Hra o trůny

Hra o trůny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5854 747

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones , 1996

Fantastička
29.07.2015 5 z 5

Původně jsem přemýšlela, že knihu přestanu číst, když jsem narazila na část knihy, kdy byl zavražděný zcela nevinný chlaprc.. ale protože jsem knihu dostala od sestry a mám od ní již další dva díly, rozhodla jsem se pokračovat.. nakonec mne příběh dost zaujal a přestala mi vadit i občasná úmrtí oblíbených postav.. musím uznat, že je to rozhodně poutavý příběh, ve kterém jsem našla zalíbení a už se těším až se dostanu k dalšímu dílu:)

Maus
27.07.2015 5 z 5

Zatím jsem přečetla jen první díl a musím říct, že se mi knížka moc líbila. Nějaké pasáže se mi četli docela těžce, ale jinak jsem knížku zhltla celkem rychle. Mám v plánu přečíst i zbytek knížek, ale vzhledem k tomu, že nejsou nejlevnější, budu muset chvilku počkat až se uvolní finance. :) Ráda bych si to přečetla v knížní podobě :)

mrnka.t
21.07.2015 5 z 5

Prostě pecka!

Pololis
15.07.2015 3 z 5

Když se mi poprvé tato kniha dostala do ruky a začal jsem ji číst, zjistil jsem ,že se do ní prostě začíst nedá. Knihu jsem odložil a po několika měsících jsem si na facebooku přečetl ,že tento problém má více lidí a všichni ho sváděli na překlad paní Hany Březákové. A protože jsem velkým fanouškem seriálu a tu knihu jsem si prostě chtěl přečíst stáhl jsem si do E-booku originál v Angličtině. Do pěti minut jsem se do knížky začetl. Takže pokud máte stejný problém a umíte Anglicky tak vám doporučuji si raději přečíst originál.

ondrej6240
13.07.2015 5 z 5

Z této knihy jsem byl unešen.
Ačkoliv nejsem zrovna fanda do žánru fantasy, tak mě to opravdu upoutalo. Je to tlustá bichle, ale velmi čtivá.
Zanedlouho se vrhnu na další díl s názvem Střet králů. :-)

Nejsympatičtějsí postavou pro mě byl Ned a následoval ho Tyrion.

Taji
10.07.2015 5 z 5

Přečteno již před nějakou dobou, ale nadšení bylo veliké. Takže si ráda dám tuto knihu ještě jednou a poté další díly.

NicoleBum
10.07.2015 5 z 5

nádherná kniha!

Kate84
07.07.2015 5 z 5

Nejlepší kniha za posledních pár let!

Mahunka
23.06.2015 5 z 5

Musím si ji opatřit do knihovny.

adriana4225
21.06.2015 5 z 5

Tento knižní skvost mi poradil jeden můj kamarád. Ze začátku jsem odolávala a říkala jsem si, že je kniha či seriál na mě až moc brutální, ale jednoho dne jsem se rozhodla, že si knihu přečtu a musím říct, že nelituji.
Ano, jsou tam kapitoly, které mě moc nebraly (například taková Catelyn se mi moc nelíbí), ale nakonec jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla, protože je skvostně vypracovaná a moc jsem si oblíbila postavu Jona. :-) Další, co se mi na knize moc nelíbí je zbytečný popis oblečení lidí a že je tam až moc postav a stejně vím, že si je všechny nikdy nezapamatuji.
Celkově je to ale moc příjemná kniha a ráda se k ní jednou vrátím.

Kakiko
20.06.2015 4 z 5

Poté, co jsem se začala dívat na seriál, jsem si řekla, že by nebylo od věci si přečíst také knihy, série je to mnohými vychvalována do nebes, a tak jsem se s chutí pustila do prvního dílu. A líbil se mi, až na tu... spoustu postav a neustálý popis oblečení.
Martin je zcela jistě skvělý autor, ale při čtení prvního dílu se mi krásně potvrdilo pravidlo - Méně je někdy více. Skutečně, nebýt seriálu, jsem v tom ještě více ztracená. Těch lidí je tam na můj vkus až příliš, George o těchto lidech má určitě poznámky, jejich rody mají svou historii, ale mnohdy mi přišlo, že kdyby jich tam bylo o polovinu méně, nic moc by se nezměnilo.
Dále to oblečení, je super, jak dokáže popsat brnění, jaké vzory vymyslel například pro šaty Joffreyho (ti vyobrazené lvi a jeleni v různých pózách fakt nejdou zapomenout), ale na můj vkus tam toho bylo opět příliš. V některých situacích je mi fakt jedno, kdo má co na sobě, protože mi to pro příběh přijde zbytečné.

PS. + možný spoiler pro ty, co nečetli
Jsem zvědavá, za jak dlouho Daenerys narostou vlasy, když jí v tom ohni shořely. Řekla bych, že je bude mít za chvíli dlouhé po zadek. :D

Babsie
15.06.2015 5 z 5

Skvěle napsáno, nádherný příběh, detailně propracovaný svět a charakteristiky postav. Nemám co vytknout. Doporučuji rozhodně všem, na začátku je složitější se zorientovat ale potom budete tento svět milovat a hrdinům fandit. Kdo má rád středověká fantasy plná intrik, vražd, tajemných bytostí a bojů bude nadšen. Pořád se něco děje, spousta zvratů, šoků, napětí, lží které musíte rozplétat. Možná někdo najde slepá místa, ale není jich tolik a kombinovaný děj je odsune na pozadí.

maslo
05.06.2015 5 z 5

Přečetla jsem tuto nádhernou sérii dvakrát a určitě se do ní pustím časem i potřetí. Pro mě jsou to nejlepší knihy, co jsem kdy četla. Neuvěřitelně propracovaný svět, který mě naprosto pohltil. Způsob, jak jsou postavy vykresleny a jak se postupně vyvíjí s dalšími knihami je velmi působivý. Svět ledu a ohně miluju a doporučuju všem, komu nevadí intriky, mocenský boj, smilstvo a nějaká ta vražda.

Ronkar
03.06.2015 5 z 5

Pro mě osobně je první kniha tím nejlepším, co jsem od Martina četl. Svět a jeho postavy mě naprosto pohltily a líbila se mi skrovnější rovina fantasy, díky které všechna ta kouzla, draci, nemrtví a jiné věci, vyniknou na kráse a zajímavosti. Styl je velmi příjemný na čtení a narozdíl od dalších knih se tu jen tak neremcá, ale věci se skutečně hýbou zajímavými cestami. Doporučuji všemi deseti.

schejbina
27.05.2015 3 z 5

Kniha skvělá, avšak není na takové to čtení před spaním, jelikož tato kniha vám rozhodně spát nedá. Tolik dějových linií, přeskakování z postavy na postavu a váš mozek má sto chutí explodovat. Každopádně děj, postavy, nápad a svérázný styl psaní je excelentní. Další díly si nemám v plánu přečíst, ale kdo ví. Třeba jednou...

Marika Vanova
26.05.2015 5 z 5

Výborná kniha, krásně čtivá a ten konec, to nemá chybu, už se těším na další ještě delší díl. Čím je čtenář více pohlcen příběhem, tím více je příběh kouzelnější. Doporučuji.
Nejdříve jsem to nechtěla číst, protože jsem viděla seriál, ale zvědavost mi nedala a udělala jsem dobře, seriál nedosahuje takových kvalit jako kniha a spousty věcí jsem z něj ani nemohla vytušit.

notburga
26.05.2015 5 z 5

Po delší době opravdu dobrá fantasy kniha. Dělení kapitol podle osob má něco do sebe a děj se mi také pokaždé předvídat nepodařilo, což velmi cením. Na různé popisné pasáže jsem zvyklá už od Tolkiena, takže ty mi nevadily. Při prvním přečtení mívám tendenci je přeskakovat a vychutnávat si gradující děj, ale vše napravuji při další četbě.

natalie2171
21.05.2015 5 z 5

Díky vysokým recenzím, po kterých jsem se na knihu opravdu těšila, jsem se na ni vrhla. Začátek mi přišel nic moc, zdálo se mi to jako nějaké středověké tlachání o ničem. Po třetině knihy uběhla polovina a já ani nevěděla jak. Vplula jsem do příběhu a opravdu si ho užívala. Mou oblíbenou postavu je především Jon, kterého obdivuji z každé strany. Řadím mezi své nejoblíbenější knihy. Kniha se zdá hodně rozsáhlá a tlustá, ale pravda je jiná! Stránky vám utíkají před očima a vy se musíte vrhnout na 2. díl! Vřele doporučuji.

Kelderek
26.04.2015 4 z 5

První díl série, kdy je ještě autor v plné formě a jeho imaginace není nijak opotřebovaná. Dějové linie se proplétají s lehkostí a temná poetika světa Západozemí doslova vtahuje čtenáře do příběhu. Přesto nedám 5 hvězdiček, kvůli až přiliš černému vidění světa (což by mohlo být plus, nicméně jediné čistě kladné postavy jsou Starkové - a ti si svoje dobré skutky škaredě vyžerou). Moderní fantasy sága, kdy každý díl má tlošťku jihomoravské vepřovice (to jsou cihly z nepálené hlíny) a kdy autor odpovídá na touhu po syrovosti, 'nečernobílostí' (pokud takové slovo exitstuje) charakterů. Nicméně Martin je mistr pera, i když vám nemusí sedět jeho filosofie anebo to jak otevřeně používá vulgární výrazy či sexuální scény...

Arocrynn
24.04.2015 1 z 5

Bohužel nedočteno. Prokousala jsem se do čtvrté knihy celé série, opravdu však z donucení a ze studijních důvodů (vždyť se to všem přece líbí), ale když jsem se přistihla, že bezmyšlenkovitě přelistovávám na pasáž, kde se "bude něco dít", tak jsem to vzdala. Snad někdy příště, v důchodu...