Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4 2843 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

alsae
16.11.2014 5 z 5

Toto je první knížka, kterou jsem od autorky četla, a tak
nemám s čím srovnávat. Strašně moc se mi líbila:-) Prolínaní jednotlivých časových rovin bylo zajímavé a nepřišlo mi nijak nepřehledné. Jennifer a Anthonymu jsem ten happy end moc přála, jejich příběh byl krásný. Jen škoda že Ellie a archivář neměli více prostoru...ale zase si to může každý domyslet jak chce;-)

KláraV.
11.11.2014 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem nejdříve četla Než jsem tě poznala( což mě hoodně zasáhlo), tohle mi přišlo lehce slabší..nicméně krásná kniha...autorka to "prostě" umí napsat čtivě a citlivě..Doufám, že nám brzy zase něco napíše:)

dark.ma93
08.11.2014 4 z 5

Já osobně moc romantické knihy nemusím, ale tahle se dala. Sice místy mě to nebavilo, ztrácela jsem se v nepřehlednosti, ale určitě ta myšlenka a údiv, jaké scénáře život píše ve mně zůstal.

smejkalova.m
08.11.2014 5 z 5

Báječná kniha,, moc jsem Jenny fandila :))

hanjana
08.11.2014 5 z 5

Krásné a naprosto dech beroucí. Skvělá práce s proplétáním více rovin, strašně se mi líbilo, jak skoro nic nevím a hlavu mám plnou různých závěrů, jak by to mohlo dopadnout, ale vždycky se to stočí jiným směrem.
Ale Než jsem tě poznala je stejně mnohem lepší.

lencisko
06.11.2014 5 z 5

krásný příběh....celá kniha plná zvratů, čtete ji jedním dechem a emoce se ve vás bijí

keselylenka
05.11.2014 5 z 5

Po hodně dlouhé době jsem se vrátila k žánru romantického čtení a tahle knížka mě pohladila na duši. Vtáhla mě do sebe a nepustila prakticky dodnes.

barbuskaa
17.10.2014 5 z 5

Kniha od této autorky opět nezklamala, děj mě ihned vtáhl a kdybych neměla jiné povinnosti, přečtu jí snad za jeden den.. poplakala jsem si :)

janamaxik
16.10.2014 5 z 5

Krásně napsané a čtivé. Nemohla jsem se odtrhout. Doporučuji

zuzi1162
07.10.2014 5 z 5

U mě dobrý, nemohla jsem přestat číst. Krásně psané, mělo to spád a konec taky dobrý.

Paja85
02.10.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila moc. Poslední stránky jsem emočně nezvládla :)

Veronika.C
18.09.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem měla dlouho doma než jsem odhodlala k jejímu přečtění a když jsem začala tak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Nádherný příběh opravdové lásky. Ikdyž celý život prožili jeden bez druhého tak jejich láska přetrvala a proto jsem ráda, že to skončilo happyendem a nakonec se i po takové době sešli. Tato kniha mě dostala, skutečně stojí za přečtění a určitě se k ní ještě vrátím :-)

misule.b1
17.09.2014

Ze začátku jsem se moc v knížce nedokázala orientovat a proto jsem knížku na měsíc odložila...Nakonec mi to nedalo a knížku jsem včera večer znovu otevřela a dneska jsem knihu dočetla. Když se člověk do toho příběhu vžije, nedokáže přestat číst, protože musí vědět, co bude dál. Musím říct, že mi knížka vyrazila dech, vždycky mě překvapil zvrat . Je mi hrozně líto i hlavních postav Jennifer a Anthonyho, ale jsem ráda, že to mělo aspoň nějaký happyend. Ke téhle knížce se ještě určitě vrátím a už se těším až si přečtu něco dalšího od této skvělé spisovatelky.

anibeni
16.09.2014 5 z 5

Ta kniha mi neskutečně sedla - dlouho jsem se chystala se začíst, ale furt jsem to odkládala... nebyla chuť, nebyl čas.. ale teď jsem potřebovala něco oddychovějšího, ne moc náročného, trochu smutného a zároveň i veselého, potřebovala jsme si poplakat a zároveň se radovat z dobrého konce.... a všechno tohle mi tato kniha dala...

danipos
15.09.2014 5 z 5

Krásně zpracovaný příběh ... byla jsem ráda za pozitivní konec, nicméně ve mě trošku zůstala taková ta pachuť promarněných 40 let a že kdyby Jennifer reagovala jen maličko jinak a hlavně rychleji, i celý další její život by mohl být jiný. Ale ta doba, ve které Jen žila nejspíš ženám taková rozhodnutí příliš neumožňovala. Nicméně autorka psát umí, takže se to čte úplně samo, neměla jsem ani žádný problém s přeskakováním času v ději.

ZuzuK
10.09.2014 5 z 5

Na zacatku jsem se v knize trosku ztracela, jelikoz autorka preskakuje casove v deji ale pribeh to byl perfektni, doporucuji

bigfoot15
05.09.2014 5 z 5

Nádherný příběh, velmi čtivá kniha, naprosto mě ohromila! Mám akorát jednu výtku co se týče překladu - když Jennifer objevila 2. dopis nebyla v něm zmínka a Fellipeovi, kterého se pak snaží Jennifer najít. Musela jsem si tedy v anglickém originále najít tu danou větu, kterou překladatelka vynechala. Nerýpu, jen bych tímto chtěla upozornit čtenáře, kteří si tuto knihu chtějí přečíst. Bez té věty o Feliipeovi následující část nedává smysl...

Valerie21
31.08.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem,krásný příběh.Těším se na další knihy této autorky.

konformita
30.08.2014 5 z 5

Kniha mě od prvních slov chytla. Paní Jojo to umí. Plno slz vyplakaných a překrásný příběh dvou lidí, co čekali tak dlouho, až čekat přestali. Úžasné, já jsem snad ještě nečetla nic tak dobrého. Právem dostala tu cenu, co dostala. Takže přečtěte si, páč to stojí za to.

misssicccka
27.08.2014 4 z 5

tak jsem se tu plichtila s dlouhým krásným uvědomělým komentářem, až jsem si ho nesvéprávně smazala, tak znova a krátce:

jsem ráda, že mě autorka nechala na pár dní věřit, že taková láska může být, tak silná, která se snese a unese všechno
jsem ráda, že se sešli - jak ti mladí, tak Ti staří
jsem ráda, že pod tak "pitomými názvy" svádějícími k myšlenkám na červenou knihovnu se skrývají dobré knihy

jenom příště prosím trošku rychlejší spád na začátku - první čtvrtina knihy byla pro mě místy i utrpení, za to hvězda dolů