Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5861 5861

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones , 1996

Mc.Sisi
13.08.2013 5 z 5

Skvělé! Jenom jsem byla překvapená z bitvy mezi Lanistery a Starky, že Tyrion bojoval :D

NAMEKA
11.08.2013 5 z 5

Ani nepotřebuju moc slov, je prostě úžasná :)

warmin
04.08.2013 5 z 5

Rychle a Stručně : Prostě vrcholný fantasy dílo !!!

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Už jenom díky tomu, že zvládl Martin napsat několika set stránkové fantasy jen v POV (point of view), si zajistil místo mezi nejlepšími v tomto žánru. První díl ságy je čtivý, v mnoha případech se umně vyhýbá klišé a patosu, častému plevelu ve fantasy. Postavy jsou nosné, rozhodně mají daleko k černobílosti (tak časté u fantasy). Jsem zvědavá, nakolik si Martin udrží laťku v dalších (ještě objemnějších) dílech.

gogo
17.07.2013 5 z 5

Naprostá a do detailu promakaná špica! Četl jsem knihu až teď, po třetí sérii seriálu a už teď je jasné, že si chci přečíst další díly a to co nejdřív! Seriál je super a v kombinaci s fantastickou knihou to dostává úpně nové grády. Obdobně jako Kmotr.

M.A.s.a.k.R.A
08.07.2013 5 z 5

Četl jsem ji až po shlédnutí seriálu a tak jsem se trochu bál, jestli mě to ještě bude bavit. Kniha ale přináší oproti seriálu ještě spoustu nového, takže se určitě vyplatí přečíst si ji. P.S.: Nicméně se těším, až seriál v knihách předeženu, ať se furt nemusím vyhýbat spoilerům. :-D

megi
06.07.2013 5 z 5

Velice dobře a myslím že i svižně napsané, pořád se něco děje. Fantasy, ale s novou myšlenkou a světem, který funguje jinak než třeba ostatní fantasy světy. Nový způsob magie, příběhu. Nevím proč, ale moc se mi líbí jednoduchý detail, a to, že tam nejsou názvy kapitol, ale jen jméno postavy, které se ta kapitola týká. Já jako fanoušek fantasy jsem udělala čestné místo těmto knihám mezi Ságou dračích jezdců a Harry Potterem.

Knihu jsem si koupila až po tom, co jsem si zamilovala seriál. A nezklamala mě ani kniha, a ani to jak to natočili. Kniha mi krásně doplňuje na co v seriálu už nezbyl prostor a zbytek je skoro podle toho.Doufám, že tu tak bude i nadále.

Akorát jsem přemýšlela, jak chce takovou ságu uzavřít (tolik postav a ty příběhy rozhodně nejsou k ukončení). Po třetí seriálové sérii jsem na to ale přišla. Autor to řeší velice po svém...Každou řadu několik postav zavraždí a tím se mu to krásně řeší samo =D Teď už zbývá jenom čekat, která postava vydrží nejdéle =)

Krišot
06.07.2013 5 z 5

Kniha je pro mě taková soukromá úchylka. Dokonalý a všepohlcující svět ve kterém putujeme je prostě obrovský. Postavy jsou výtečně napsané, jejich činy mnohokrát překvapujicí, i když ve finále uvěřitelné. Každý si zde najde svého hrdinu, ale nedivte se, kdyby jste jich za sérii vystřídali více. Autor se s nimi totiž moc nemaže a to Vám dává stisňující pocit, že za dalším rohem je s Vaším gerojem konec. Takže si na konci uvědomíte, že jste celou knihu nedýchali, nevykonávali potřebu a tak. No prostě mazec.

babibe
03.07.2013 5 z 5

nevěřila bych že by mě mohlo někdy něco takového bavit ... a teď jsem tím posedlá :-) je to prostě skvělá série. Líbí se mi že autor nehraje na happyendy, i když mě to už párkrát zamrzelo, když jsem přišla o svého oblíbence ale všechny díly jsou tak nabytý že na to člověk brzy zapomene :-)

Sigas
30.06.2013 5 z 5

Knihu jsem četl až po zhlédnutí seriálu, který je sám o sobě vynikající, a trochu jsem se obával, zda se mu zážitek z knihy vyrovná. Mohu říci, že ano. Kniha je mnohem obsáhlejší a uvědomíte si souvislosti, které vám v seriálu unikají. Ani při obeznámenosti s dějem se neztrácí napětí a poutavost četby. V obou případech je přítomna sympatická drsnost a přímočarost ambivalentního, krutého světa, ale charaktery postav jsou trochu posunuté, už jen díky rozdílům věku. Také Tyrion působí mnohem plašeji a je mi ještě sympatičtější než dekadentní a věčně souložící postava z obrazovky. Ačkoliv v knize nechybí typické prvky žánru fantasy, dalece převažuje surová realističnost "středověkého" světa a nemusíte si kazit chuť instatní pachutí žánrových klišé.

Folleta
29.06.2013

Nejdřívě jsem se celkově Hře o trůny vyhýbala už jen z důvodů jak o tom všichni mluvili, ale byla jsem nemocná tak jsem si pustila první díl seriálu. Poté mi trvalo 4 dny shlédnout všechny serie a pak jsem plna očekávání čekala na další díly. nyní kdy musím na další serii čekat rok jsem se konečně dostala k tomu, abych si přečetla knihy a nemohu se od nich odtrhnout. Skvěle napsané už jen to, že každá kapitola popisuje přiběh jiné osoby, takže vás jednotlivé potavy nezačnou nudit, protože v pravý čas přejdete na jinou. Je to velmi poutavý příběh, který vás nepustí dokud nezjistíte, že jste se dostali na poslední stranu a ani o tom nevíte. Rozhodně doporučuji přečíst každému, kdo četl ať už Pána prstenů nebo harry pottera tohle je rozhodně lepší :)

Šárka_D
25.06.2013 5 z 5

Pro mě naprostá paráda, od dob Harryho Pottera jediná série, od které jsem se nedokázala odtrhnout ani ve tři v noci, knižní kocovinu mám i rok po dočtení pátého dílu.

minde
25.06.2013 5 z 5

Můj nejoblíbenější žánr-kombinace historické (středověké) fantasy :-) Není co dodat, takhle sága a její hrdinové mě naprosto dosali. Je skvělé, že v každé kapitole je děj popisovaný z pohledu jiného hrdiny, jak on to vidí. A díky tomu nejsou ty postavy černo-bílé. Oproti jiným knížkám, kde se vžijeme jen do jedné hlavní postavy, a jen v roli té jediné postavy prožíváme celý děj, tak tady můžeme být každou chvíli někým jiným..Eddardem Starkem, Skřetem, Deanerys...a sledovat děj, situaci jejich očima :-)

LEGACY
24.06.2013 5 z 5

''Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš nebo zvítězíš'' Cersei Lannister

Novodobý fenomén, který spoustu lidem obrátil svět vzhůru nohama. Stejně jako většina jsem začal až po sledování fantastického seriálu, který využívá tuto skvěle vybroušenou a napínavou knihu, jenž zasahuje do detailů více než kterákoli kniha předtím, opravdu bez jediné výtky. Fantasy je jeden z mých nejoblíbenějších žánru, jak ve filmu tak v knihách - když skončil Lord of the rings pořádně se projevil Harry Potter - pak jsem se chvíli strachoval o budoucnost fantasy žánru, protože na obzoru jsem neviděl nic nového (tak velkolepého) - netrvalo tomu naštěstí dlouho a má nová modla byla na světě. Do knihy jsem vstoupil za účelem vyznat se v jinak docela sofistikovaném ději a množství postav - nedělal jsem si moc iluze, že by mě mohly knihy chytnout více než seriál - a víte co, ono se to seriálu vyrovnalo. Nikdy bych nepřečetl knihu vážící třeba jen o polovinu méně než tato, kdyby mě nebavila takovou mírou jako právě tato. Martin je zkrátka Pan umělec a stejně jako má Stephen King nálepku ''král hororu'' měl by mít tento pán nálepku ''král fantasy'', protože to co tvoří - tvoří životy nám obyčejným lidem a taky nám obyčejným lidem to bere drahocenný čas, čas který já v mých mladých letech stále mám, a tak se nechám klidně unášet dál strhujícím proudem této epické ságy, kde nikdy nevíte kdy vaši oblíbení naleznou pokoje.

Alergius
21.06.2013

Ač je kniha čtivá, za nějaký zázrak bych jí nepovažoval. Autor se při aplikování slova fantasy nezastavil jen u vytvoření světa a mytologie, ale i u psychologie postav, což je ode mě má největší výtka. Nejde ani tak o to, jestli to dává smysl, jak se chovají, ale spíš způsob jakým je aplikována. Autor nedává čtenáři na výběr a pomocí přímých emocí v knize napsaných je čtenář nucen mít danou postavu rád nebo nenávidět. Autor vede čtenáře v tomto ohledu jako ovce a s tím já při čtení bojuji. Chápu, že to vychází z toho, že jsou kapitoly psány z pohledu postav, ale nebylo by lepší nechat čtenáře rozhodnout o tom jestli je daná postava sympatická, podle toho jak činí, a ne podle toho, jak hlavní postavy o ní smýšlejí (ergo nepovažovat ho za tupce)? V tomto ohledu mi to přišlo velice násilné a místy až nepříjemné, jak se mi snažil autor vsugerovávat co si mám myslet..
Další věc co mě pěkně štvala, bylo to, že postavy jsou až na pár výjimek strnulé ve svých pohledech na svět. Víceméně se nikam neposunují, jenom si lpí na tom co mají naučené. To je přece absolutní nonsens.. Jakýkoliv člověk se mění a tudíž mi v tomhle ohledu přijde hodně postav tupých, nelogických a neotesaných.
Každopádně kniha je stavěná tak, aby prostě zaujala, to se autorovi nedá vytknout, v tomto ohledu je geniální a perfektně napsaná. Je čtivá, má propracovaný svět a navíc je v mnoha ohledech jiná než 80% knih v dnešní době. Je napsána tak, aby zaujala masy, zabrnkala na emoce, trochu popohnala morálku a honbu za spravedlností, ale celkově vzato nenutila člověka přemýšlet. Což je celkem pěkně namíchaný koktejl.

Celkově vzato, fajn odpočinková četba, na hlavu nenáročné, na emoce dost. 70%

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Hmmm, rozmyslam nad tym spravnym slovom a ine ako dokonalost ma nenapada... Game of Thrones je naozaj perfektna kombinacia fantasy, dramy, boja dobra a zla, nadeje, ... jednoducho dokonale. Napriek tomu, ze som najprv videla serial a vedela, co sa stane, aj tak ma neuveritelne bavilo citat tuto knihu. Skvele napisany pribeh, podany z pohladu viacerych hlavnych postav, siroka ponuka postav, ktore mate radi, ktore radi nemate (ba ich priam neznasate;) a tiez postavy, pri ktorych neviete co si mate mysliet...Som naozaj zvedava ako bude pribeh pokracovat a ako to nakoniec dopadne:) AJ

Scathia
17.06.2013 5 z 5

Úžasná kniha, která mě vtáhla... jsem ráda, že jsem neviděla seriál a můžu si to představit po svém.

Frisian
13.06.2013 5 z 5

Co víc dodat, tohle je prostě současný fenomén. Děkuji stanici HBO, že mě přivedla k téhle výborné četbě, jinak nevím jak bych se k ní dostal. Už se těším na další díly.

Petruše90
12.06.2013 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Ze začátku jsem byla zmatená ze všech jmen, rodů atd. A i děj nebyl do půlky nic moc, ale potom začal postupně gradovat a byl čím dál tím více bohatý a napínavý. Těším se na druhou část :)

lanusinka
12.06.2013 5 z 5

Je to prostě kvalitní knížka, ráda jsem si ji po letech zase osvěžila, takže se můžu vrhnout na první řadu seriálu...