Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166292/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-vm9-166292.png 4 2844 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

zuzana4291
03.08.2020 4 z 5

Nádherný romantický příběh, který je dobrý k relaxaci. Má sice šťastný konec, ale na takový na jaký jsem z knih této autorky zvyklá. Přeci jen trochu změna. Akorát jsem se často ztrácela, když jsem netušila, v kterém časovém období se nyní nacházím.

Pája699
27.07.2020 4 z 5

Lidský osud je nevyzpytatelný....krásně napsané, krásný příběh. Příběh Jennifer a Boota mě dostal. Do knihy se nejprve musíte začít po poměrně zdlouhavém začátku a zorijentovat se v časech, ale pak musíte číst dál a dál, aby jste se dostali k rozluštění, jak to vlastně dopadlo :-)

Jája92
20.07.2020 4 z 5

Další knížka, která se mi dobře četla od této autorky.

tittanie
17.07.2020

Tahle autorka mi nesedí. Zkusila jsem od ní přečíst asi dvě nebo tři knihy a prostě ne. Myšlenka zajímavá, ale bylo to moc dlouhé. Dlouhé knihy mi nevadí, ale nesmí rozhňahňávat děj a zpomalovat tempo čtení.

TerezaaBaarova
15.07.2020 5 z 5

Když to shrnu, moc hezké čtení, čtivý román pro ženy, knihy od Jojo jsou prostě o lásce, osudu a vše možných útrapách. Ale nepodlehla jsem ji, zatím, mám radši Sparkse.

knihovniceS
08.07.2020 3 z 5

Tolik chvály od čtenářů a já jsem zklamaná. Asi jsem očekávala něco jiného. Teď mám za sebou několik knih, které jsem četla „jedním dechem“. Tuto jsem po 150. stránce vzdala. Je tolik pěkných knih, které ještě chci přečíst, tak proč se nutit ... ? Ale za sebe dávám jen 3 hvězdy.

Nevr
01.07.2020 5 z 5

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak se mi knížka líbila a nemohla jsem odložit, než dočtu. Zamotaný příběh o lásce z několika úhlů pohledů a Don mě pěkně naštval - i když jsem mu to rozhodnutí teda nezáviděla.. :-)

maja.koci
23.06.2020 4 z 5

Autorka bravurně zvládla vytvořit obraz prostředí v 60 a 70 letech vyšší anglické společnosti. Příběh romantický, ale neuvěřitelný. Prolínání dějových linií se současností a minulostí bylo někdy zmatené, ale jinak byla kniha velmi čtivá a ke konci překvapila dějem. Ráda si představuji eleganci Jennifer, jak svou vizáží a dokonalostí okouzlovala všechny okolo a jaká byla nejen její role, ale i stejná role spousty jiných žen v té době.

Niu
03.05.2020 5 z 5

Knížky Jojo Moyes jsou opravdu specifické a pro mne je někdy těžké se jimi prokousat. Je to těmi těžkými tématy, které si volí, které bolí, které vyvolávají ne úplně příjemné pocity. Mně se během čtení zvedal adrenalin: to jako v každé knížce se musí řešit nevěra, ty lži, co jsou ženám/ i mužům napovídány, ... !!!!! No, hm, zkušenosti. Ale i tak jsem vlastně dočetla na druhý zátah, protože jsem potřebovala vědět, jestli bude někdo po zásluze potrestán, jestli bude happy end a jestli Ellie konečně najde rozum. Bylo to trošku natahované, ale jo. Líbilo :o)

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Krásný oddechový, romantický příběh o sodu dvou lidí. Moc hezké čtení.

Effka
27.03.2020 5 z 5

Nádherný příběh. Knížka mě pohltila hned od začátku, opravdu poutavě napsané. Zpočátku jsem se ztrácela v dějových linkách, co bylo před a co bylo po Jennynině ztrátě paměti, než jsem pochopila. Nemohla jsem knihu téměř odložit, musela jsem co nejdřívě vědět jak vše dopadne. A hned jdu pátrat po další knize od Jojo, jak jsem se na ni naladila.

Viviana-Mori
21.03.2020 4 z 5

Ač nejsem úplně antiromantický jedinec, na takovou lásku nevěřím. Nicméně příběh to byl hezký, nejednalo se o úplné klišé. Příjemné čtení, ale že by mne kniha úplně oslnila, to asi ne. Ale čtyři hvězdy si za mě zaslouží.

adelagr
16.03.2020 3 z 5

"Romantická novela roku?" No, přiznám, že romantika a láska z ní jen odkapávala, ale tak nějak těžko uvěřitelná. Možná právě proto, že té romantiky tam bylo až moc. Na druhou stranu čtivá oddechová kniha, kde je závěr trošku překvapující. Aspoň pro mě :o)

zimolka
08.03.2020 5 z 5

Nádherně napsané,opět jsem četla do noci,kniha se nedala odložit.

berka4151
02.03.2020 3 z 5

Moje první setkání s autorkou a docela zklamání. Do 150 stránky jsem bojovala s každým odstavcem, žádná z postav si mě nijak zvlášť nezískala, snad jen Rory si zasloužil sympatie. Nicméně oceňuji vykreslení prostředí vyšší vrstvy v šedesátých letech.

Josh
29.02.2020 3 z 5

Za mne poslední kniha od Jojo Moyes nebyla střídmá v žádném ohledu, na rozdíl od - Dívka, již jsi tu zanechal, Jeden plus jedna a Stříbrná zátoka, jež doporučuji nepřehlédnout.

VIP oceněný romantický příběh byl naprosto přeslazeným zklamáním. Příliš mnoho stran, táhlý a bohužel divně zdeformovaný příběh lásky. Té se dalo ze začátku věřit, ALE pak !!! Když autorka postaví příběh na silném charakteru všech (hlavních) postav – jak osobním, tak pracovním, pečlivě u všech vykreslí obě stránky a pak je nechá udělat něco „úplně mimo mísu“, je z nich někdo jiný, kdo „nedodržuje“ svůj vlastní charakter, co to jako je ??? Čtenář však pozná, že jen proto, že se to hodí, tedy čtenář, který nemá růžové brýle nebo neroní slzy. Nebyla po ruce žádná slušná zápletka? Tedy kromě tzv. osudových chyb postav, které jsou ve skutečnosti chybou v jejich náhlém pominutí smyslu pro sebe sama. Ach jo, taková škoda! Anebo skvěle maskovaná blamáž. Snad neprozradím příliš:

Jennifer – žena, která se rozhodne letět do Afriky (jistě má fanoušky) se poté vrátí, jen si sedne na zadek a prostě se smíří s informacemi, a to po telefonu?

Anthony – novinář tělem a duší, muž, kterému nic neunikne tu má zlomené srdce a tak se roky a roky nic nedozví, vůbec nic ho nezajímá, a to ani na místě kde je?

Ellie – super-talent-novinářka, ani ne rozpolcená charakterem, ale profesně určitě, protože lenost a blbost je něco jiného:o) Pokud za1. jste novinář a za2. u jedněch novin (Nation), tak zeptat se Mr.Googla budiž, ale na personálním nejsou persony nebo mizí etiketa "jsem...a Vy"? To, že je kniha plná dopisů, ale její článek, jež měl díky nim vzniknout se vypařil je pidi poznámka. Že by plán pro sériovou dvojku?

HlEva
20.02.2020 5 z 5

Romantic Novel of The Year Aword 2011 - význam této věty jsem nedokázala pochopit až do posledních stránek této knihy. Pokud to máte někdo stejně - vydržte, stojí to za to.

Pralinka1910
28.01.2020 4 z 5

Krásný příběh. Ve srovnání s ostatními knihami autorky, je zde úžasně popsáno prostředí, ve kterém se hrdinové nacházejí. Úplně vidíte šedesátá léta ... přitom popis nijak neruší samotný příběh. To je opravdu spisovatelsky dar. Na začátku jsem jsem trosku ztrácela v časových linkách, ale to se postupně upraví. Nad dopisy plnými nejrůznějších citu, jsem si uvědomila, jak se vzájemně ochuzujeme, když si tak málo píšeme a vystačíme si se smskami a smajliky.

Jana-Marie
09.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha - přečetla jsem jedním dechem. Považuji za jednu z nejlepších od Jojo Moyes.

leanyka
01.01.2020 5 z 5

Další čtivá a poutavá knížka od Jojo Moyes. Mám ráda její knížky a tato opět nezklame.