Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5861 5861

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones , 1996

Mara.6
07.06.2013 5 z 5

Jakožto ne příliš velký milovník fantasy jsem přesto sáhl po této knize a jsem za ten okamžik velmi rád. Kniha mě naprosto vtáhla do děje. Ihned jsem si vybral své hrdiny. Ačkoliv je celá sága poměrně obsáhlá, tak děj poměrně rychle plyne. I příprava pro děj budoucí je čtivá a má vždy co do sebe. Přes větší množstí postav není těžké se v ní orientovat a knížka se stala mým společníkem při veškerých činnostech, neboť se od ní nelze jen tak lehce odtrhnout.

kofola33
03.06.2013 5 z 5

Kdyz mi slecna v knihkupectvi tuhle knihu nabidla, protoze jsem zadala tu nejtlustci, co tam maji, aby mi par dni vydrzela, netusila jsem, ze si zadelavam na peknou zavislost. Kdyz mi rekla, ze je to trochu fantasy, tak jsem si myslela kdovico a doufala jsem, ze se to bude dat aspon trochu cist...Dneska slecne v duchu dekuji, ze mi otevrela novy obzor a me nezbyva, nez cekat, az dalsi dily sezenu jako e-knizku. Zatim jsem zavisla na serialu:-))

risker
09.05.2013 5 z 5

konečně uvěřitelná fantasy

Mako123123
30.04.2013 4 z 5

No, konečne som si i ja prečítal tú ,,všetkými chválenú,, knižku, vítaza o najlepšiu knihu roka atd, atd.... a s radostou musím skonštatovat že legendy boli pravdivé... :D teda podla mojho skromného názoru, velmi sa mi to lúbilo a i ked tam nebolo až tolko fantasy než som pôvodne očakával, tak tie boje a intrigy boli dosti zajímavé. Bolo to pútavé, napínavé a.... a ten fajn fantasy koniec tejto knihy ma navnadil na pokračovanie v četbe tejto ságy, takže ok. Som velmi spokojný.
Seriál som ešte nevidel ale akorát sa chystám skuknút len 1. seriu bo vraj akorát tá sa týka aj prvej časti tejto knižnej ságy. Tak ma kniha aspon nenudila dlhými opismy a zároven si to tak zrekapitulujem ;)
Mínusy: obrovské množstvo postáv a hodností ktoré i pre mna bolo trocha metúce, a opčas sem-tam trocha zdlhavý opis. Inak fajn ....
Dávam 4/5

LavinaVRovine
26.04.2013 3 z 5

Škoda, že jsem ji četl až po seriálu, možná by to yblo zajímavější.

pajuu
16.04.2013 4 z 5

super knížka, škoda že jsem začala číst až po seriálu, ale mám v plánu ho předběhnout :)

jeanny arya
12.04.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Sice chvílema dost brutální, ale i tak super!!!

Petr7676
07.04.2013 5 z 5

Typický seriál pro dospĕlé.Akorát se na nĕj dá zatracenĕ dobře dívat:-).

aktak1203
03.04.2013 3 z 5

Kniha se čte dobře, ale na můj vkus je až moc brutální a depresivní. K druhému dílu jsem se ještě neodhodlala, možná až nebudu mít nic jiného ke čtení.

spami
29.03.2013 5 z 5

Vynikající čtení, stejně jako seriál :)

kom72
23.03.2013 4 z 5

Kniha je to pěkná, o tom nemůže být pochyb... Ale je to jako bych četl scénář ke stejnojmenému seriálu na HBO. Kdo ho viděl, jistě mi dá za pravdu. V seriálu je snad 90% dialogů přesně odříkaných podle knihy! Zpropadený seriál. Kniha za to samozřejmě nemůže, ale trpěl jsem, trpěl. Když prostě znáte pointu...
Musím co nejdříve přelouskat druhý díl a vrhnout se na třetí. A vydržet, nepodívat se, na právě vysílanou třetí sérii seriálu. Protože jestli ne, připravím se o veškerá překvapení, která nám autor celé ságy hodlá naservírovat.
A to by byla jistě škoda...

jackw
22.03.2013 5 z 5

Dokonalé. Těším se na pokračování..

Januss28
21.03.2013 5 z 5

Moc dobré fantasy, promyšlený a celkem realistický svět, v kterém nic není takové jaké se může zdát.

Dixinka
19.03.2013

Nejúžasnější kniha co jsem četla. Četla se úplně sama. Celý děj mě pohltil a nepustil až na konci knihy a to jsem litovala, že už jsem I.díl přečetla. Už se těším na další pokračování.

Blekí
19.03.2013 5 z 5

Už dlouho, hodně dlouho, jsem nečetla tak dobrou knihu, aby mě tak vtáhla do děje, abych se téměř stala součástí příběhu. Prožíváte s postavami všechny jejich strasti a nebezpečí a věřte mi, těch tam není málo. Postavy si buď zamilujete, nebo je naopak neskutečně nenávidíte. Já si třeba zamilovala Jona a Aryu, celkově všechny Starky, ale tihle dva vítězí na plné čáre. Taky příběh Daenerys a khala Droga jsem doslova hltala.
Na knize se prolína několik příběhů. Mě občas nějaký nudil, převážně tedy příběh Catelyn a sem tam Neda, ale jako mínus bych to neviděla.
Obrovské plus na knize je prostředí, kde se odehrává. Středověký fantasy román. Člověk si při takovém pojmu často vzpomene na Eragona. Ale je to úplně jiné kafe. Tenhle středověk je reálný, žádní princové a princezny, slušní lidé a přikrášlený život. Tady se umírá, vraždí, znásilňuje, život je krutý, největším byznysem jsou nevěstince a čestného člověka aby jste pohledali. Když se mě lidi ptali jaká ta kniha je, odpovídala jsem prostě: "Drsná!" Protože ono to tak doopravdy je.
Dávám 5*, bez váhání. Je to špička ve svém žánru.

Bedrichus
15.03.2013 4 z 5

Velice silná a zajímavá kniha uvádějící jednu z nejdospělejších fantasy ság. Bohužel s naprosto otřesným překladem

Zergun
15.03.2013 5 z 5

Příběh prvního dílu rozsáhlé fantasy ságy odstartoval na výbornou. Otevřením této knihy na vás dýchne nejen novota čerstvého výtisku, ale především atmosféra temného a surového středověku, kterou kniha nabízí s mistrovským uměním. Hra o trůny svádí k přečtení jedním dechem, přesto že ne každému mohou sedět někdy zdlouhavé a do detailu propracované kapitoly, které však vytvořenému světu propůjčují hluboké rozměry. Stejně tak obrovské množství postav může některým čtenářům působit menší potíže v orientaci, s důležitými postavami vás ovšem kniha seznámí velmi dobře. Strhující příběh plný zvratů, ve kterém se se šťastnými konci setkáte opravdu jen zřídka, vám zanechá silné emoce a zmuchlanou záložku do knížky :)

Tato kniha je schopna vystavět čtenáři sedm království přímo před očima a nechat ho vnímat všemi svými smysly. Pokud hledáte věrohodný propracovaný středověký román se špetkou fantasy, již nemusíte hledat.

honorka
08.03.2013 5 z 5

Velmi dobře napsané, strhující, nečekané, bez přehnaných sladkých pasáží, ale velmi vášnivé. Uchvacuje mne, jak člověk do konce vlastně neví, kdo má být ta správná strana a fandí nepřátelům, i když ví, že všichni zvítězit nemohou. Tato kniha ve mě zanechala silný dojem a už se těším na pokračování.

lezombie
05.03.2013

Když jsem dočetla tuto knihy, byla jsem plná otázek... a odpovědi nikde. Právě jsem za polovinou druhého dílu a většina otázek je stále bez odpovědi. Jsem napnutá jak to s nimi všemi dopadne. Našla jsem si tam své oblíbece i postavi, které moc nemusím, ale musím říct, že postupně své oblíbence měním :)
Rozhodně tuhle knihu doporučuji těm, kteří mají rádi složité děje, ve kterých si ničím nemohou být jistí. A rozhodně lidem, kteří mají spoustu času, protože její délka je opravdu závratná :)

preceja
04.03.2013 3 z 5

Napsané je to bezesporu dobře, ale nějak se pořád nemůžu odhodlat začít druhý díl. Některé kapitoly se čtou samy, přes některé jsem se těžce prokousávala, mám z té knížky rozporuplné pocity. Celkově je to na mě trochu moc depresivní, i když zase musím uznat, že popis středověké atmosféry je zřejmě dokonalý.
Ale to davové nadšení moc nechápu, jsou podle mě zajímavější knížky, které procházejí s mnohem menším ohlasem. Asi to bude reklamou spojenou se seriálem.