Smrt nosí rudé škorně

Smrt nosí rudé škorně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136763/bmid_smrt-nosi-rude-skorne-1AU-136763.jpg 4 304 113

Podrychtář Václav série

Děj historického dobrodružného románu s detektivní zápletkou se odehrává ve středověké Praze na podzim roku 1396. Hlavním hrdinou je Václav, podrychtář Starého Města pražského, který stojí před nesnadným úkolem: vypátrat vrahy mladého pána Jindřicha Bludovského, zavražděného přímo na tržišti. Navíc hodlá najít ukradenou truhlu s penězi velkokupce Ebrlina, která zmizela v době vraždy. O nebývalé starosti má tedy Václav postaráno, zvlášť když čelí stálým nesvárům staroměstských občanů, v opuštěném domě u hřbitova straší a každou chvilku přispěje svou troškou do mlýna i Václavova manželka...... celý text

Ranuncul
02.05.2014 4 z 5

Docela zajímává zápletka ,napsaná velice vtipným stylem/někdy až moc/.A autor má teda přehled o době.Zase jsem se dozvěděla některé zajímavosti z historie.

kuky921
07.04.2014 2 z 5

Knížka se mi nelíbila. Děj nemá spád a je nečtivá.

wooloong
28.11.2013 4 z 5

Příjemná knížka. Bylo na ní vidět, že autor má období středověku opravdu rád, má o něm rozsáhlé znalosti a pečlivě se drží reálií a historicky ověřitelných faktů. S takovou precizností se u historických románů moc často nesetkávám. Občas mi z textu vyčuhovala jistá didaktičnost, snaha autora vysvětlovat přímo během vyprávění příběhu některé dávno zapomenuté pojmy. Možná by nebylo od věci v příštím románu (doufám, že se s Václavem od Černého koně ještě v nějakém dalším díle setkám, je to sympaťák) nebrzdit takto spád příběhu, ale všechna ta slova ztracená a znovu nalezená v hlubinách středověku prostě uvést i s vysvětlením v příloze.

nero 13
10.11.2013 5 z 5

Jestli je to autorova prvotina,tak klobouk dolu,velmi jsem se pobavil.

ivcadvo
13.07.2013 5 z 5

Jen tak namátkově jsem si tuto knihu koupila a jsem z ní naprosto nadšená. Je psaná stylem, který Vás strhne a Vy tak přečtete knížku vyloženě jedním dechem. Je zapotřebí zvládnout prvních několik stránek, než si zvyknete na styl, kterým je napsaná ale brzy se děj rozběhne a nemá to chybu. Miluji historické detektivní romány a tento bych zařadila mezi několik nejlepších. :-) Čtenář má zde možnost perfektně poznat tehdejší lid a jejich zvyklosti.

hadak
05.05.2013 2 z 5

Kniha se mi vcelku l

vincek1
19.02.2013 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila i když mě zpočátku dal zabrat styl kterým je napsaná. Trochu mi vadilo časté používání dobových výrazů kterým jsem nerozuměl, ale nakonec jsem si zvykl. Je to poněkud jiný styl, než jaký používají ostatní tuzemští spisovatelé tohoto žánru. Doufám, že bude nějaká další kniha od tohoto autora.

Katuska001
09.02.2013 5 z 5

Úžasný román z konce 14.století, kde se povedlo spojení historie, detektivky a humoru.

pihinka
30.01.2013

Knížka ve , které se člověk přenese do 13 století, vtipná, milá napsaná úžasně, doufám, že pan autor píše dál :)

quendery
29.01.2013 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná kniha. I když zápletka je vcelku velmi jednoduchá, styl psaní, jednání postav, humor, to vše je opravdu unikátní. Autor dokáže čtenáře přímo vtáhnout do středověké Prahy a tak mu nedá moc práce, aby se cítil přímo účastníkem děje. Jistě jsem tuhle knihu nečetla naposled. Všem doporučuji.

Edana
10.01.2013 5 z 5

Jsem maličko na pochybách, zda 5 hvězdiček není pro knihu, kterou jsem přečetla během jednoho dne (a jejíž zápletka pro mne částečně i z tohoto důvodu bude zanedlouho asi notně zamlžená), trochu moc. Na druhou stranu ale musím obdivovat autora - napsat detektivku odehrávající se v Praze sklonku 14.století, která člověka naprosto pohltí a nesmírně pobaví, to je také jistý druh umění.
Že by to bylo také tím, že jednání postav, vztahy mezi lidmi (manželi i nadřízenými a podřízenými), jsou spíše záležitostí současnosti, než historické reality 14.století? Nebo snad přece jen "lidé zůstávají lidmi", ať se jedná o jakékoliv století?

panjan
08.01.2013 5 z 5

Velice příjemná kniha, která je unikátní kombinací historického románu, detektivky a úžasného humoru. Právě humor a vtip jsou zřejmě v knize dominantní a kupodivu i přesto se autorovi povedlo udržet román na hranici tak, aby to nesklouzl do žánru historické grotesky a zachoval si atmosféru dobrodružství a napětí. Kniha se čte velmi dobře, kdybych ji nečetl já, dalo by se řící, že se čtetla sama, důkazem budiž fakt, že jsem s ní strávil jediné odpoledne. Ještě teďˇ, když píši komentář, se musím usmívat při vzpomínce na Magistra Šebka a jeho oddanost a nezištnost.

nier
30.11.2012 4 z 5

Po pomalejším začátku, kdy mi chvilku trvalo si zvyknout na styl psaní, jsem se opravdu bavila...doufám, že příjde nějaké pokračování

Praha prvotina středověk 14. století Čechy historické detektivky

Pavel Hrdlička
česká, 1942 - 2021
2012  80%Smrt nosí rudé škorně
2014  89%Kdo s ohněm zachází
2015  88%Žebrákova pomsta
2018  91%Pouť oběšenců
2016  90%Úkol pro šaška

Kniha Smrt nosí rudé škorně je v