Poslední přání

Poslední přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430/bmid_posledni-prani-q6X-430.jpeg 5 6571 6571

Zaklínač série

Zaklínač 1 Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. * Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. * Povídky: Cesta z níž není návratu * Hlas rozumu 1 * Zaklínač * Hlas rozumu 2 * Zrno pravdy * Hlas rozumu 3 * Menší zlo * Hlas rozumu 4 * Otázka ceny * Hlas rozumu 5 * Konec světa * Hlas rozumu 6 * Poslední přání * Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

Gustik5
06.07.2020 5 z 5

Oživen seriálem se taky musím přidat ke komentování nyní už docela mainstreamové "legendy," kterou u nás ještě před vydáním hry znalo jen pár "vyvolených" fantazáků (vybavuje se mi Kulhánkův druhý Noční klub a jeho šibalský easteregg právě na bělovlasého zaklínače).

Povídky jsou takřka geniální, vtipné, skvěle vypointované. Bezesporu to nejlepší, co jsem od Sapkowského četl. Z románové ságy o Geraltovi a Ciri jsem pak přelouskal tuším první dva romány (už je to déle) a musel jsem přestat, netuše co že je na tom tak skvělé a převratné.

Zkrátka povídky jsou super, romány za mne slabota. Nebýt her, tak mimo Evropu po sérii ani pes neštěkne. Za tím si stojím...

Jass
03.07.2020 5 z 5

Přesto, že jsem byla z prvního dílu naprosto nadšená jsem se k druhému po další tři roky nedostala... A tak byl čas, přečíst si ten první znovu, tentokrát jako audioknihu (ke stěhování a rovnání knihovny...). A nadchlo mě to snad ještě více než poprvé. Možná to bylo tím, že jsem to tentokrát měla "zkondenzovanější", poslouchala jsem jen dva (nebo tři?) dny, což oproti původnímu metrovému čtení bylo zlepšení... Z nějakého důvodu se ale pořád nemůžu odhodlat k četbě dalšího dílu, možná je to tím, že takhle vysoký standart bude těžké obhájit... Nicméně jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a chci se podívat na ten nový seriál, tak snad se k tomu druhému dílu brzy dokopu...

niki-chan
03.07.2020 5 z 5

Jednotlivé povídky ze světa zaklínače mě opravdu dostaly. Každá měla spád a zajímavou pointu. A s Geraltovým smyslem pro humor tvoří nezapomenutelnou čtecí jízdu. Už se řítím na další díl.

Rihatama
02.07.2020 5 z 5

Geralt z Rivie, Bělovlasý, Zaklínač... nájemný lovec nestvůr. Zatoužila jsem po pohádkovém světě a dostalo se mi ho vrchovatě. Nic přitom není černobílé, jak v pohádkách obvykle bývá. Nejde primárně o souboj dobra a zla, souboj nestvůr a jejich lovců. Takhle jednoduše autor svůj bájný svět nestvořil. Z incestu zplozené dítě získá starostlivého otce, srdce prohnané čarodějnice roztaje pod sílou čistých a ničím nepodmíněných citů, zlodějský čert zachrání životy těch, kteří o ten jeho předtím usilovali... Sapkowski je pletichář a šprýmař. Své fantasy povídky protkal charaktery ryze lidskými a humorem tak známým a odlehčeně cynickým, že mám pocit, jako bych četla kroniku jednoho neznámého českého kraje. Zaklínač, úžasný a současně tak lidsky chybující, si jednoduše musel získat mé sympatie. Nemám ráda nekonečné knižní série (film jsem neviděla) a málokdy se do nich taky pustím, ale tady jsem rozhodně nechybila a těším se na pokračování.

Ikral
30.06.2020 3 z 5

Zaklínač je má náctiletá srdcovka :)

Lea_41
20.06.2020 4 z 5

Nooo, zezačátku jsem vůbec nepochopila že to není celistvý příběh ale povídky.Líbilo se mi to. Tak po 20 stránkách jsem se do toho doslova zažrala.

Bája89
18.06.2020 4 z 5

Přiznám se, že jsem se dlouho bránila tomu si přečíst Zaklínače. Nevím, proč? Přesvědčil mě až seriál. V tu chvíli jsem totiž věděla, že tohle si prostě musím přečíst. A byla to jízda, při které se ozýval klapot Klepniných kopyt. Kniha se čte velmi dobře a akční scény jsou tak dobře napsané, že vůbec neruší. Naopak člověka ještě víc vtáhnou do děje. Je pravda, že s částmi, které znám ze seriálu jsem trochu bojovala, ale nebylo to nic nepřekonatelného. Sapkowski dokázal vystavět neuvěřitelný svět plný příšer, lidí, hrdinů, antihrdinů a všeho, co máme na fantasy tak rádi. Jsem ráda, že jsem si nechala takovou čtenářskou podívanou na teď. Protože na dobrou fantasy ságu není nikdy pozdě. A přiznám se, že už jsem použila frázi: "To už bych raději strávila noc s wyzimskou strigou v kryptě."

KryštofT.
12.06.2020 5 z 5

Fanoušek série (herní a seriálové) zaklínač jsem byl od první chvíle co jsem viděl seriál nebo hrál hru. Tak jsem se rozhodl, že si přečtu i knížku. Hlavní hrdina je Geralt z Rivie který mi hned přišel sympatický, je to zaklínač který nemá rodinu, nemá domov a putuje po světě a za peníze zabíjí monstra jako např.: upíry, vlkodlaky, bazilišky, atd. Knížka se mi líbila, líbí se mi jak je napsaná a určitě doporučuji všem kterým s líbil seriál nebo hra.

7735
10.06.2020

Tuto knihu jsem četla asi třikrát. Moc doporučuji.

Lobakk
06.06.2020 4 z 5

Po pár letech jsem si dal zase opáčko s touhle knihou. Spolu s ní jsem si pustil podruhé i seriál s tím, že si udělám srovnání. Ačkoliv první série netflixského zaklínače přesahuje dějem první knihu, tak mě rozhodně víc obohatila kniha. Uspořádání jednotlivých povídek mi připadá lepší než v seriálu, ale holt jinej koncept. Nicméně jak už to tak bývá, knížka poskytne širší náhled na příběh alespoň co se týče zaklínače samotného. Nepopírám, že se tvůrcům v seriálu také povedlo sem tam něco hezky vypíchnout a možná je dobře, že si zanechali odlišnost, ale mě tam spousta děje chybí. Takže pokud Geralta znáte z obrazovek, tak knihu jednoznačně doporučím. A těm kdo ho neznají taktéž. Čte se to parádně a za zmínku stojí i audioknihy. Zkusil jsem Martina Fingera a velmi příjemné. Na motivy tohoto lóru je toho na světě opravdu hodně. Za zmínku stojí starší polský seriál, komiksy a hry. Čistokrevné fantasy v top kvalitě se slovanskými mýty. Pro českého fantasy čtenáře jasná volba.

Leusee
02.06.2020 3 z 5

Knížku jsem začala číst až po tom co jsem shlédla první sérii seriálu, ale oproti seriálu si nejsem jistá, jestli mě zaujala nebo ne. Rozhodně dám ještě šanci druhému dílu a uvidíme, jestli tomu propadnu.

Kinderkahoun
01.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četl kvůli seriálu a hře a myslím, že to opravdu stálo za to. Kniha byla skvělá a otevřela mi jiný pohled na celý děj než hry. Při čtení knihy se dalo dokonale představit prostředí, styl a celý děj. Zároveň jsem se dozvěděl spousty jiných okolností a dějů ve světě Zaklínače. Knihu doporučuji nováčkům, ale i milovníkům seriálu a her.

RADOST
31.05.2020 3 z 5

Nepatřím mezi čtenáře takových pohádkově fantaskních příběhů, ale ze zvědavosti jsem si poslechla tuto audioknihu. Oceňuji vypravěčský styl a vykreslení tohoto světa jako světa přirozeného. Dovedu si představit, že pro mnohé mají tyto příběhy velké kouzlo a je mi až líto, že ve svém věku už se tak dobře nedovedu ponořit do bájného dění světa magie, nelidí a fantazie.

bethulda
29.05.2020 5 z 5

Z knihy mi nejdřív pár úryvků předčítal můj milý, posléze jsem mu knihu zabavila a už nevrátila. Uchvátil mě nápad vzít klasické pohádky nebo pohádkové bytosti a překlopit je do “reálného světa”. Příběhy jsou zajímavé, napínavé a celou knihu provází lehce ironický humor.

Marjory
28.05.2020 5 z 5

Kdo má rád pohádky a černý humor je prostě doma.

lenka7767
28.05.2020 2 z 5

Me kniha moc nezaujala. Pradoxne se mi libily pohadkove pribehy a nelibila se mi dejova linka s Yenefer, ktera byla jak z nejakeho spatneho divciho romanu. Kazdopadne ale dam sanci druhemu dilu a snad teto serii propadnu.

rosotaj
25.05.2020 3 z 5

Dlouho jsem se k Zaklínači dostával. Jako fanoušek fantasy jsem z toho trochu rozčarován. Tohle je dost jiné. Něco mi tam chybí (nebo přebývá?) a není to ono. Jsou to spíše jednoduché pohádky, avšak říznuté špinavým středověkem. Mám rád spíše temné fantasy se složitějším, propracovanějším dějem. Zařadím se tedy mezi tu hrstku lidí, kterým tohle nesedělo. Mám však rozečtený druhý díl, tak tomu chci dát ještě šanci. A třeba samotná sága bude lepší než povídky.

pavlina3016
25.05.2020 5 z 5

Knihu jsem četla až po shlédnutí seriálu a musím říct, že mě rozhodně nezklamala. Geralt je prostě sympaťák a leckdy mě svou hláškou dokázal rozesmát. Rozhodně vřele doporučuji.

ElikaS
24.05.2020 5 z 5

Do čtení Zaklínače jsem se pustila díky seriálu, který mě opravdu oslovil. Ale na internetu jsem četla spoustu názorů, že je kniha náročná, a tak jsem pořád váhala, zda se do ní pustit, a když jsem se do ní konečně pustila, byla jsem nadšená. Knížka obsahuje soubor povídek, které vás hned vrhnou do děje a čtou se velmi lehce. Postavy jsou velmi sympatické, moc mě bavil Geralt, který toho sice moc nenamlouví, ale když už něco řekne, stojí to za to. I přesto je mou nejoblíbenější postavou Marigold, který je neskutečně vtipný. Mám ráda dynamické knížky, ve kterých se stále něco děje, a to Poslední přání bez výhrady splňovalo. Navíc se mi moc líbilo využití tématu pohádek a napasování je na jednotlivé celkem drsné příběhy.

haki34
18.05.2020 5 z 5

tak jsem se po letech vrátila k Zaklínači...četla jsem cosi kdysi na gymplu a velmi se mi to sice líbilo (ale za ten svět už nevím, která knha to byla - vím jen, že to byla sbírka povídek...), ale pak mě pohltil Tolkien a šla jsem trochu jiným směrem...a teď už jsem sice po knihách pokukovala delší dobu, ale nakopl mě (ano, zahanbeně přiznávám) až Netflixácký seriál, a pak jsme se pro porovnání vrhli i na ten polský..takže teď mám trochu nevýhodu - postavy už nevidím "vymyšlené", jako před lety, ale spíše s tvářemi herců..což mi zas tak nevadí...ale zpět k Zaklínači...vrátila jsem se a udělala dobře. hned po prvních stránkách jsem byla doma..jako by jsem byla v Geraltově světě odjakživa..parádní jízda...dobrodružství a svět plný lásky, nenávisti, kouzel a prachobyčejných dní... taky nesmím opomenout humor (místy až Pratchettovský;))..

První kniha bez slabších míst..a něco málo citací na závěr :
"Jak jistě víš, zrcadla Nehaleni slouží hlavně prorokům a věštkyním, protože bezchybně, byť poněkud svéhlavě, předpovídají budoucnost. Aridea se na Zrcadlo obracela poměrně často...""S tou nejběžnější otázkou, že ?" přerušil ho Geralt."Kd je na světě nejkrásnější? Pokud vím, Zrcadla Nehaleni se dělí na neúpřimná a rozbitá."

"Jak chceš, " otočil se čaroděj a uhodil holí o dlažbu."Vracím se do Koviru, v téhle díře už nebudu ani den. Pojď se mnou, nezůstávej tady. Ti lidé nic neví, jenom tě viděli zabíjet. A ty Geralte, zabíjíš strašlivě. Tak co, jdeš ?"

chcete vědět, jestli šel ? doporučuji přečíst ! a já s Geraltem jdu dál ;)