Perunova krev I.

Perunova krev I. https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179587/bmid_perunova-krev-i-BRt-179587.png 4 832 128

Perunova krev série

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější.... celý text

Svářeč
17.10.2015 3 z 5

Jako akční výplach to funguje dobře. Drsný hrdina, spousta akce, cynické hlášky, nápad a jeho zpracování taky docela dobré. Ale rozhodně to není ničím víc než prostě dobrou oddechovkou, přečetl jsem to předevčírem a už teď mám problém si vybavit jména postav nebo podrobnosti příběhu... Pokud se tedy o něčem takovém jako je příběh u této knihy vůbec můžeme bavit, spíš je to sled různých navzájem souvisejících akčních scén. Ale jako oddechovka na dovolenou dobré.

Niraj
26.08.2015 4 z 5

Jo, jako hodně zábavná oddychovka dobrý. Dost drsný a vulgární, což je ale po intelektuální smršti předchozí četby příjemná změna. Tak ještě tak jeden díl a pak zase něco vážnějšího :-)

wally
24.08.2015 3 z 5

Bavil jsem se.... Když šáhnu po Kotletovi, tak nečekám duchaplné dialogy a nekonečně dlouhá a chytrá slovní spojení...ale vím, že se budu bavit, akce bude střídat akci a prostě to pofrčí a tak to také je....

ZeGaLa
18.08.2015 odpad!

Takže jak to podat slušně a bez zbytečného zaujetí mé vlastní osoby? (po znovupřečtení jsem si uvědomil že jsem to zvládl jenom napůl)

Začneme autorem:
Autor jako takový nemá co nabídnout. Je to ubohý odvar horšího osazenstva autorů všude po světě. Kotletovy literární schopnosti jsou na úrovni asi žáka páté třídy a jeho cit pro tvorbu patří do dítěti, které nastoupilo do školky. Sprostými slovy a nechutnostmi se snaží odvést pozornost od své neschopnosti napsat smysluplnou a čtielnou knihu. Jeho životopis je důkazem toho, že jako osobnost nestojí za nic a musí se schovávat za naprosto trapný pseudonym. Tuto malou a ubohou osůbku bych chtěl potkat abych si to s ní vyřídil osobně, protože by mě zajímalo jak mohl být schopný vydat jedinou knihu.

Pokračujme knihou:
Takže jak už jsem zmínil Kotletovy literární schopnosti jsou mizerné a proto není třeba zdůrazňovat to že je to vidět i na knize. Postava, která všechno umí a ze všeho se nějak dostane je mi naprosto nepříjemná a dohání mě k zbytečným výlevům vzteku (chudák stěna). Zbytečné informace jako například kdo nosí jakou zbraň mi přišla tak zbytečná, že si ji autor musel vyhledávat na wikipedii aby se ujistil nad správným číslem naší čezety. Příběh jako takový se zprvu zdál zajímavý, ale po několika stránkách přestal bavit a kniha už tím pádem neměla co nabídnout.

Finále a hodnocení(začínáme na deseti bodech):
Prvně bych chtěl zmínit literární podání: -4
Potom se musí zmínit příběh: -2
Dostáváme se k postavám: -3
A jediný klad, který kniha má je obálka: -0.75

Podtrženo sečteno kniha ode mne dostává 0.25/10

Nakonec bych se chtěl zmínit, že na světě běhá tolik dobrých autorů. Například na stránce www.wattpad.com (Tam mě taky pod stejnou přezdívkou jako tady najdete) se nachází stovky úžasných spisovatelů. Vydavatelství si vybírají autory jako tady Kotletu asi jenom ze srandy. Kdyby raději lépe hledali a dívali se po opravdu dobrých autorech, kteří si vydání vlastní knihy zaslouží tak by rozhodně neprodělali. To je asi všechno já se poroučím, tak Bye.

machalcz
31.07.2015 5 z 5

Víc takových kousků a nebudu se vůbec zlobit, že si Kulhánek dává na čas s novou knihou ;)

EricNor
30.07.2015 2 z 5

Chvíli to docela jde, ale pak jsem začal mít pocit, že mě to čtení vyčerpává a cítím se tak trochu znásilněn a vysílen a nemohu číst dále, kvůli vyprázdnění mozku četbou. Nastal opak uspokojení a to už po čtvrtině knihy. Číst to ve čtrnácti, tak to zhltnu, teď už to není pro mě.

vorenus
12.05.2015 5 z 5

Má to grády!Má to koule!!!Kotleta je prostě pochutnání pro každého gurmána.Opět byl vtipnej, akční a přímo božsky čtivej!!!Už se těším na až se pustím do další Frantovy flákoty.

QEDS
03.05.2015 4 z 5

Podle mého je Bratrstvo krve lepší. No uvidím co druhý díl. Ale jinak klasický Kotleta, akce, super hlášky a příběh hezky odcejpá.

Terva
19.04.2015 4 z 5

František Kotleta se po úspěšné trilogii Bratrstvo krve vrací na spisovatelskou scénu.
Tentokrát si vybral téma starých bohů, upírů, vlkodlaků a lidské populace.
Řezník z Bruntálu opět v akci!!!!

Pár citátů:

Hej debile!!! Milovala jsem Tě, ale tys byl takovej vůl!!!!!!

Odpověď zní - Sako TRG-22, ráže 7,62 milimetrů s náboji .308 Winchester, plášťová střela s expanzivní dutinou.

vlkodlaq
04.03.2015 4 z 5

Autor má podivnou fixaci na Ostravu a Karvinou, což mě utvrzuje v domění, že se jedná o pseudonym i smyšlený životopis autora. Jinak čtení je to sice poněkud jednodušší, ale se svižným spádem a příjemné tempo a stálá laťka akce se drží po celou knihu.

Ronin Roujin
01.02.2015 3 z 5

Když bych si měl vybrat mezi Kulhánkovými padawany, tak rozhodně volím spíše Kopřivu. řekl bych, že v asfaltu překonal i svého mistra. Sice jen o kousek ale překonal.
U Kotlety (alspoň tooto) je asi z celé knihy nejlepší doslov, kde neznámý polský benderovec vypráví o pohnutém životě autora i jeho rodičů, zejména jeho matky, která zatápěla bolševické svoloči více než bratři v triku Mašíni.
Samotný příběh je mix kulhánka se slovanskou mytologií, bez toho aby autor sklouzl stále populárnějšímu slovanofašismu. Jediný originální prvek je hlavní hrdinka s nemodelkovskými proporcemi.

morpheus
06.01.2015 5 z 5

Nebylo to spatne, ale Narez je proste narez :)

Budulman
16.11.2014 4 z 5

Tááák, první díl za mnou.
Co k tomu dodat... Kotleta měl Peruna napsat/vydat před Nářezem, jelikož si sám sobě nastavil takovou laťku, která se mu už bude těžko překonávat.
Samozřejmě, je to lehce něco jiného, každopádně srovnávání asi neunikne.
Hned začínám číst druhý díl, ještě že už vyšly oba a mohl jsem si je koupit najednou... lituju ty, kteří na něj museli čekat, protože jednička "blbějc" (otevřenějc) skončit nemohla :-D

lonewolf_x
19.10.2014 4 z 5

Zatím se to dá :-)

Arrizabalaga
04.10.2014 2 z 5

Styl je hodně kulhánkovský, ale kvalit Mistra to prostě nedosahuje, byť se jim občas přibližuje. Patrná je zejména inspirace Nočním klubem, ale naštěstí ne tolik, jak se zdá po konci první kapitoly.

Ruxandra
01.10.2014 4 z 5

Při čtení jsem se neubránila srovnání s Bratrstvem krve - v Martinovi, Liborovi a Markétě prostě vidím Jana, Gerharda a Petru :) Plusové body za nápad s pohanskými bohy, to bylo opravdu fajn. Opět nechybí vtip, ironie, zvraty (i když asi ne úplně nečekané) a hromady krve :) Kotletův humor mi opravdu sedl a jdu se vrhnout na druhý díl.

cori
12.09.2014 3 z 5

Akční jízda neobyčejné trojice hrdinů, kterou tvoří bohyní Chors políbený Martin Fridrich, vozíčkář Libor a stotřicetikilová ostřelovačka Markéta. Hustej nářez mi ale přišel vtipnější.

ferda
21.08.2014 4 z 5

Z kraje jsem to jaksi nechápal , ale pak se to rozjelo. A řekl bych , že taková řež s bohy a jejich helfry stojí za to.

Dandulka
25.06.2014 5 z 5

Bruntálský rodák zase zabodoval! Super! Martin Fridrich po všech peripetiích nakonec přežil a jede se dál! Už se moc těším na pokračování!

Sandruše
26.04.2014 5 z 5

Řezník je ve skvělé formě...a je to fakt jízda!