Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4 2842 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Ála1968
20.02.2021 3 z 5

Někdy si po romantických příbězích ráda přečtu trochu něco jiného.Musím ale přiznat,že tento příběh mě moc nezaujal.Nebyl vyloženě špatný,ale že bych z něj byla v úžasu se říct nedá.

Ruzaaa
15.02.2021 4 z 5

Konečně jsem se dostala k první knize této autorky a bylo to dobře. Ač nejsem extra příznivcem romantických příběhů, tento byl moc hezký a takový milý, při čtení mi děj probíhal před očima jako film na pohodové nedělní odpoledne. Určitě se k této autorce ještě budu vracet.

michaela3618
13.02.2021 5 z 5

Od teto spisovatelky jsem precetla nekolik knizek a opet me nezklamala. Pro me je to velice romanticke oddechove cteni. Dej me nadchl a az skoro do konce knihy jsem cekala zda-li si dve osudne lasky najdou po tolika letech k sobe cestu.

koki.veru
04.02.2021 5 z 5

Wau, nádherný romantický příběh. Super postavy, jak Jennifer tak Ellie jsem si hodně oblíbila a fandila jim. Hlavně konec je překvapivý a velice dojemný, až jsem měla slzy v očích.

Zlatinka.Emilly
09.01.2021 5 z 5

Moyesová mě chytla za srdce a tak i u této knihy tomu nebylo jinak. Dobře laděný příběh, kde po čtyřiceti letech zasáhne osud, hlavním postavám jsem fandila a přála jsem Elilie, aby dostala rozum a ona ho dostala :) Třeba se jednou dočkáme pokračování. Ne, že by měla kniha otevřený konec, ale stejně bych ráda pronikla do větší hloubky životů těch postav. Pro letošní výzvu jsem se nemohla rozhodnout, kam knihu přiřadím, hodila se mi do dvou. Osmičky a trojky. Nakonec zvítězila otázka, kterou odráží název knihy.

Jupijow
05.01.2021 2 z 5

Přistihla jsem se, že občas přeskakuju odstavce...a to není dobře. Ženské hrdinky vynikaly v tom, jak si obhajit svou pravdu, tak aby ze všeho vyšly jako oběti. A vůbec...celé to bylo takové těžkopádné.

Audrey122
30.12.2020 4 z 5

Dojemná kniha která rozhodně má své kouzlo, je těžší na pochopení kvůli kombinaci minulosti a života Ellie. Ale moc hezká a dobře napsaná.
Ale doporučuji číst jako knihu, je to lepší než příběh poslouchat audioknihou

ferdada
26.12.2020 3 z 5

Předvídatelné. Jako jiné knihy, jiné filmy. Je to jen můj boj, zda to apod. budu číst (koukat se) a trávit touto aktivitou drahocenný čas. Takže - k sobě se obracím a nebudu kritizovat autorku, že to napsala jak napsala, popř. nenapsala. Kdo jsem, abych tepala jiné, když se mohu samodobrovolně rozhodnout, co budu dělat. Ale asi jsem takové jednodušší čtení zrovna potřebovala, když jsem dočetla do konce. Po práci, ať už v práci :-) nebo doma nemám mnohdy tolik energie k hlubokomyslným rozborům a myšlenkové třeskutosti.

zdenaR
26.12.2020 4 z 5

Krásný, dojemný příběh.

Mišák240
23.12.2020 5 z 5

Příběh, ač zpočátku mi připadal hodně zamotaný, rozlišit minulost-přítomnost, tak se mi moc líbil. Pro ty, kdo mají autorku rádi, mohu jen doporučit.

rencovav
19.12.2020 2 z 5

** spoiler alert ** Panebože, to byl boj. Vážně jsem měla problém to doposlouchat, pouštět další kapitoly... Jennifer i Ellie mi byly naprosto nesympatické, chovaly se hloupě. Jasně, ocitly se v těžkých situacích, ale mohly si za to jen a jen samy a ten postoj "vždyť já dělám správnou věc" prostě nešel odůvodnit. Nechci to až tak moc hejtovat, protože se tam objevilo pár dobrých myšlenek jako role ženy ve společnosti či funkčnost manželství. Ale jen díky tomu je tam ta druhá hvězdička.
Bohužel mi nesedly nejen postavy, ale taky vypravěčka. Já nevím, jestli jen měla nějaký divný přízvuk nebo si schválně šlapala na jazyk, ale bylo to vážně otravné. Utrpení. Navíc nechápu, proč doháje udělala z Lawrence nějakou zrůdu (respektive za to může autorka sama, ale tím, že jeho hlasem mluvila naprosto retardovaně a nepřirozeně, z něj vážně dělala něco, co nebyl). Přišlo mi, že muži mají v tomto díle vystupovat jako ti negativní - ten, který naléhá, ten, který je nevěrný, ten, který je bossy a zlý na svou manželku... Dokonce i Rory coby ten, který si nenechal srát na hlavu. Respektive nechtěl nechat, ale samozřejmě to musí mít happy ending a tak nakonec všichni najdou svou pravou lásku, i když teda ti muži jsou dost chudáci, protože ty ženský se chovají hrozně... no a jako ženský. Neříkám, že já bych se tak taky nechovala. Jen že to na mě nepůsobilo ani trochu pozitivně, ale zároveň ani moc reálně.
Vemte si příklad - Jennifer se vyspí s Antoniem, který kvůli ní opustil svou rodinu a dítě, ale pak bez jediného slova nebo vysvětlení odejde. On jí řekne "jestli odejdeš (podruhé!), už na tebe nebudu čekat." Ona je chvilku děsně rozrušená, co si to ten Antonio dovoluje dávat jí taková ultimáta, vždyť přece vůbec nemůže rozumět tomu, jaké to je, když má malé dítě. Bože. O tom to celé je: on to moc dobře ví. Tak mu prostě řekni, že ti za to nestojí a že je ti líto, že tys mu za to stála. Ale nedělej z něj toho špatného, protože chtěl, aby sis vybrala jeho, když on si vybral tebe (k čemuž jsi ho nejspíš taky domanipulovala...)

No nic, aspoň už chápu, proč prodávají knihy Jojo Moyes v Kauflandu za 3 eura.

hlentilka
18.12.2020 5 z 5

Krásná kniha, láska dvou lidí se rozdělí, aby se ve stáří zase našla...

DragonflyT
11.12.2020 2 z 5

Moc hezký námět, bohužel styl psaní to dost zkazil. Od začátku velmi nepřehledné časové roviny, které se srovnaly a začaly tak dávat smysl až skoro ke konci. Dost mě to mrzí, v porovnání s ostatními knihami od této autorky mi tato přišla zatím nejslabší.

iveta0549
11.11.2020 3 z 5

Tato kniha nebyla špatná, ale od autorky jsem četla lepší. Příběh byl zajímavý, ale nějak mě to nechytlo tolik jako jiné knížky. Občas jsem měla chuť knížku odložit, ale nakonec byla zvědavost silnější. Chtěla jsem vědět, jak to nakonec dopadlo.

slaska77
18.10.2020 4 z 5

Pravý román pro ženy, krásně propracované postavy, přiměřeně zamotané i následně rozmotané, Ellie mě celou dobu vytáčela, ale to většinou nějaká postava v autorčině každé knize. Jedinou výtku mám k uvěřitelnosti příběhu, ale maličkou. Jinak je to vyváženě a krásně napsáno a bavilo mě to číst (říjen 1000 str.).

molisa
11.10.2020 4 z 5

První tři knihy od této autorky jsem přečetla "jedním dechem", u této knihy jsem se do půlky přemlouvala, ale dala jsem jí šanci :-) Nakonec zvědavost byla silnější a zajímalo mě jak příběh dopadne :-)

Kristyna1712
11.10.2020 5 z 5

Tak touhle knihou mě Jojo opět dostala a rovnou plánuji i nákup dalších knih. Skvělý příběh, krásně vykreslené postavy, zajímavé časové skoky a napětí až do samého konce. Myslela jsem si, že knihu Než jsem tě poznala už netrumfne, ale stalo se.

hanka0630
28.09.2020 3 z 5

Po přečtení jiné autorčiny knihy (Dívka, již jsi tu zanechal), jsem měla chuť přečíst si něco dalšího. První polovinu knihy jsem si říkala, jestli ten čas za to vůbec stojí, ale v té druhé jsem se docela začetla a chtěla vědět, jak to vše dopadne. Žádné velké nadšení, ale v podstatě celkem příjemná "oddechovka".

Kombajnerka
11.09.2020 4 z 5

Za mě nejlepší knížka od této autorky. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a potřebovala vědět, jak to dopadne. Přečteno za víkend. A to je za mě nejlepší recenze :)

kamca4151
06.09.2020 3 z 5

Autorka dostála svému jménu. Román prolínající se současností a minulostí.