 1. díl z této série. Nakonec jsem se odhodlal a pustil se do čtení. Na straně 52 jsem si pokládal otázku, jestli mám dál pokračovat ve čtení a říkal jsem si, jestli si raději nemám zvolit jinou knihu na čtení. Fantasy je žánr, který nevyhledávám, ale z druhé strany vím, že tato kniha je u hodně čtenářů oblíbená a kupovaná a zároveň má vysoká hodnocení na databázi knih, a proto jsem se rozhodl, že dám této knize šanci. Pokračoval jsem dál ve čtení a postupně jsem se do knihy začetl. Hlavní postavou je Geralt, který je zaklínač, a jelikož svou práci vykonává výborně, tak si ho lidé najímají, aby zabil různé příšery, kterých se lidé bojí. V tomto díle zaklínač zažívá různá dobrodružství v různých povídkách. Většina povídek se mi líbila. Postupně odhalujeme zaklínačův život. V knize jsem našel hodně humoru včetně vulgarismů, které mi ovšem nevadily, protože si myslím, že se přesně hodily do daného kontextu. Některým dialogům jsem se zasmál.

Musím říci, že se mi kniha celkově líbila, ačkoliv nejsem fanouškem žánru fantasy. Líbil se mi autorův styl vyprávění a oblíbil jsem si také zaklínače. V knize se nacházejí také ilustrace. Časem si plánuji přečíst 2. díl z této série – Meč osudu. Budu zvědavý, jaká další dobrodružství čekají na našeho hrdinu. Knihu hodnotím na 4*.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Menší zlo existuje, jenže my si ho nedokážeme sami zvolit. Pouze Velmi Velké Zlo nás v takové volbě dokáže donutit. Ať už chceme nebo ne.

michaella03
15.04.2020 5 z 5

Knížka je psaná příjemně, děj hezky plynul, líbil se mi humor i "narážky" na pohádky.
Nějaké povědomí jsem o Zaklínači měla ještě před vypuknutím šílenství okolo seriálu, ale nic moc jsem o tom nevěděla a ani mě to nijak nelákalo. Ale upřímně, kdyby nebylo - mimochodem skvělého - seriálu, do knížek bych se nikdy nepustila.
Jsem ráda, že tady u nás, ve střední Evropě, dokáže někdo vymyslet něco takového - Sapkowskeho svět je úžasnej.
Těším se na další díly i na další série :D.

kristyna3010
13.04.2020 4 z 5

K povídkám jsem se dostala také díky seriálu. Některé jsou zajímavé jiné méně. Určitě si přečtu další díly. :)

VikčaV
12.04.2020 4 z 5

Musím uznat, že jsem k četbě téhle knížky přistupovala ze začátku dost skepticky, ale nakonec jsem se do toho příběhu a hlavně do toho světa vžila že chci určitě víc.

Ridley
12.04.2020 4 z 5

Tak jsem podlehla.....dlouho jsem odolávala, I když se kolem mě točí už dlouho...manžel má celou serii v knihovně, já po očku sledovala jak hraje Zaklínače na Playstation a neminul mě ani seriál....tak už chyběly jen ty knihy.

foxi_ii
10.04.2020 5 z 5

Odevzdaně se přiznávám, že právě onen seroš mě donutil přečíst tuto knihu, i když už jsem ji na seznamu CHCI PŘEČÍST, měla fakt děsně dlouho????!
Vlastně mě ani nenapadlo, že by se mi kniha nelíbila, když mám fantasy opravdu ráda. I když jsem se mu dřív věnovala hlavně prostřednictvím filmů a seriálů.
Navíc se četla jak nic :).
Asi jsem měla i výhodu v tom, že mám ráda povídkové knihy, to byl totiž aspekt, který dosti lidem vadil. Tedy co se týče mého okolí.

ZAMILOVALA jsem se a chci vííc! Ten svět je skvělej.

wotana
09.04.2020 5 z 5

Tak jako část z ostatních čtenářů, i mě inspiroval k přečtení seriál na Netflixu. A musím říct, že vůbec nelituji a jdu směle do dalšího dílu. Kniha je SUPER - vtipná, čtivá a jedním dechem přečtená. Doporučuji

Knihomolka_Luci
06.04.2020 5 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání. Přečteno za dva dny a zítra začínám s druhým dílem. Po shlédnutí seriálu bylo navíc mnohem lehčí si vše představit a hned jsem chápala časové linie, které dodávají knize jistý šmrnc a originalitu. Rozhodně doporučuji přečíst.

Veramark
03.04.2020 5 z 5

Tak to bylo opravdu skvělé. Dlouho jsem měla v plánu začít číst knihy o zaklínači, slyšela jsem na to mnoho chvály, a přesně proto jsem se toho trochu bála, protože často mě vychvalované knihy tolik nenadchnou. Ale u zaklínače tomu tak nebylo. Bavilo mě to od začátku až do konce, úplně jsem se zamilovala do provázanosti se slovanskou mytologií a pohádek, které známe trochu jinak. Jednotlivé povídky pospojované jinou povídkou vlastně působily jako celek, takže jsem si ani nepřišla, že bych četla povídkovou knihu ale celistvý příběh. Takže se zařadím k ostatním, kdo tuhle sérii opěvují a pustím se do dalších dílů.

Kate72
30.03.2020 2 z 5

Tak tohle asi nebyl můj šálek kávy. Fantasy kniha ve stylu pohádkových příběhů, podivných stvořeních, čarodějů, kněžek. O zaklínánači, který ta stvoření chytal. Omlouvám se všem pětihvězdičkářům, prostě to nebyla knížka pro mě.