Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5854 747

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones , 1996

Monicay
23.04.2015 5 z 5

Vynikající série, jak už bylo mnohokrát řečeno. Konečně jsem se do jejího čtení pustila i já a rozhodně nelituji. Viděla jsem první dvě řady seriálu a musím říct, že se předlohy drží pevně. Sem tam jsem se ztrácela v množství postav, ale to je u takto rozsáhlého díla nejspíš normální. Mojí nejoblíbenější postavou už od zhlédnutí seriálu je Daenerys a zůstává jí i po přečtení prvního dílu.

zuzana13
05.04.2015 5 z 5

Úžasná kniha , dobře napsaná. Podle toho je seriál,
který je skvělí. Doporučuji.

Knihomol.ka
04.04.2015 5 z 5

Jsem většinou čtenářkou romanů pro ženy. K Hrám jsem se dostala náhodou a rozhodně nelituji. Jen nedoporučuji číst u jídla, popisy poprav a podobných hrůz jsou dosti detailní ;-)

milos3533
31.03.2015 5 z 5

Kniha je prostě pecka :-D všem doporučuji

Markysek45
25.03.2015 5 z 5

Píseň ledu a ohně je jako droga. Lákavá, vysoce nakažlivá, s trvalými následky. Stačí jedna stránka, abyste do toho "spadli", jedna jediná stránka a už nikdy nebudete stejní.

Ze srdce děkuji G. R. R. Martinovi, že mám tu čest být součástí jeho světa!

bookcase
23.03.2015 5 z 5

Výborná kniha, četla jsem ji až po shlédnutí seriálu, ale to nevadí. Má švih a spád, autor umí napnout.

NinaEm
16.03.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, jen občas jsem se musela do pokračování docela nutit, ale rozhodně to nebyla ztráta času. Musím také ocenit rozčlenění kapitol podle osob, díky tomu byl děj přehledný. Už se těším až se pustím do čtení dalšího dílu.

Mira330
14.03.2015 5 z 5

---------------Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš, nebo zvítězíš....-----------------------

Tuto větu pronesla lady Stark a k této knize sedí dokonale... Je tu vše co má být. Napětí, intriky, láska, neshody, přátelsví, oddanost, atd... Ten příběh prostě chytne a nevíte kdy přestat číst. Už teď je mi smutno po hrdinech a nemůžu se dočkat jak otevřu další díl, protože zima přichází...

Kniha je absolutně nepředvídatelná. Důkazem je třeba příbeh Daenerys a spol., to byl ale nářez. Tak tohle jsem opravdu nečeka. A tenhle příbeh mě nejvíce chytnul za srdce. A víc nepovím, přečtěte si to, stojí to zato. Jinak doporučuji si prva přečíst vzadu dodatek. Jsou tam popsány všechny rody co se v knize objevují a tak hned od začátku budete mít ve všech postavách jasno.

PS: zimela. Tak to radši ani nečti, to není žádný scifi... A nechápu jak se můžeš opovažovat soudit něco podle obalu. Kdybys tu knihu přečetl, tak zjistíš, že obálka velmi dobře vystihuje to, o čem autor píše.

Khaleesi16
14.03.2015 5 z 5

Perfektní kniha

ziriant
13.03.2015 5 z 5

I přesto, jak je kniha oblíbená, je také velmi kvalitní. A proto jsem ráda, že jsem ji poprvé četla v době, kdy mánie ještě docela nevypukla. Teď, když jsem se k ní vrátila, musím ji ocenit ještě více. Už nemám žádný zmatek v množství postav a jejich vztazích, takže jsem si mohla čtení vychutnat do nejmenšího detailu. Většinou jsem - před napsáním svého vlastního komentáře tady na DK - zvyklá číst všechny předchozí názory, ale v tomto případě se mi do toho popravdě moc nechtělo... Na knize obdivuju schopnost udržet čtenářovo zanícení i na tak rozsáhlém poli stran, a vlastně dokonce až za okraj, protože plánuju plynule navázat na další díly. Proto myslím, že si ode mě nejvyšší hodnocení zaslouží.

Navarro
03.03.2015 5 z 5

Když už začneš číst, buď dočteš...nebo zemřeš.

M.C.
28.02.2015 5 z 5

Nesuď knihu podle obalu.

józi.odkudkam
25.02.2015 5 z 5

Nečetl jsem, takže těžko hodnotit. Obálka je ale dost hnusná, tak zatím preventivně uděluji odpad.

Numenesse
17.02.2015 5 z 5

Z počátku to vypadalo jako každý jiný lepší fantasy román, ale vyklubala se z toho neskutečně promyšlená strhující sága, která si zaslouží více než jedno přečtení. Zvraty, za které člověk autora upřímně nenávidí, dokonale nečernobílé charaktery postavy, které ať jsou to pletichářské potvory, chrabří rytíři, bezcitní vládci nebo nevýrazní potomci, tak je musíte milovat.

teepek
13.02.2015 5 z 5

Několit let jsem četl Malazskou knihu padlých od Stevena Eriksona. Dokončil jsem 9. díl a nevím jestli mám na ten poslední sílu. V mezičase jsem si pustil všechny natočené série Hry o trůny. Seriál mě absolutně dostal a pokud se člověk racionálně řídí pravidlem kniha nejlepší:::film dobrý, platí to i tady. Jsem asi na sté stránce prvního dílu a naprosto mě uchvátil styl psaní a perfektní práce překladatele. Klobouk dolů i nakladateli, perfektně zpracováno.
Dobrý pití, dýmku, ušák, nohy nahoru a tuhle knihu.

Sarri
08.02.2015 5 z 5

Seriál se mi nelíbil a po třech dílech mě omrzel. Kniha mě naproti tomu úplně dostala. Hra o trůny mě uhranula a já se těším na druhý díl. Hodně dobrá záležitost, tyhle Písně ledu a ohně. Gratuluji G.R.R. Martine, získals dalšího čtenáře =P

oli.cvancarka11
03.02.2015 4 z 5

Pravdou je, že jsem si tento příběh zamilovala hlavně kvůli seriálovému zpracování. Knížka je sice trochu zdlouhavá, ale vzhledem k zápletkám a promyšlenému světu je to vcelku pochopitelné. Báví mě autorova odvaha vraždit hlavní postavy. Člověk nikdy neví o koho příjde o 2 stránky dál, což činí toto dílo nepředvídatelné a o to víc jsem zvědavá, kde tohle bude mít konec :D

Nemesis Moriko
28.01.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, autor píše čtivě a umí udržet napětí. Ani délka mi nevadila, čtu docela rychle a tak mi to nedělalo problém a nepřipadalo mi to nudné či zdlouhavé. Postavy jsou zajímavé, rozhodně ne černobílé, stejně jako samotný příběh - oproti neustálému "dobří x zlouni" je to příjemná změna a rozhodně se těším na další díly :)

Baiba
28.01.2015 5 z 5

Vzhledem k tomu, že už by se mi jen těžko podařilo napsat něco, co se níže nedočtete, chtěla bych aspoň doporučit výborné audio zpracování. Audioknihu jsem dostala k Vánocům a moc se mi do ní nechtělo, protože jsem Píseň četla (i viděla :)), ale byla jsem velice mile překvapená. Krásně se poslouchá, a přestože je načtena pouze jedním interpretem, podařilo se Františku Dočkalovi přednést ji emotivně, ale ne příliš expresivně, srozumitelně, ale ne zdlouhavě. Z vyprávění se neztratilo napětí a některé scény jsem si vychutnala v jeho podání více než v psané podobě (o seriálu nemluvě). Opravdu moc příjemná záležitost, která mě asi bude ještě stát hodně peněz :)

tessinfinity
26.01.2015 5 z 5

Začnete číst a příběh vás pohltí na tolik, že čtete a čtete dlouho do noci a jen těžká víčka vás donutí knihu odložit a tahle rutina se opakuje až do samého konce knížky, kdy jednoduše musíte vyhledat další díl.
Přesně tohle očekávám od dobré knížky a přesně tohle tato kniha splnila.