Planeta idiotů

Planeta idiotů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466248/bmid_planeta-idiotu-8Ds-466248.jpg 5 290 290

Apokalypsa přišla s širokým úsměvem, ve kterém na nás cenila zuby. Nebyla to žádná hollywoodská kosmická šupa, žádný asteroid nebo supervulkán. Byla nenápadná a plíživá a lidstvo ji vlastně ani nepostřehlo. Nikdy nezapomenu na tu ženu v metru. Byla první a hlas měla jako zvon. Později se k ní přidali další. Stovky tisíc. Miliony. A nakonec miliardy. Byl jsem u toho. Od nesmělého začátku až po trpký konec. A tohle je záznam toho, co jsem viděl a co jsem prožil – moje osobní kronika konce světa.... celý text

Ládja
13.05.2021 2 z 5

(SPOILER) Mám z celého dílka rozporuplné pocity. Cca půlka kniha je skvěle popsaný rozpad společnosti a zajímavě popsané osudy lidí, ale od půlky to vezme rychlý spád a najednou měsíc sem měsíc tam, jako by se nechumelilo. Jako kdyby autora už přestal příběh bavit, dal by se netáhnout zajímavě na více stránek.
A konec? Epilog už byl zbytečný. Bez něj by si čtenář mohl domyslet co a jak se stalo, nebo vysvětlit vše trochu jinak. Takhle po lopatě vše vysvětleno je pro čtenáře bez fantazie.
1,5* za čtivost a občasný vtip.

Jipe01
12.05.2021 5 z 5

Další skvělá kniha,pobavila i poděsila. Těším se na další...

Isew
04.05.2021 5 z 5

Strhující. Jako každá kniha od Romana Bureše. Apokalypsa lidstva, která přišla pod pláštíkem radosti. Děsivé je, že jak Propsat času, tak Planeta idiotů, může být naše naprosto reálná budoucnost. Můžeme ji brát jako sci-fi, nebo se zamyslet, jestli ještě můžeme něco změnit, nebo už je pozdě.

neurochirurg
03.05.2021 5 z 5

Roman Bureš to zase dokázal. Znovu vzal stokrát omleté téma a zpracoval ho naprosto originálně. Povedlo se mu to s cestování časem, s peklem a teď i s apokalypsou. Pro mě jeden z nejoriginálnějších spisovatelů české scény.

Danago
03.05.2021 3 z 5

Velice čtivé, určitým způsobem nápadité. Určitě se autorovi nemůže upřít snaha o odlehčení a politickou satiru . Ta je až moc je to zasazená do současnosti, tím kniha určitě ztrácí na nadčasovosti. Je to prostě teď. Já asi postrádám v tomto směru smysl pro humor, takže jsem to sice pochopila , ale moc jsem se nezasmála.

Kniha dost připomíná Válku s mnohozvířetem, ale to už jsem četla hodně dávno ( před 30ti lety ). Tenkrát to bylo něco.

Příběh působí hodně prvoplánově a tak trochu zeleně. / jak někdo napsal zelená agitka/

Trochu moc jednoduché , neoriginální a nepropracované. Taková trochu slabší sci-fi oddechovka.
Rozhodně nepopírám čtivost.
Ale přímo doporučovat to sama za sebe nemůžu.
Bohužel slabé 3*

Poselství knihy mi bylo jasné od začátku knihy. Konec je takový skoro až poetický...

Vysvětlení / obhajoba autora, že knihu začal psát už v roce 2019 mi připadala spíše kontraproduktivní. Zajímalo by mě co tím chtěl čtenáři říci.

stanislav0373
27.04.2021 5 z 5

Planeta idiotů - úžasný počin "humánní" apokalipsy, který se odehrává v česku v době, kdy se lidstvo právě vzpamatovalo z ošklivé koronavirové pandemie...

Už od začátku má kniha příjemný spád, první kapitoly se čtou skoro samy. Zezačátku jednoduchá dějová linka, ověnčená svěžím humorem, postupně houstne a přibývá akce. Stejně tak uvolněná atmosféra romantických začátků s přibývajícími stranami opouští vody optimismu.

Má první a určitě ne poslední kniha od autora!

kure91
19.04.2021 5 z 5

Autor má jednoznačnou schopnost psát nesmírně nápaditě a čtivě a to potvrzuje i v této knize. U jeho minulých věcí jsem jej chválil za zajímavé náměty Pekla, tady se dočkáme pekla s malým "p" nebo chceme-li, sledujeme kroniku jedné apokalypsy, která tak nějak jednoho dne přijde a pak už vše jde do kytek (a to doslova...). Sledujeme vývoj od prvních zasažených osob až po definitivní konec v Epilogu, který však byl jedinou věcí, která mě na knížce svým způsobem neuspokojila. Poselství samého závěru bylo zajímavé, ale nějak mi nesedlo k vyznění tónu knihy. Jinak nemám co vytknout, jak už zmínili hodnotící přede mnou, zajímavými nápady autor nešetřil a různé odkazy na politiku a problémy současného světa dokázaly vyloudit úsměv na tváři.

JerryDexter
13.04.2021 5 z 5

Planeta idiotů je asi nejsilnější kniha, kterou jsem za poslední dobu četl. Po tom, co jsem dočetl, jsem dlouho seděl a přemýšlel nad svojí vlastní existencí. Děj knihy bych přirovnal k filmu Stalo se. Ta pointa je podobná. Doufám, že Roman Bureš bude psát a psát, protože se v mých očích stává do budoucna obrovským příslibem české literární scény.

jan37
06.04.2021 4 z 5

Vtipný, odsejpá to. Prostě dobrá oddychovka

Alena_S
06.04.2021 5 z 5

Výborný zážitek! Psaní, u kterého jsem se příjemně pobála víc, než kdyby šlo rovnou o horor: Vidíte, jak se řítí ten prů...švih, vlastně aktér sám vám o něm řekne, kdyby vám to nedošlo, a stejně to štípne, když kousne. Chválím i postavy, ty hlavní i ty méně hlavní, všem to prostě věříte.
A co se týče "hlavního špatňáka", někoho potěší, někoho možná zklame, ale k chviličce zamyšlení donutí.

Gabetka
01.04.2021 4 z 5

Autor si psaní zjevně užil a předestřel nám přívětivou a humánní apokalypsu. Dělal si legraci ze všech a všeho, jeho odlehčený styl mám moc ráda. Bavila jsem se, hlavně tedy ze začátku, závěr mi přišel slabší. Ekologické poselství se dalo čekat již od vzniku zvláštního kultu.

OldaB
30.03.2021 4 z 5

Asi ne tak dobré jako Říše, ale pořád slušné čtivo. Děj příjemně ubíhá, hlavní postava není žádný extra hrdina, což potěší. Závěr vyznívá trochu do ztracena, ale vyloženě špatný není.

mot33
28.03.2021 4 z 5

Za mě ano hlavně jak se propojí skunečnost a fikce,plus že umírají i kladní hrdinové.Kniha čtivá těžko se odkládá.

zdepka
27.03.2021 3 z 5

Začátek dobrý. Některé hlášky velmi vtipné, ale konec zelená agitka.

nikatus
24.03.2021 1 z 5

Planeta idiotů a největší idiot - hlavní hrdina. Tohle se hodně nepovedlo, a to je autor pro mě "Pan Spisovatel".

Bašťák
19.03.2021 4 z 5

Taková o dost drsnější verze toho, co se nám aktuálně odehrává doslova za dveřmi :-) Připadalo mi, jako by autor do knihy zahrnul včerejší zpravodajství ČT24, protože ty české reálie jsou opravdu vtipné a hlavně čtivé. Narážky jako "litoval jsem každého s příjmením Bureš" nebo vtip o promíchaných alternativách :D:D to už jsou takové třešničky na dortu, :-D dost dobrý. Jediný problém mám trochu s tím epilogem, ani ne tak se samotným osudem hlavního hrdiny, jako to vysvětlení, ale budiž.

Aneladgam95
15.03.2021 4 z 5

Kniha se opravdu špatně odkládá, prostě chcete číst dál.

obros
11.03.2021 5 z 5

Vynikající, skvělé .Doporučuji

astroweb
08.03.2021 2 z 5

Autor je můj hodně oblíbený, ale tentokrát mi vyloženě nesedl, za mě jeho nejslabší dílo.

Abby9
07.03.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Od začátku do konce vás nepustí ani na vteřinu. Napětí bravurně graduje.

humorné sci-fi

Roman Bureš