Perunova krev I.

Perunova krev I. https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179587/bmid_perunova-krev-i-BRt-179587.png 4 832 128

Perunova krev série

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější.... celý text

Denny456
31.01.2022 5 z 5

Kotleta ve své klasické poloze. Nenechám toho smrada co mě čte, vydechnout ani na minutu a budu chrlit jednu akční řežbu za druhou a vršit nové a nové šokující informace a uvidíme co to s ním udělá. Když bude mít rozum odhodí to, ale on nebude. Ne, ne. Takže kdo chce super ulítlost u které se výborně odpočívá, tak tohle je to pravé.

Meda77
15.01.2022 4 z 5

Super čtení. Takhle nějak má vypadat oddechová beletrie. Nemáte u ní přemýšlením pálit mozkové buňky ani znalostmi rolovat tangáče. Zábava a relax jde Kotletovi na jedničku včetně lehkého typicky českého humoru. Silně doporučuji.

chomic_pisek
08.01.2022 5 z 5

Nejsem fanda upírů nebo Satanů (a podobných biblických potvor), se kterými se člověk setkává na každém rohu. Proto mě Perunova krev slibující klasičtější démony s pohanskými kořeny zaujala ještě, než jsem ji otevřel. Nezklamala, byla to pecka a napjatě jsem čekal, v kterém koutě Prahy se schovává další bůh nebo démon a ani jsem nestíhal otírat krev (a další tělní tekutiny) které okolo šplouchaly. Ideální oddechovka nabízející kromě hlášek, sexu a násilí také exkurs do slovanské mytologie.

toni-az
17.12.2021 3 z 5

Tak oproti jiným kotletovkám mi to přišlo takové nemastné neslané, pořád se tam opakují v podstatě stejné situace, Martin musí strčit ptáka do každé díry kterou potká, až to je protivné. Akce by to zachraňovala, kdyby to pořád nebylo to samé. Ale jako oddechovka okej a třeba se to v tom druhém dílu nějak polepší.

Bohužel, kvalita přednesu audiobooku je oproti standardu posledním knížek co jsem četl spíš slabší, většinou si na nový projev zvyknu, ale tenhle se mi prostě zrovna k této knížce nějak nehodí.

Michaeles
12.10.2021 5 z 5

Klasická kotletovka. Děj běžel jak kůň při velký pardubický. Nechyběla akce, sex brutalita a skvělý hlášky.

Radesan
12.08.2021 3 z 5

Příjemná oddechovka v klasickém pojetí Kotlety.

Maud22
08.07.2021 5 z 5

Nepotřební váleční veteráni z Afghánistánu se živí, jak umí. Třeba zprostředkovávají zajímavé zakázky mezi mafiánskými a jinými gangy. Předávka drahých kamenů skončí masakrem, jenž mají na svědomí bohové. Slovanští bohové. No ano, Velesem počínaje, Moranou konče. Nestojí o všechny diamanty, ale jen o jeden speciální modrý. Přeživší hlavní hrdina ovládnut sexuální magií jedné z bohyní se ho snaží za pomoci přátel získat. Akce i sexu je tu dostatek a vše je okořeněno vtipnými hláškami. Odbočka k vietnamskému obchodu je výborná, rovněž chudák Pouštní růže je mementem pro nespoutané hrdé krasavice... (to bylo od autora fakt ošklivé) :-))) Plné využití modrého minerálu se snad dočkám v druhém díle.

stanislav0373
20.06.2021 5 z 5

***
"Fyberte si, co chsete. A rychle se oblešte. A neonanofat!"
Majitelka z obchodu měla s býlími muži zřejmě velmi dobrodružné zkušenosti.

***

Další hláškami nabitá akční kniha, ve které jsou boje, průsery a sex usazeny do skvěle padnoucího světa pohanských bohů.

n.ezn.amy
19.06.2021 5 z 5

Martin Fridrich je vysloužilý voják, který s bývalými spolubojovníky přivydělává jak se dá a při jedné předávce pašovaných diamantů jako jediný přežije masakr a přitom se zaplete do konfliktů se starobylými bohy, vlkodlaky a čarodějkami. U téhle knihy jsem se obrovsky bavil, nejde tolik o děj, ale o jednu velkou akci plnou honiček, přestřelek, ale hlavně skvělých hlášek a výborného humoru. Nevím kam na ty přirovnání autor chodí, ale napsat, že okamžik vítězství je prchavý jako mužský orgasmus, mě totálně rozsekal.

IHT
19.05.2021 5 z 5

Dej by se dal popsat v nekolika vetach, ale o dej tu prilis nejde. Hlavnim cilem knihy je pobavit ctenare vtipnymi hlaskami, brutalnimi popisy bitek a prestrelek a lascivnimi sexualnimi scenami. Nevim, jak na ostatni, ale na me to funguje skvele :)
A prednes pana Terse je proste luxusni. Hned poustim druhy dil

Vesmich
04.05.2021 4 z 5

První setkání autorem a to prostřednictvím audio v autě a musím říct, že jsem se bavila výborně!

Patrik02
19.04.2021 5 z 5

Pro vstup do vod audioknih, které jsem začal poslouchat v práci, abych trochu ulevil očím, byla má volba jasná. Vcelku jednoduchá, typicky Kotletovská řežba, tentokrát se samotnými bohy, vlkodlaky, a spoustou krve, šu*ání a magie. Budu se asi opakovat, bavil jsem se, zasmál se, druhý díl samozřejmě taktéž poslechnu.

buster21
16.02.2021 5 z 5

ja som taky svedok Kotletov .. jeho knihy ma bavia neskutocne (:

trudoš
22.11.2020 4 z 5

„Víte, pane Hladile, možná chodíte do posilovny a baštíte nějaké steroidy, díky kterým vydržíte pár kulek z blbý čezety, ale útočná puška je útočná puška.“
Jiné prostředí, stejná koncepce - další román Františka Kotlety překvapil snad jen tím, že nepřekvapil ničím. Myslím to však v dobrém, nerad bych působil dojmem rozčíleného důchodce, co si stěžuje, že za jeho mládí bylo pivo silnější, sušenky větší a lízátka sladší. V případě první části Perunovy krve jsem jednoduše dostal přesně to, na co jsem měl chuť, což znamená spoustu zběsilé akce, nějaký ten sex na odlehčení a samozřejmě nezbytné tělní tekutiny rozprskávající se všemi směry. Na pořadí nezáleží, ono se také pravidelně mění.
Tentokrát emzáky z vesmíru vystřídali staroslovanští bohové, což je změna nanejvýš zajímavá a v rukou pana spisovatele i značně třeskutá, ovšem že by to pro osnovu znamenalo nějakou změnu, to se říct nedá. Hrdina zabíjí tady a támhle, přičemž dokud mu nedochází náboje, nepřichází ani o typicky český svéráz.

JSmerda
08.11.2020 3 z 5

Pro mě celkem zklamání. Počítám se sice mezi skalní fanoušky, ale tato kniha mě neoslovila. Přijde mi, že se Kotletovi nepodařilo namíchat ten správný kokteil hlášek, sexu a násilí. Bohužel hrubě převažuje násilí a trochu mi to připomíná takové ty prostoduché PC střílečky z devadesátých let. Třešničkou na dortu pak bylo, že nejvtipnější na celé knize je slovo o autorovi na závěr (které podle všeho nepsal Kotleta :D).

Gordonlord
08.10.2020 2 z 5

Jak už to u Kotletových knih bývá zvykem, i tady si dal autor záležet, aby vymyslel nějaký důvod, proč je možné do jeho postav vysypat celý zásobník a jim se nic nestane. Možná mi tahle "nesmrtelnost" jeho postav začíná lehce vadit...

Nicméně tentokrát se podařilo zkombinovat důvody k nesmrtelnosti, akci a nekonečným souložím opravdu husarským odůvodněním, které nebudu prozrazovat.

Docela jsem si oblíbil i dva kamarády hlavního hrdiny a to mrzáka Libora, jezdícího na kolečkovém křesle, a postarší, tlustou odstřelovačku Markétu, zvanou "Pouštní Růže".

Jinak se jede v klasickém Kotletovském stylu Akce, litry krve, bohové, mutanti, fůra sexu, vulgarismy, černý humor. Ideální kombinace, kterou má každý současný čtenář, milující všechny popkulturní sladkosti zabalené do jedné chutné kolekce, rád.

Jinak tu vlastně nic moc navíc není, je to taková fajn zábava ve výše popsaném duchu, po které zůstane "ok" pocit poměrně zábavně vyplněného času.

iskovsky
11.09.2020 3 z 5

čo majú spoločné všetky knihy od Kotletu ? ... mozkomíšní mok :)

ArtomMozkovič2
19.08.2020 5 z 5

Do ringu opět přihází nová nakládačka od kotlety.Ano několik lidí brečí furt, proč kotleta neudělá novější koncept když on jede to samý jen v jiném kabátku. Tak já vám něco řeknu Mistra kováře taky nebudete říkat ať změní své řemeslo na klempíře. Pokud ano tak pan bůh s vámi

hellena1523
13.08.2020 2 z 5

V první řadě oceňuji styl psaní, protože i navzdory obsahu se text čte prakticky sám.
Ale obsah mi nic moc neříká, postavy mi přišly dost ploché a po pár stránkách nudné. O Kotletovi jsem toho slyšela dost a dost, tak jsem ho chtěla zkusit, ale zjevně nejsem cílový čtenář. Myslím si, že máme v žánru výrazně lepší autory.

lucakuca
05.08.2020 4 z 5

"A za mnou zahrada plná pěkně nasraných ženštin toužících po mé smrti." Napočítala jsem 31 vraždících posléze mrtvých žen. No toto?? Kotleťák zase stvořil svoji monstrózní zabijačkovou kuchařku hlášek tentokrát z kraje bohů.