Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2842 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Tejezka
22.07.2015 5 z 5

Nádherná knížka se skvěle promyšleným příběhem. Líbí se mi že Jojo nepíše všechny knihy na stejné "brdo", každý knížka od ní je úžasná a úplně jiná.

prestiggio
20.07.2015 3 z 5

stale som čakala kedy sa zacne nieco diat. koniec bol pekny ale trvalo mi asi aj dva tyzdne kym som sa k nemu dostala. casto som mala chut knihu odlozit.

KACABAK
19.07.2015 3 z 5

Pokud by kniha začínala v polovině, byla by to pro mne jedna z nejlepších knih. Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy zakousla. Velice zajímavá zápletka, zajímavé rozuzlení nakonec. Celou knihou se promítají 3 děje ve 3 různých dobách. Velmi mě rozesmála příhoda, jak šla mladá reportérka Ellie zaplatit kávu po noci se svým novým přítelem a zaplatila....:)Možná se pokusím objevovat jiné knihy od J. Moyes.

mixin.style
11.07.2015 5 z 5

Velice poutavý příběh. U knihy jsem se nenudila, pořád se něco dělo.Měla jsem ji rychle přečtenou až mě mrzelo, že už končí..

vikaa
06.07.2015 3 z 5

Nemůžu říct, že je to špatná kniha, ale laťku autorka nasadila knihou Než jsem tě poznala hooodně vysoko a překonat ji bude pro ni asi celoživotní fuška:-) Nicméně v žánru ženské liteartury patří tato kniha mezi ty povedenější a nápaditější a přes trošku krkolomný začátek určitě doporučuji.

hlina
02.07.2015 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Příběh i styl psaní mě pohltil. Čtivé, silné, dojemné, cituplné...

DarekDevil
28.06.2015 5 z 5

Knihu jsem přečet za 3 dny. Je to moc pěkná kniha o velké lásce se štastným koncem. Líbili se mi i pasáže s vloženými "moderními" komentáři lidí o lásce, vztazích. Bohužel je to dosti smutné (ty komentáře), lidi a vztahy dost upadly.

marataheja
21.06.2015 5 z 5

Pokud porovnam s knihou Nez jsem te poznala-ktera se mi moc nelibila, tak tato kniha me naprosto pohltila, vtahla do deje... az me pak pri precteni mrzelo, ze jsem ji docetla... Takova ta odpocinkova cetba u ktere se clovek i zasni...

adelaska
18.06.2015 5 z 5

"Moje nejdražší, jediná lásko .."
Tak tohle byl naprosto silný a krásný příběh! Celkem dlouho jsem tuhle knihu obcházela, ani nevím proč, možná jsem se bála, že se mi nebude líbit tolik jak Než jsem tě poznala? navíc mě anotace až tolik nezaujala. Ale jsem ráda, že jsem podlehla nutkání přečíst si to a můžu s jistotou říct, že mě to dostalo do kolen jak výše zmíněná kniha. Pořád se něco dělo, nebyly tam žádné mezery, které by mě nudily. Kdybych měla čas, byla bych to přečetla na jeden zátah.

Příběh o tom, že pravá láska trvá opravdu napořád. Ať se stane co se stane.
Doporučuji.

Denčaa
16.06.2015 4 z 5

Tak dojemný příběh! Jojo opět předvedla, že mistriní ve vyprávění smutných příběhů, který Vás prostoupí až do morku kostí. Naštěstí konec nebyl takový jako u knihy Než jsem tě poznala, což jsem byla nesmírně ráda, ale přece jen, ty špatné konce Vás nenechají spát. I já jsem byla na konci hodně dojatá, vlastně i v průběhu děje, ale tak krásný konec se jen tak předvídat nedá.

rubit
06.06.2015 4 z 5

Toto byla moje první kniha od J. Moyes. Romantickou literaturu ani červenou knihovnu nečtu, ale u této knihy mě zaujala obálka a také pozitivní recenze, tak jsem si ji vypůjčila v knihovně. V polovině knížky jsem si říkala, že je to sice pěkně a čtivě psané, ale hodně předvídatelné a samé klišé, že takových knih je spoustu. Ve dvou třetinách přišel zlom a autorka mě naprosto dostala a díky tomu si určitě přečtu i její další knížky (zejména na Než jsem tě poznala - se už teď těším). Sice je to červená knihovna jak vyšitá, ale Moyes ji dokázala vyzvednout do nadprůměru.

jaja10
28.05.2015 5 z 5

Opět musím smeknout pomyslný klobouk, jelikož tato kníža je taky, stejně jako "Než jsem tě poznala", naprosto báječná. Je tak nežná, citlivá a citů plná, prostě jsem z ní nadšená. Je úžasné jak dokáže být láska (i přes nedorozumění) stálá a trvalá, i když uběhlo několik desítek let.....

SimonaD4
27.05.2015 3 z 5

Možná jsem ovlivněná nedávno přečtenou knihou "Než jsem tě poznala", která je mnohonásobně lepší... Popravdě jsem trochu zklamaná.

mirunda
23.05.2015 4 z 5

Velmi čtivý děj, pohltil mě a já se nemohla odtrhnout od čtení. Jsem ráda, že měla dobrý konec. Jen teda kniha "Než jsem tě poznala" se mi líbila mnohem víc.

cie
22.05.2015 3 z 5

Já jsem čekala od této knihy asi něco jiného...prostě jsem nečekala typickou lovestory z červené knihovny, což mě dost zklamalo.

Dandy1
20.05.2015 5 z 5

Po dlouhé době se mi dostala do rukou skvělá kniha. Dobře napsaná, poutavý příběh, prolínání času... Tak jak to mám ráda.

Pheonix
11.05.2015 5 z 5

Nádherný příběh, který jsem hltala až do konce, trvá sice než se do příbehu člověk opravdu dostane, zvlášť když se propojuje minulost s přítomností. Zápletky opravdu ze života, člověk soucítí s hrdiny, protože to co se jim dělo byly opravdu naschvály života.

klarinka9974
09.05.2015 5 z 5

Neskutečně krásný příběh o nekonečné lásce. Tato kniha Vás rozhodně chytí za srdce a natolik Vás pohltí do děje, že je až těžké se od knihy odpoutat :))

mladkovazuzana
06.05.2015 5 z 5

Krásný a silný příběh, dostal mě, jeden z nejlepších románů co znám....

Evickar
05.05.2015 3 z 5

Už když jsem četla anotaci, tak jsem věděla, že námět bude hrozné klišé. Typická červená knihovna, která ničím nevyniká. Hlavní hrdinky nejsou moc sympatické. Allie bych už při prvním setkání asi propleskla. Moyesová tentokrát zklamala.