Platnéř

Platnéř https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134791/mid_platner-guz-134791.jpg 4 599 141

Platnéř série

Strach ovládl Staré Město pražské a není radno vycházet po setmění. Lidé si ale nejsou jisti životem ani za okovanými dveřmi svých domů. Jsou vyloupeny truhly cechů na Staroměstské radnici a rychtář Pardus si již začíná zoufat.

Heidrekr
21.07.2015 5 z 5

Dle popisku mi to přišlo nemastný, neslaný a čekal jsem, že oproti Tasovi to bude vcelku nuda. Pravda je však taková, že kniha mě bavila přinejmenším stejně, i přesto, že kniha není psána z vojenského hlediska jako u Tase. Avšak prostředí ve kterém se děj odehrává mě velice nadchnul, ať už dílna a popisky výroby daných brnění, tak i vyšetřování rychtáře.

dulinka
29.05.2015 3 z 5

mám z té knihy rozporuplné pocity... :-(

Barbara182
10.05.2015 4 z 5

Další skvělý historický román od Františka Niedla, vřele doporučuji

Bezantina
03.05.2015

Tato série se mi líbila mnohem více než série Hynek Tas z Boru. Příjemné oddechové čtení s historickým námětem, trošku detektivka.. Líbila se mi hlavní postava Lukáš, hlavně proto, že je obyčejný mladík (a ne pan "dokonalý" jako Hynek Tas z Boru; nemůžu si pomoct, ale pořád tyto dvě hlavní postavy z obou sérií srovnávám :-) ), sice s tělesným handicapem, ale o to více bystrým mozkem. Pěkné čtení.

PierRe Vesper
07.03.2015 4 z 5

Nestrhlo mě to tolik jako série o Hynku Tasu z Boru, ale i tak to má něco do sebe. Hlavně je to z doby "líného" Václava IV., kterého nikdo neměl moc rád, ale všichni ho chtěli za krále, protože byl náš a ne německej. Druhou knihu začínám s velkým nadšením.

Jolana.b
23.02.2015 4 z 5

Napínavé, strhující, čtivé. Takový středový Spiderman z českého království. Ale čte se velmi dobře. Právě jsem začala druhý díl a jsem na něj zvědavá. Doporučuji.

Endy17
31.01.2015 4 z 5

Mé první setkání s Františkem Niedlem bylo vcelku příjemnou záležitostí. Příběh ze středověké Prahy, trochu drobrodružný, trochu detektivní. Nechtěl bych hodnotit reálnost děje, ale kniha je čtivá, stránky rychle ubývají a navnadí čtenáře na další dvě pokračování.

Macek58
10.01.2015 4 z 5

Historický román plný napětí, pěkný příběh, čtivě napsaný. Už se chystám na pokračování.

tuldas
30.12.2014 5 z 5

čtivé jedním dechem

eloušek
28.10.2014 4 z 5

knížka se mi moc líbila byla napínavá hlavně ke konci určitě šáhnu pro další díl...

čef
08.06.2014 4 z 5

Kdo čeká nenáročné čtení, jako u ostatních knížek autora, nebude vůbec zklamán.Opět nesobecká láska, zázračné schopnosti hrdiny a napínavý děj. Kdo však očekává nějaké podrobnější historické reálie musí jít nakupovat někam jinam, třeba k panu Vondruškovi, panu Niedlovi o toto příliš nejde. Hlavní je příběh a historie je jenom kulisa.

Timea
21.04.2014 5 z 5

Román plný napětí zasazený do historického období...nicméně - výrazné popisy historických událostí zde nenajdete. Oddechovka, kteou jsem přečetla jedním dechem - včetně pokračování: Pavoučí síť a Návrat mistra.
V pokračování se zde lehce mihne i Hynek Tas z Boru ;-).

Blíženec
26.02.2014 5 z 5

Čtivě napsaný,historický román. Líbil se mi mimo jiné popis platnéřského řemesla.

mpb1913
26.02.2014 3 z 5

Po trilogii o Tasovi z Boru jsem se pustil do Platnéře. Bohužel Lukáš na králova vrahouna Hynka Tase z Boru nemá, ale to má málokdo.

klokan.1905
02.02.2014 5 z 5

Mně osobně se knížka velice líbila. Pěkný příběh mladičkého platnéřského učně. Lukáš vyrůstá v rodině svého strýce a jediný, kdo jej tam má rád, je jeho babička. Pak objeví svoji výhodu proti ostatním - naučí se lézt po zdech a střechách, a následně začíná podnikat noční výlety. Víc už raději neprozradím... :-)
Dle mě opravdu prima knížka, která stojí za přečtení.

Alma-Nacida
23.05.2013 3 z 5

Že by středověký Spiderman? :-) Dobrodružná oddechovka, jinak není co říct.

Shardlake
20.04.2013 2 z 5

Kniha se dobře četla, kapitoly nebyly dlouhé, přesto bych knihu jako historický román neoznačila. Když porovnám obsah knihy s knihami od C. J. Sansoma (Rozpuštění aj.) nebo K Folletta (Pilíře země), přišlo mě, že se autor málo opíral o historické události té doby.

učtese
07.04.2013 odpad!

V knihovně mě zaujala hezká obálka a dostal jsem chuť na trochu historického čtení, ale brzy mě chuť přešla.Kniha je zřejmě určena mladším čtenářům, tak kolem dvanácti let. Jakoby si někdo přečetl něco o starých řemeslech a rozhodl se, že okolo slov platnéři, pulérníci, brníři a cechmistr, purkrabí, rychtář vystaví "historický" román. Je to příběh outsidera, který vlastní pílí, pronikavým myšlením a nezlomným charakterem ke štěstí dojde.Ke konci knihy jsem toho chlapce Lukáše už tak nenáviděl, že jsem doufal že bude polapen a středním platnéřským kladivem roztepán do tenkého plátu.Při čtení jsem si několikrát vzpomněl na hrozný film Kozí příběh. Tohle je takový platnéřský příběh.

Dandulka
06.04.2013 5 z 5

Pěkný příběh, napínavý až do konce. Už se těším na další knížky!

ondrash77
21.02.2013

Praha za časů vlády Václava IV., vykradené truhly řemeslných cechů a hlavní hrdina coby
odstrkovaný a ponižovaný sedmnáctiletý mladík. To jsou hlavní pilíře děje. Do toho se po městě začnou objevovat zohavená mrtvá těla a díky tomu vyplouvají na povrch vztahy mezi hodnostáři na městské radnici.