Planeta idiotů

Planeta idiotů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466248/bmid_planeta-idiotu-8Ds-466248.jpg 5 290 121

Apokalypsa přišla s širokým úsměvem, ve kterém na nás cenila zuby. Nebyla to žádná hollywoodská kosmická šupa, žádný asteroid nebo supervulkán. Byla nenápadná a plíživá a lidstvo ji vlastně ani nepostřehlo. Nikdy nezapomenu na tu ženu v metru. Byla první a hlas měla jako zvon. Později se k ní přidali další. Stovky tisíc. Miliony. A nakonec miliardy. Byl jsem u toho. Od nesmělého začátku až po trpký konec. A tohle je záznam toho, co jsem viděl a co jsem prožil – moje osobní kronika konce světa.... celý text

Marivetka2101
02.09.2021 5 z 5

Moc pěká paralela se současností, plný počet - jednoznačně.

mallamut
27.08.2021 5 z 5

Když člověk dočte, tak si říká že už je na čase.

Nevimm
14.08.2021 4 z 5

Jsem jen prd ve větru :)

Bishamonten
11.08.2021 4 z 5

Môj prvý "bureš" a určite nie posledný. Originálne, vtipné, desivé, aktuálne a pútavé. Jedinú výhradu som mal k zbytočnému, moralistickému epilógu.

Ladys
08.08.2021 5 z 5

I když člověk netušil, kam, kdy a jak se děj zvrtne, tak hned od první strany perfektní čtení.
Jednoduchá jednohubka. Ale skvělá.
Celou dobu jsem vnímal paralelu s naším světem a korektním chováním.
Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.
Ale konec překvapí.
Přečtěte si to.

PetrKral
08.08.2021 5 z 5

Skvělý nápad, příběh i podobenství.

Tyto
05.08.2021 5 z 5

str.317 ... "Svůj blahobyt jste postavili na utrpení miliard živočichů, ženete se jen za pohodlím a zábavou, ale sami světu nedáváte nic ! Jste lhostejní a sebestřední ! Opájíte se vlastní výjimečností, ale přitom jste jen prd ve větru ! "

evilunicorn
22.07.2021 5 z 5

Já prostě nechápu, jak může být Roman Bureš tak opomíjen.Podle mě je to jeden z nejlepších současných autorů sci-fi na české scéně.Kniha je výborně napsaná, má spád, má nápad,bavil jsem se celou dobu.Navíc zasazení příběhu do reálné politické situace u nás prostě zatraceně dobře funguje.Škoda jen délky.. Kniha utekla příliš rychle, působila spíš jako delší povídka. Nu což, nezbývá než si počkat na další kousek z autorova pera.

burianek
19.07.2021 5 z 5

Opět mě Roman Bureš nezklamal. Nejhorší na tom ale je, že z okolí vnímám čím dál víc náznaků, že lidi opravdu blbnou. Nemůžu se zbavit dojmu, že už to začalo i v reálu. Neustále mě někdo poučuje, jak se mám chovat, co mám říkat, co se sluší a co ne a přitom ti co to říkají, jsou první, kdo to porušují. Je to jen taková hra a přetvářka, kam se podíváš. Všichni nosí tu svou masku a dělají ze sebe někoho jiného, jen aby mohli přežít. Neříkají na veřejnosti co si opravdu myslí, protože se to nesluší nebo dokonce ani nemůže.

cendar
30.06.2021 5 z 5

Naprostá čtenářská spokojenost, napínavý obsah co nepustí. Chtělo by to víc podobných přípěhů. Musím si taky zapisovat své sny, když vidím co se dá z toho vytvořit.

Lajtwing
22.06.2021 3 z 5

Nenáročné vyprávění nezvyklého konce světa. Nápad skvělý, pár povedených hlášek, nic víc ani nic míň. Mohl bych dát i čtyři hvězdy, ty tři neznamenají žádnou katastrofu, je to v závěru ale opravdu pouze jednohubka na jeden podvečer.

Sváťa3
18.06.2021 5 z 5

Další vynikající jednohubka od pana Bureše. O tomto autoru jsem se dozvěděl díky souboru povídek v knížce "Ve stínu apokalypsy". Od té doby již vlastním a mám přečtené všechny jeho knížky. Velice u autora oceňuji, že svá díla zbytečně nenatahuje a tak má čtení pořád ten správný spád. Autora určitě doporučujia a těším se na další jeho knížky!

Madla81
17.06.2021 5 z 5

Roman Bureš: Planeta idiotů
Není Bureš jako Bureš aneb z tohohle Bureše si sednete na prdel. V pozitivním slova smyslu. Multižánrová jízda popisující velice netradiční počátek apokalypsy, který byste rozhodně nechtěli zažít výborně pracuje se současnými nejen politickými kulisami a rozehrává vtipnou a divokou hru, která čtenáře naprosto pohltí. V příběhu se prolínají snad všechny žánry - je temný a ponurý, vtipný, i smutný, a nechybí v něm hlubší linka vedoucí k zamyšlení.
Bureš je mistr vtipných a drsných hlášek a já si musím brzy obstarat další jeho knihy.
A ač by se mohlo zdát, že kniha byla napsána na objedávku, není tomu tak, protože jak sám autor v doslovu zmiňuje, zpracování příběhu vyšlo z noční můry. Osobně bychtedy nechtěla být v autorově hlavě :-)

21olaf
14.06.2021 4 z 5

Super, až se jeden otáčí jestli už to nezačalo...

Racek213
10.06.2021 5 z 5

No, Bureš je v rámci naší scifi pořád a pořád originální, rozhodně se neopakuje. Ani tady. Jak už psalo několik recenzentů předemnou, je to silné a ještě nějaký čas po přečtení Vás ten pocit neopouští. A tak to přece má být, ne?

robin9739
31.05.2021 4 z 5

Je spousta knih, kde je hlavním tématem apokalypsa. Máme zde spoustu možností, jak ukončit existenci lidstva, tak jak ho známe. Atomová bomba, pád meteoritů, globální oteplování nebo mimozemská civilizace, jenž si z nás chce udělat hlavní chod.Je toho spousta! Planeta idiotů je jiná, zde probíhající apokalypsa je brána s úsměvem. Každý jedinec chce pro všechno a všechny jen to nejlepší. Přestává se jíst maso, všichni chtějí souložit se všema, dokonce se dobrovolně vzdávají svých platu ve prospěch druhých prostě jsou šťastný a šílení. Možnost odejít na onen svět berou s radostí, a chtějí se o svou smrt se všemi podělit. Některým ještě zůstal zdravý rozum a nejsou součástí tohoto bláznovství. Jeden z nich je náš hlavní hrdina a ten se s námi podělí o svůj vlastní pohled na konečné zúčtování...

Roman Bureš je excelentní vypravěč, vtáhne vás do příběhu a nechce vám dovolit skončit, dokud nemáte knihu přečtenou. Námět je klasický ale je podán velmi neklasickým způsobem. První polovina knihy je zajímavá, poutavá, stále čekáte co šíleného se stane. Text je prošpikován spoustou různých narážek, forku a nebere si servítky ať už se jedná o představitele státu, či různé známé osobnosti. V těchto narážkách a vtipech se skrývá děsivá pravda, pravda o tom jak náš svět funguje jak mi lidé děláme dennodenně spousty idiotských rozhodnutí jen pro svou potěchu a ego.
Ke konci kniha ztrácí dech, tak jako náš hrdina. Epilog je už pouhé filozofování o tom proč a jak. Za mě velmi povedená jednohubka, která je zábavná i děsivá zároveň. Musím říct, že Roman Bureš si mě svou tvorbou získal ať už se jednalo o pekelnou jízdu v "Inferiu" či nacistickou alternativní "Říši", u všech knih jsem se náramně bavil.

Elkiss
31.05.2021 5 z 5

Zajimavy namet a muzu rict, ze mi misty tuhl usmev na tvari. Usmev absurdna, ktery se muze stat realitou...kdo vi jestli za tim vsim nestoji Matka...hehehe. Matka s vami bratri a sestry.
Desive cteni, asi jsem si knihu mela precist za nejaky mesic nebo rok, az se vratime do bezneho zivota a uvidim na vlastni oci, jestli nekdo z karanteny nevyleze z podobnymi symptomy.

Iki1
30.05.2021 4 z 5

Zajímavý námět autor zpracoval neotřele. Podařilo se mu mě ke knize přitáhnout. Závěr knihy s ekologickým poselstvím mě pak ale zklamal.

DericCaster
30.05.2021 5 z 5

Při čtení této knížky mě napadlo, že to přirovnání docela sedí... Lidé se k naší planetě chovají v podstatě jako virus... Pomalu ji ničíme a mezitím hledáme způsoby jak se dostat na další, abychom mohli ničit i je. A je jen otázkou času, než se naší planetě podaří najít proti lidem účinou protilátku... Tak jako je to trochu přitažené za vlasy, ale chápu autorovu inspiraci. Zatím se mi líbily všechny autorovy knihy a ani tato není výjimkou. Možná byl děj chvílemi trochu jednodušší, ale bavila mne a to je to podstatné...

zdenda75
25.05.2021 5 z 5

Klasická Burešovina. Má to drajv, sílu, originalitu. Má to i ekologické poselství, jako ostatně každá autorova kniha, ale označovat to v dnešní době za zelenou agitku je podle mě asi stejná pitomost, jako označovat Jiskru života za agitku proti holokaustu. Nechť vzkvétá naše matka!!

humorné sci-fi

Roman Bureš