Hostina pro vrány

Hostina pro vrány https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122031/bmid_hostina-pro-vrany-vX3-122031.jpeg 4 2743 234

Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá… Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na kdysi zoufale žádaný „Železný trůn“, ale jsou příliš slabí nebo vzdálení, než aby se jim to mohlo podařit. Válka, která zuřila tak dlouho, strávila sama sebe… Avšak jako v dohře jakéhokoli vrcholného zápasu netrvá dlouho, a začnou shromažďovat zrádci, psanci, odpadlíci a mrchožrouti, hašteřící se nad kostmi mrtvých a nad kořistí přeživších. S tím, jak se lidské vrány slétají ke své hostině z popele, se v Sedmi královstvích rodí nové intriky a vznikají nebezpečné aliance, zatímco ze zlověstného soumraku minulých zápasů a chaosu se vynořují překvapivé postavy. Je to čas, kdy se moudří a ctižádostiví, ale i zrádní a silní snaží pomocí svých schopností, moci a magie přežít kruté a strašlivé časy, jež nastaly. Je to čas, kdy se lidé prostí i urození, bojovníci i čarodějové, úkladní vrazi i mudrcové dávají dohromady a snaží se bojovat o své místo na zemi a své životy. Protože na hostině pro vrány je mnoho hostí – ale jen pár jich nakonec přežije.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Feast for Crows , 2005

misickabl
27.08.2020

Me to teda taky buhvi jak nebavi a nejvic me toci zmena prekladu-z Vysoke zahrady je Vysokozahrada atd. atd. a ja z toho mam akorat koprivku...

Elka252
24.08.2020 5 z 5

Hostina pro vrány je skvělá kniha. Nechybí v ní láska, zrada, závist, přátelství, válka, nekončící boje o moc a to celé protkané vzpomínkami na časy dávno minulé. V této knize vystupovali hlavně postavy které zatím neměli tolik prostoru. Dost mi ale chyběl Tyrion, Dany nebo třeba Jon Sníh kteří se knize vůbec neobjevili. Stále tady pro nás byla Cersei, Jamie nebo třeba Brienne což jsou podle mě skvěle napsané charaktery. V tomto díle už se ani tolik neválčí ale o to více se v Západozemí kují pikle a všichni se pomalu připravují na to co přichází.

Atlantis
16.07.2020 4 z 5

Většina fanoušků této série se shodne na tom, že Hostina pro vrány je asi nejslabším dílem. Děj se přesouvá na postavy, které doposud neměly tolik prostoru a pro mnohé je velkým kamenem úrazu dějová linky v Dorne. Ale světe div, mne bavila. A to dost. Podotýkám, že normálně pouštní světy ve fantasy nesnáším (v hlavě mi třeba momentálně naskakuje Tetovaný), ale tady je svět osazen natolik zajímavými postavami, že mi nevadilo je sledovat. Ale ano, souhlasím, že je vše takové rozbředlejší a pomalejší. Pořád je to ale dobré čtení.

Haloon
10.07.2020 5 z 5

Vydařené a čtivé pokračování ságy s velmi výstižným názvem.
Chybí tomu už jen dodatek, jak jde bez jednoho nejmenovaného Lannistera všechno do kopru.

Luigi1
04.07.2020 5 z 5

Jsem moc rád.že jsem tyto díly přečetl a byl jsem nadšen.Moc se mi všechny díly líbily ikdyž tento byl takový rozvláčný,ale to mně vůbec nevadilo.Celkově hodnotím jako zdařilé.Doporučuji

Charmedka
28.06.2020 5 z 5

Ve čtvrtém díle se autor zaměřil především na problémy Západozemí, takže Sever a rod Targaryenů v této knize moc neočekávejte. To mě mrzí, moje oblíbená postava Daenerys se v této knize pomalu nevyskytuje.

Naopak intrikántka Cersei až moc. Čtvrtý díl je považován za nejslabší, děj je poměrně natáhlý a ne tak napínavý. Mě se líbil, krom spousty kapitol s Cersei, kterou bych nechala zabít už na začátku ságy. Naopak mi chybí Daenerys, její kapitoly jsem hltava ze všech nejvíce.

V tomto díle je daleko méně bojů a prolité krve, to ale nahrazuje spousta intrik, konfliktů a celkové detailnejší propracování všemožných problémů.

666Jitka
30.05.2020 5 z 5

Celou sérii Píseň ledu a ohně jsem četla jedním dechem. Neuvěřitelně realistické postavy, dokonalý popis jednotlivých míst jako by to ani nebyla fikce, děj plný překvapivých zvratů a neustálé napětí, jak bude sága pokračovat. Zajímalo by mě jestli se autor dostane k napsání posledního dílu, který by vůbec nemusel skončit tak, jako seriál !?

Guarnere
29.05.2020 4 z 5

Tak nevím, jak tuto knihu ohodnotit. Četla jsem ji velmi dlouho, do poloviny jsem se do toho spíš nutila, od poloviny mě to neskutečně chytlo, ačkoli některé postavy a jejich kapitoly mě nebavily ani tak (kdokoli od železných). Asi půjdu proti proudu, ale Cersei je úplně pitomá a její pletichy mě teda nebavily vůbec, rozjela něco, na co prostě ani omylem neměla. Naopak mě hodně bavila všemi zatracovaná Brienne. Líbí se mi, že od tohoto dílu už tu není taková spojitost se seriálem, a tak člověk občas skutečně neví, co se bude dít dál. Hurá na další a bohužel zatím poslední díl.

burilltomas
16.05.2020 4 z 5

Trosku vleklejsi nez predesle dily, ale jinak super.

Natyna3
06.05.2020 5 z 5

Zpočátku mě kniha vůbec nechytla, což mě po nadšení z minulých dílů nemile překvapilo. Bylo to takové nezazivne, chyběly mi tam některé postavy. Pak se to ale naštěstí rozjelo a konec jsem zase doslova hltala.
Hodnotím tedy jako zatím nejslabší díl, nicméně v celkovém hodnocení je to stále velmi kvalitní, propracovaný příběh a já nemohu strhnout ani hvězdičku.

KubaHanzelin
25.04.2020 3 z 5

Jaj, tak v tomhle se pan Martin fakt seknul..
Osmisetstránková výplň? Po fenomenálních prvních třech svazcích přišla na řadu Hostina pro vrány, která je z většiny prostě a jednoduše mdlá, táhlá a nezábavná. Chápu, že se Martin chtěl taky zaměřit na události v jiných částech jeho světa a na ostatní postavy, ale na rovinu - Briennina linka? zbytečnost. Arya v Braavosu? O ničem. Samovo putování do Starého města? zívačka.
Tuhle knihu, i když to říkám nerad, protože tu postavu nemám rád, táhla Cersei s jejím "vládnutím" a intriky na dvoře v Králově přístavišti a její dvojče Jaime (který mě bavil už v Bouři Mečů), Jaimeho nejde mít nerad, i když je to trouba.
Kéž by, než dočtu Tanec s Draky, vyšly Vichry Zimy, ale to bych se musel modlit ke všem bohům, novým i starým a stejně by mi to bylo prd platné:)
Silné 3*

Dashmo
20.04.2020 5 z 5

Páčilo sa mi to rovnako veľmi ako predchádzajúce časti, aj keď poväčšine čítam, že ide o najslabší diel. No neviem, ja som si tam našla svoje. Najlepšie boli nevyslovené myšlienkové pochody Cersei. Skvelá premena Jaimeiho. Veľmi som zvedavá na ďalší osud Sansy a Arie a Cersei of kors :) a veľa veľa ďalšieho. Bežím na eshop po nasledujúcu časť

Katt15
18.01.2020 5 z 5

hltám a hltám, jediné fantasy, které mě nadchlo. chlouba moji knihovny!

hetzerjoke
26.12.2019 4 z 5

Stejně jako předchozí díly, i tento má mnoho silných momentů, ale také nějaké ty chybičky.
+ dějová linka Cersei rozhodně stojí za to. Ukazuje intriky, strategii i osobní spory, zkrátka vše, co je na Písni ledu a ohně oblíbené. Ponurá atmosféra, navozující pocit, že je vše ztraceno.
- Sam a jeho (podle mého) nudné cestování. Absence Tyrionových eskapád, zpříjemňujících předchozí díly.

Igor1311
17.12.2019 3 z 5

Zatiaľ jednoznačne najnudnejšia /nechcem povedať, že najnepodstatnejšia/ časť, kde sa hlavná dejová linka takmer nepohla. Najvacsi pristor dostáva Cersei a menšie, vedlajšie postavy. Dufam, že v /zatiaľ/ posledných častiach sa to zlepší a dsotaneme o toľko viac, o kolko sme boli v Hostine pre vrany ukrátení.

kytarka
18.06.2019 4 z 5

Nechci omylem nějak spoilerovat a tak napíšu pouze názor na další díl Hry o trůny.
Třetí díl jsem četla poměrně dávno. Nicméně teprve před nedávnem jsem poprvé viděla první sérii seriálu a postesklo se mi po knižní podobě. Pustila jsem se tedy do čtvrtého dílu Hostina pro vrány. Tím, že předchozí díly mám načteny dávno, tak jsem se zase ztratila v postavách, ne v těch hodně známých, ale v těch méně známých. Na mě je to prostě moc. Hodně složitých jmen, která nejsou vůbec k zapamatování. Celkově mi tento díl ubýhal pomaleji než předchozí a měla jsem problém se pořádně do knihy začíst. Paradoxně mi tady v ději naopak některé postavy chyběly, to se však vysvětlí na konci knihy. Celkově se mi kniha líbí a určitě je důležitá v návaznosti na další díl. Nesmím si nechat velký odstup a brzy se do něj pustit.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Mnoho lidí považuje Hostinu pro vrány za nejslabší díl, kvůli absenci některých velmi oblíbených postav. Mně se naopak líbila hodně. Příběh je soustředěný z velké části na Královo přístaviště, a to jsem uvítala, neboť právě Lannistery a jejich pletichaření vůči ostatních rodům i mezi sebou mám nejraději. Cersei se tu ukázala jako mnohem nebezpečnější potvora, než za jakou jsme ji měli. Miluju ji. Ubylo tu sice vražd hlavních i vedlejších postav, ale je to pořád stejně dobré čtení, které budete mít za sebou navzdory počtu stran velice rychle.

VonDracek
05.05.2019 4 z 5

Kniha je jiná než předchozí, pro některé je nudnější. Nicméně pokud to překonáte, dozvíte se dost informací o postavách a jejich minulosti, dojdou vám některé souvislosti.
Přirostl mi k srdci Jaime, který se nehorázně změnil. Taky se mi dost líbí nový osud Sansy. Nevím, co si myslet o nové Catelyn, jsem zvědavá co se s ní v budoucnu chystá... Dostal mě příběh Brienne. Arya má taky zajímavý vývoj. Ostatní postavy mne moc nezasáhly.
Hrozně moc mi chyběly zbylé postavy, ale o to víc se těším na další díl, ve kterém všichni budou, jak se píše na konci...

Aniday
24.04.2019 5 z 5

moc mi chyběl Tyrion, Jon a ostatní... o to víc se ale těším na další knihu 8)

Lavender756
27.03.2019 3 z 5

Bohužel zatím nejslabší díl série. Stále jen Cersei, Jaime, Brienne a sem tam okolo někdo další. Cersei má alespoň šťávu,ale kapitoly Brienne jsou velice zdlouhavé a nudné,v podstatě nic se v nich neděje. Značná část se dá přeskočit. Stejně jako ostatním hodnotitelům mi chybí lehkost vyprávění, překvapení a nečekané zvraty, schopnost pohltit čtenáře i v místech, kde nečte zrovna o svých oblíbených postavách, místech apod. To zde absolutně chybí a kniha mě v mnoha místech nudila,přeskakovala jsem i celé stránky. Sérii samozřejmě dočtu, jsem fanoušek,ale doufám v opět lepší časy!