Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4 2844 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Mamina1214
31.12.2019 5 z 5

Toto je čtvrtá kniha od Moyes a rozhodně ji řadím k top. Nádherné vykreslení emocí a to, že láska nikdy nekončí.

nikiss76
27.12.2019 4 z 5

Líbilo se. Styl psaní mi připomněl jinou autorčinu knihu a to Dívku, již jsi tu zanechal, která mne asi bavila o trochu víc. U této knihy jsem už dlouho před rozuzlením tušila, kdo je Anthony a jak to celé dopadne, ale i přesto se mi kniha líbila a hodnotím ji kladně. Opět mě Jojo Moyes nezklamala.

strippedd
25.12.2019 5 z 5

Opravdu milé překvapení. Kniha měla hrozně zajímavý námět a zase ve mně vzbudila podobné pocity jako když jsem četla Než jsem tě poznala. Hrozně příjemné čtení a k zamyšlení...

Iva1988
24.12.2019 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu ztracená v postavách, ale nakonec mě kniha mile překvapila a bylo to krásné oddechové čtení.

Han-nah
28.11.2019 4 z 5

Romantický příběh, kdy ze začátku jsem se ztrácela, ale pak mě rozvíjející se děj vtáhl. Co vše přináší život. Ještě , že to skončilo dobře. Tak nádherné dopisy plné lásky by od svého milého chtěla dostávat každá žena.

Páájinka
25.11.2019 5 z 5

Opět perfektní kniha.

Surikata369
16.11.2019 4 z 5

Další kniha od téhle nadané autorky , která se čte úplně sama. Tento příběh mě možná nebral až tak za srdce (což mě zase tak nevadilo, pač u toho vozíčkáře a obrazu jsem zatlačovala hodněkrát slzy:D), ale i tak ji dávám plný 4 hvězdy, čili hodnotím dost nadprůměrně. Taková příjemná oddechovka, ke které nemůžu mít nějaké větší výhrady.

verunka93
08.11.2019 5 z 5

Tuto spisovatelku jsem si skutečně zamilovala. Knihy se čtou jedním dechem, ale tento příběh jsem přímo hltala. Pro mě je tato kniha skutečně TOP.

terpin
17.10.2019 5 z 5

Krásná kniha. Jen mi tam chybělo víc kapitol z minulosti.

pocketka
07.10.2019 3 z 5

Knihy od této autorky mám ráda. Na tuto jsem se vrhla kvůli tématu, kdy jsem si chtěla poplakat, posmutnit. Postava Jeniffer mne moc nezaujala, po většinu knihy působila jako chladná panička. Nebýt docela zajímavého (ač velmi předvídatelného) konce knihy, byla bych snad i zklamaná. Kniha holt nenadchne, ale ani neurazí. Pokud se Vám téma líbilo, rozhodně doporučuji knihu Dopisy, které nikdo nečetl.

Ajina76
27.09.2019 2 z 5

Popravdě jsem asi čekala něco víc. Soudím podle předtím přečteného. Kdy jsem se nemohla od knih odtrhnout a přečetla je jedním dechem. Ale knihu nezatracuji.

Rosana
25.09.2019 2 z 5

Po předchozích skvělých knížkách od Jojo Moyes, které jsem přečetla, musím říci, že tato mě nechytla. Ztratila jsem se v obrovském množství postav a dějů a událostí. Ale možná se k této knize v budoucnu ještě vrátím.

Jessie_
23.09.2019 5 z 5

Moc krásná knížka.

k.chilli
20.09.2019 5 z 5

První kniha od této autorky a jsem nadšená. Četla jsem jedním dechem a ikdyz šlo o romantický příběh, byla jsem zápletkou překvapená.

ElikaBendova
01.09.2019 4 z 5

prvních sto stran jsem neměla vůbec ponětí, že tam jsou dvě časový linky, než se mi tam jedna událost opakovala podruhé. minulost předtím než ztratila paměť a minulosti po tom co ztratila paměť. Jestli se hodláte do toho pustit tak doporučuji dávat velký pozor. Potom už je to docela přehledné a dá se orientovat krásně. Je to moje první kniha od Jojo a neuvěřitelně tuto doporučuji. Nikdy se mi nestalo, že bych u knihy brečela. Tato se mnou mávala emocemi jako šílená. Občas mi to přišlo trochu jako velký gatsby, ale když si čtete ty dopisy, je to jako kdybyste se propadli od pár desítek let zpátky a úplně to prožíváte.

Ewilka
17.08.2019 4 z 5

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem knížku nečetla v jenom kuse, ale prvních 200 stránek mě moc nebavilo. Příběh se dost táhl a já jsem se nemohla do hlavních hrdinů vcítit. Občas jsem měla i problém orientovat se v jednotlivých částech, jelikož se tu proplétá několik časových linek. Potom mě ale knížka chytla a nepustila a do samého závěru.

BáraLind.
15.08.2019 5 z 5

Romantika jako sviňa, ale krásná..

Janca007
11.08.2019 5 z 5

Další knížka od p. Moyesové, která se mi líbila. Pěkný příběh. Osudy lidí jsou nevyzpytatelné. :)

zimka.r
21.07.2019 3 z 5

Jako asi jo, ale už jsem od autorky četla i lepší díla. Toto mi přišlo takové dost zdlouhavá, někdy až zbytečně. S množství časových i dějových linek mám pocit, že jsem přečetla hned několik knížek.

Kristy.Seb
12.07.2019 5 z 5

Krásně napsané, krásný příběh.