Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4 2843 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

lakme
23.02.2015 5 z 5

Krásný příběh o velké lásce, která přežila tolik úskalí, míjení, nepřízní osudu a hlavně 40 let!

Marčullkas
19.02.2015 3 z 5

Milé oddechové čtení, ale "než jsem tě poznala" se mi líbila daleko víc!
Příběh nebyl špatný, ale až příliš hodně moc, šíleně nesourodý. Trošku jsem zklamaná, ale jako oddechovka dobrý.

Nikolieta
16.02.2015 4 z 5

Páni. Jen málo knih dokáže člověka takhle pohltit. Nechala jsem se tím příběhem strhnout. Až do poslední chvíle jsem se ani neodvažovala přemýšlet o tom, jak to asi dopadne, protože vždy, když jsem si myslela, že vím, mě ten nečekaný zvrat překvapil. Život tehdy a dnes je hodně odlišný. V určité pasáži v knize se psalo o tom, jak byl život v 60 letech sešněrovaný a dnes jsme svobodní. S tím jediným bych asi zase tolik nesouhlasila. Mám pocit, že lidé dnes jsou ještě více sešněrovaní. Příběh byl ale krásný. Moc dobře napsaný. Bylo fascinující prolínání postav a roku, kde se zrovna nacházíme.

martina.nd
02.02.2015 5 z 5

Autorka nezklamala. Moc hezký a dojemný příběh. Její psaní mě opravdu baví. Přechody mezi minulostí a přítomností mi problém nedělaly. Naopak bylo to docela zajímavé.

Nuttelka
24.01.2015 5 z 5

Noooooo, teda, fíííha... Kniha je samozřejmě úplně jiná než "Než jsem tě poznala", v časových úsecích jsem sice trošku plavala :-) ale i tak je kniha krásná, plná emocí a plný počet dávám i proto, že i po tolika letech je pro oba dva "šťastný" konec - shledání, za což Jojo moc a moc děkuji :-)

LucyNej
24.01.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala se mi líbila mnohem víc....
V knize je několik časových pásem, takže mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala

iluliacross
24.01.2015 5 z 5

Opět neobyčejně čtivá kniha. Jojo Moyes jsem zařadila mezi své nejoblíbenější autorky a to nejen protože, že píše zamilované románky, ale proto, že umí ovládat jazyk, umí čtenáře okouzlit. Z jejich knížek čiší lidská láska v několika podobách, hlavní hrdinové i hrdinky jsou různorodí, realisticky zobrazení a celkově jsou její knížky velmi přesvědčivé. Nedivím se, že získává jedno ocenění za druhým. Její styl je úžasný.

vilzuss
19.01.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, takový romantický příběh, který ale nebyl bláhový, ale byly tam ukázány reálné situace života, které nemusí být vždy příjemné. Kniha se mi vůbec nezdála nudná, pořád jsem měla chuť číst ji dál a dál. Velmi čtivé.

HaniBeni
15.01.2015 5 z 5

I po druhé se to autorce podařilo...vzpomínala jsem při čtení na sebe před deseti lety a přála jsem Ellie,ať je silná....přemýšlela jsem.....plakala jsem...a na konci jsem téměř nedýchala.Krásný příběh.

monte
11.01.2015 5 z 5

Moc povedené dílko. Malinko slabší než kniha Než jsem tě poznala, ale velmi čtivé.

Petrulelll
09.01.2015 3 z 5

Miluju romány. Dokonce mám ráda, když sem tam neskončí "happyendem". Než jsem tě poznala se mi strašně líbilo, takže jsem automaticky předpokládala, i podle hodnocení, že tahle kniha bude další bomba. Ale teď tady zklamaně sedím a vlastně moc nevím, co si mám myslet.
Asi 3/4 knihy jsem hltala. Bavil mě děj odehrávající se v roce 1964, strašně jsem fandila Jenny i Boothovi. Když jsem zjistila, tak to s nimi bylo, byla jsem těžce, těžce zklamaná. Pro někoho a z jistého úhlu pohledu to mohl být šťastný konec, ale já jsem z něj tak strašně zklamaná, že nemůžu jinak než dát 3* :( Ovšem styl psaní autorky je pořád úžasný, příběh svým způsobem dokonalý, ale jak říkám, to zakonečení tenkrát v 1964 mi nesedělo.
Vážně doufám, že Stříbrná zátoka bude něco jiného, když už skoro odpočítávám dny do vydání :-)

kachnch
24.12.2014 5 z 5

Po Než jsem tě poznala jsem od knížky očekávala podobně podařený výkon, kterou Poslední dopis od tvé lásky rozhodně byl. :)
Knížku jsem četla jedním dechem, přeskoky mezi časovými liniemi mi vůbec nevadily, naopak, děj byl vždy utnutý v tom nejlepším momentu. Jsem ráda, že se autorka věnovala převážně příběhu z 60. let, neboť ten byl rozhodně zajímavější. Oba příběhy se hezky doplňovaly, avšak konec mě nijak moc nepřekvapil.

Aiwa
18.12.2014 2 z 5

Četla jsem ji přes půl roku (v originále). Nebavilo mě to a bylo mi úplně jedno, jak kniha dopadne. Nebýt nutkání všechny knihy dočíst, odložila bych ji. V čem byl problém? Bylo tam toho až moc, ovšem stylem „stokrát nic umořilo osla“. Příběh Jennifer a jejího „šamstra“ byl tak neuvěřitelný, až to bralo dech. Do toho tam máme manžela a jeho sekretářku a paní na úklid, která měla kupodivu taky nějaký minulý život, a kámoše Jennifer… Další z hlavních postav je mladá novinářka, která to má s mužskou populací taky složité (autorka nás samozřejmě neochudí o detaily) a absolutně nechápu, jak si při své pracovní morálce zachovala místo. Občas mi kniha připomínala dětská léta, kdy v televizi běžel Dallas – nějaká ta amnézie, zmizení, něco jako zmrtvýchvstání, smrt u koho by to nikdo nečekal, fascinující objevy a Kongo. Kongo?!

Andy74
17.12.2014

Knihu jsem četla v euforii s tím, že po první zkušenosti s "Než jsem tě poznala" příjde něco přinejmenším stejně bombastického .....Tak nějak nadšení pomalu opadlo, ale i tak jsem dočetla až do konce. Přinutilo mě to, být stále ve střehu, jelikož je kniha rozdělená na několik období, které prožívají hlavní hrdinové ve své době.
Příběh mě "bolel" a citově docela zasáhl.
Uvědomuji si, že každá kniha, která mě donutí k zamyšlení se nad sama sebou, stojí za to. Tato je jedna z nich.
Každopádně mojí srdcovkou zůstává Než jsem tě poznala :o)

Anička.pa
17.12.2014 5 z 5

Úžasný příběh! Od mé první přečtené knihy Než jsem Tě poznala od této autorky o malinko slabší, ale stejně doporučuji!

Leniiis
11.12.2014 2 z 5

Tak jak mě první knížka autorky nadchla a byla jsem odvařená, tak jsem asi i teď očekávala něco senzačního a super, ale bohužel..přišlo akorát zklamání. Nějak jsem se nemohla pořádně začíst, věčný skákání z doby před rozvodem, po rozvodu a do současnosti mi teda pěkně zamotalo hlavu a dělalo mi problém se soustředit. Další knížky si určitě zkusím přečíst a doufám, že budu třeba mile překvapena.

sabca
08.12.2014 4 z 5

Pěkný román ale já bych klidně vypustila příběh novinářky Elllie. Ale rozhodně doporučuji k přečtení.

niknikita
21.11.2014 4 z 5

Nějak se mi vždycky nedařilo udržovat pozornost a občas jsem byla z jednotlivých postav a prolínání děje mírně zmatená, jako bych spolu s Jennifer trpěla ztrátou paměti. Řekla bych, že závěr byl nakonec asi z celého příběhu nejpřehlednější, dějově bohatější a bavil mne nejvíc.
Ale našla jsem v tomto příběhu několik krásných myšlenek, které jsem si přepsala do svého čtenářského deníku a za ty bych ráda poděkovala.

kutikk
19.11.2014 4 z 5

Nádherná kniha. Vlastně se zde odehrávají dva příběhy :) Čekala jsem teda neskutečný slaďák a celou dobu jsem si říkala, že je jasný, jak kniha skončí a proč to má necelých 500 stránek, ale nakonec jsem byla překvapená. Občas jsou v knize taková hluchá místa, že se mi nechtělo číst dál, ale jsem ráda, že jsem to překonala. Hrozně mě bavily dopisy na rozloučenou mezi kapitolama a překvapilo mě, že to jsou skutečné dopisy, které lidé posílali autorce. Obě hlavní hrdinky mi byli moc sympatické a fanidla jsem jim, aby Jenn opustila manžela a Ellie, aby nechala Paula.

Selfinka
17.11.2014 5 z 5

Krásný příběh. O něco málo slabší než kniha Než jsem tě poznala a to hlavně z toho důvodu, že bylo hodně těžké se občas zorientovat, kdy se to odehrává. Sem tak i zbytečně zdlouhavé pasáže.
Jinak je to opravdu pěkné čtení. Doporučuji přečíst. :)